The Wired World in 2014

סקירה מהממת מטעם המאגזין הבינלאומי המוערך WIRED תרכיב את הרשומה הנוכחית. הסקירה מדברת על תחזיות ל2014 שווירד פירסמו בגיליון מפואר במיוחד לאיפד. זוהי חקירה בנושאים שיתפתחו ממגוון תחומים : מדיה, טכנולוגיה, מדע, רפואה, פוליטיקה, עסקים ועוד. אני אעבור אתכם על התחומים שמעצבים את תוכן הבלוג הזה : מדיה, טכנולוגיה, עסקים, לייף סטייל, וכן נגיעה קלה במדע- ואת שאר הסקירה אשאיר לעיונכם. ניתן להוריד אותה בלינק הבא- The Wired World in 2014. אני מגישה לכם פה סיכום מהיר של ואתמקד בדברים שכדאי לכם לדעת לקראת 2014 על פי Wired.

1313

מדיה | Media |

2014 תוגדר כשנה בה אנשי שיווק יכירו בכוחה של הדטה, שמקנה להם את היכולת להפוך פרסומות בטלוויזיה ל”איתוריות” שמכירות את נטיות הצרכן באופן אינטימי. הטמעת חכמות של טכנולוגיות, שימוש בקונסולות של משחקים, כמו גם קופסאות חכמות במכשיר הטלוויזיה- תיפתח בפני אנשי שיווק גישה ישירה להרבה יותר דטה מאי פעם, כך שביוזמות השיווק יוכלו להיעזר בה כדי לנתח את הצרכים ואת ההעדפות של הצרכנים ולפעול על פי התנהגות זו כאינפורמציה מכרעת לשיפור איכות הצעת הערך.

המכשירים הכי מעניינים לשנת 2014 יגיעו מהטכנולוגיות של המחשבים הלבישים. זו תהיה דרך מהפכנית שבה מותגים מקיימים אינטראקציה עם משתמשים- כמובן בתנאי שישקיעו בתכנון מראש, וידאגו להכין תוכן אפליקטיבי שיתאים למגוון השימושים במכשירים השונים. אין ספק שהמשקפיים, השעונים, והצמידים הלבישים מביאים איתם בשורה חדשה למגרש המשחקים של המדיה.

אתרי תוכן יהיו המדיה הגדולה החדשה– וזאת על ידי שילוב של מודעות נייטיב מטורגטות שיאפשרו למפרסם לגעת באופן קולע להרגלי הגלישה האישיים של לקוחו ושל העדפותיו.

וזו ללא ספק תהיה השנה בה הסלולר שלנו ידע “לנחש” מה אנחנו רוצים- עוד לפני שבכלל שיערנו שאכן נרצה בכך. יתרון זה יקבל ביטוי דרך כלי פוש נוטיפיקישן, על ידי פיתוחים שדומים לGoogle Now ועוד. הסלולר שלנו למעשה יהפוך לתחנת ממסר עתידית עבורנו, כמכונה יעילה שאוגרת את היסטורית השימושים שלנו כדי לנתח על פיה מה יהיה הצעד הבא שלנו.

1414

עסקים | Business |

הצורה שבה אנו מגלים מוצרים ונחשפים לגירויים שמעודדים צריכה תשתנה באופן משמעותי- ה”הכנה מוקדמת”  תתבצע הרבה לפני שנרכוש בפועל, כך שהיא תשנה את השיטה שעל פיה אנחנו מושפעים וצורכים. יותר ויותר נפגוש באמצעים חזותיים דרך הויזואליזציה של  Virtual Showrooming שמאפשר לנו לגלות דברים חדשים- קמעונאים פיקחים יאמצו את המגמה הזו ויבססו את הנוכחות שלהם ואת התוכן שבכוונתם להגיש, בהתאם לרוח המגמה על מנת לתמוך בצרכן החדש ובדרך שבה הוא בוחר במודע להיות מושפע בפועל.

בשנת 2014 להערכת Wired ביטקוין ימלא תפקיד יותר רחב מאשר תחליף לכסף המטבע החדש כל הזמן מתפתח, והדבר ישפיע על הדרך בה מתבצעות טרנסאקציות, על עולם הCrowd funding ועל היכולת של עסקים לעשות טרקינג וניטור חכם לתשלומים.

יהיו יותר ויותר מקומות עבודה גמישים לזמני העובדים והם שיכתיבו גם את השינוי בתפישת מעמדו של העובד במסגרת עבודתו בקרב הארגונים. ההתייחסות למיקום הפיזי של העובד תהיה הרבה יותר גמישה, כעבודה מרחוק שמאפשרת לסוג חדש של עובדים להקים עסקים חדשים, או לצמוח בארגונים קיימים.

זו תהיה שנת פריחה לעולם הרובוטיקה והמכשור האוטומאטי שיקבלו משמעות חדשה בחיינו. יופיעו בשטח יותר כלים, שיטות ויכולות של כלי אוטומטיזציה שמסוגלים להחליף יד אדם ולהפוך אתגרים ניהוליים, תפעוליים ושיווקים למשימה איכותית יותר.

נראה יותר הצעות שמאפשרות לנו להירשם כמנויים לשירותים- יהיה שיפט עצום בין בעלות על תוכן מול תוכן בשכירות על בסיס שימושים, הרגלים וצרכים- שירותים כמו : Spotify וNetflix יהיו השיטות המובילות בהרגלי הצריכה שלנו וצורת השימוש שלנו בתוכן שעליו נשלם בפועל.

1212

לייף סטייל | Lifestyle |

על פי Wired אנחנו נשנה את ההרגלים שלנו בשנת 2014 בצורה ניכרת. למשל, אנשים ירצו לעשות יותר הם יוותרו על רכישת דברים וירצו לחוות יותר, חוויות, טיולים, תרבות – הגישה תהיה מה הם הדברים שחוויתי ולא בהכרח מה הם הדברים שקניתי. חווית מושקעות- תהיינה תחרותיות לצריכה המסורתית של מבצעי חפצים בבעלות. המגמה תתהדק סביב הציר החברתי הפורח בעיקר ברשתות החברתיות- שמוקד העניין שלו נסב לגבי מה שאנחנו עושים ולמי אנחנו מספרים זאת.

ההתפתחות של עולם הג’סטרים המאפשרים לנו להשפיע על המחשבים ללא נגיעה אלא בסימן מרחוק– תוביל לכך שאנשים ירגישו יותר אינטימיות עם מכונות עם הטכנולוגיה, והעובדה שנוכל להשפיע על הדברים דרך ההתנהגות שלנו תגרום לנו להרגיש יותר נוח וטבעי עם הטכנולוגיה.

למרות כל ההתפתחות הטכנולוגית- אנו צפויים לעבור ניקוי רעלים “ממפגעי” הדיגיטל על ידי אפליקציות שעוזרות לנו להתנתק מהסושייל מדיה, ומההרגלים הלא טובים שאימצנו בשל הצורך התמידי שלנו להיות מחוברים כל הזמן.

אנחנו נלמד לאהוב את החיים עם פחות “נפח” חומרי- חיינו האורבניים יעברו שינוי על ידי כך שנילמד לאמץ יותר ויותר אנרגיות מקומיות, לשכור רכבים על בסיס שעות שימוש- במקום שנרכוש רכבים ועוד…

1616

טכנולוגיה | Technology |

נוכל להיחשף למימדים חדשים בעולם המדפסות התלת מימדיות ב2014. האפשרות להחזיק מדפסות תלת מימדיות בבית, האפשרות לבנות דברים לבד לאחר ששורטטו והודפסו במדפסת תלת מימדית, מחלקי חילוף לרכב ועד ביגוד ספורטיבי ועוד. אלו דברים שיעצבו מחדש את העתיד שלנו- ויגבשו את שרשרת היחסים בין יצרן, קמעונאי, צרכן.

אפליקציות מסרים ישנו את האופן שבו אנו נוהגים להשתמש ברשתות החברתיות הענקיות שבהן אנו מגלים נוכחות. כבר היום יש פי ארבע תמונות שמשותפות בסנאפשאט מהכמות שאנשים משתפים בפייסבוק ואינסטגרם. היכולות של אפליקציות כמו Viber לתת לנו כלים של נייטיב וידיאו או שימוש בקול- ידחפו אותנו לחשיבה אחרת לגמרי על הקונספט של השיתופיות ברשתות החברתיות.

הביג דטה יזכה בקפיצת מדרגה עצומה באמצעות הויזואליזציה. כידוע תמונה מכילה הרבה יותר פרטים ומידע מאשר תיאור מילולי, ולכן הישומים החדשים יספקו הרבה יותר אפשרויות לחברות למדוד את המידע הזה בערכים כמותיים, ולהבין את הרלוונטיות הצרכנית של התוכן שכולנו משתפים ברשתות החברתיות ובאפליקציות של מסרים.

הדפסה בתלת מימד תהיה מתוחכמת יותר- באמצעות סנסורים שיוטמעו בתוך המדפסות ויאפשרו שימוש חדש לגמרי בחומרים שיכולים להפיק מוצרים מורכבים יותר מההיצע שמוכר כיום.

1515

מדע | Science |

ההזדמנוות של האוגמנטד ריאלטי מקבלת בוסט רציני- על ידי פיתוחים כמו גוגל גלאס, מכונות שיודעות לעשות היקשים קונטקסטואליים, וכן מכונות שמסוגלות ללמוד מכל מה שנחשף למראה עיניים.כל אלו פורצים גבולות חדשים תוך הטמעה של טכנולוגיות האוגמנטד ריאליטי ביתר עומק לחיינו השוטפים.

הקשר בין משחקיות לחברה ולהתנהגותינו האנושית. עולם המדע מתכוון לקחת את ההזדמנות שנקרתה לידיו על ידי החדרת גורם המשחקיות ברשת, וללמוד על נטיות האנשים ועל ההתנהגות הטיפוסית שלהם על מנת שיוכל להקיש מכך גם לאוף ליין.

מילת סיכום. אני מקווה שאתם כמוני נהניתם מהסקירה הזו ולקחתם ממנו תובנות לקראת המציאות שאיתה תצטרכו להתמודד בשנת הפעילות הבאה- 2014. חשוב לי להזכיר שוב שהקובץ המקורי מכיל עוד הרבה תובנות שמתייחסות לאזורים נוספים. ההשקעה לא גדולה והחוויה כן, לכן חשוב שתצללו אליו בעצמכם ותיקחו משם את אבני הדרך להתוויית המסלול שלכם בפתיחת השנה המוצלחת ביותר. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.