Le Web | Flipboard

מקום משמעותי בתוכנית כנס Le Web 2011 – תפס רעיון הצגת דֶמוֹ של מיגוון אפליקציות למובייל והשקות חדשות  החלטתי בסדרת הפוסטים שלי על הכנס להציג בפניכם כמה הדגמות קטנות מתוך הדברים שהוצגו בועידה. המבחר מקיף את ההרצאות או לחילופין את הראיונות עם סגל המרצים וכולל את האפלקציות שהם הציגו, בתוספת התועלות שאנחנו יכולים להפיק מכל מיצג. כדוגמא ראשונה אביא אפליקציה מקסימה שאותה אני חווה על בסיס קבוע במלוא עוצמתה. ואגב כך, ללא קשר לתוכנו של הפוסט אני ממליצה לכם בחום להוריד אותה. – מדובר בפליפבורד, אפליקציית RSS שעושה אגריגציה לתכנים “תפורים על פי מידה” ומאפשרת לכם לצרוך את התוכן שלכם במימד הדיגיטלי באופן שלא נראה כמותו לפני כן.Mike McCue, CEO – ממציא ומנכ”ל פליבורד מדבר על כך שכל מה שעמד לנגד עיניו הוא לייצר חוויית שימוש הרבה יותר טובה באינטרנט מזו שקיימת עד כה. היזמים חיפשו בִּדְבֵקוּת איפה ניתן ליישם את חווית הקריאה בעיתונים בסביבת עבודה ממוחשבת ומצאו כי התכנון של הiPad – עוד לפני שיצא פומבית – יכול להתאים בדיוק ליצירת חוויה כזו. אני רוצה לחדד לכם  בהצצה הזו דגשים משמעותיים שעברו כחוט השני בכל ההדגמות של האפליקציות השונות. דגשים שלטעמי עלינו לאמץ ולחבר לאג’נדות המקצועיות של התשתיות שלנו בבואנו לעבוד במובייל.

החברה השיגה משקיעים בסדר גודל של 60 מיליון דולר לאפליקציה אחת אפליקציה אחת לאיפד ! הם ממש בחנו את התעשייה – תכננו להעלות את היישום ברשת וכששמעו על התכנון של אפל לייצר את הטאבלט את האיפד הם החליטו שזו הפלטפורמה ההולמת ביותר. – לדבריהם צריך להאמין שהאיפד עתיד לשמש כפלטפורמה מרכזית ולכן ההתייחסות לאפליקציה היא הרבה יותר משמעותית מיישום אפליקטיבי רגיל, שכן היא מבשרת שינוי תפישת עולם, בכל הנוגע לדרך בה אנשים קוראים וצורכים תוכן ומשתפים אותו.  – הם חילחלו  אל הזרם הטבעי של התנהגות הגולשים התחקו אחריה ובנו מודל שמתאים לחוויה ואף מעצים אותה.

עיצוב | עקרון מספר אחד באפליקציה הוא עקרון העיצוב – מושקעת מחשבה רבה בניסיון להכניס חיים לחווית הדיפדוף במאגזין לענייני הדיגיטל. בכוונתם להגיע לתוצר שעדיין לא מוּכָּר בדיגיטל. המשימה (שעדיין לא בוצעה) תגשים חווית גלישה מהודרת באסתטיקה שלא נראתה כמותה בעבר.

חיבור לסושייל | חלק משמעותי נוסף הוא החיבור באופן אינטגראליאל הסושייל ואל ההתנהגות הטבעית שלנו בשיתוף תכנים. בבסיס הפרויקט עומדת ההנחה שתרבות הקריאה שלנו השתנתה לחלוטין, וחלק ניכבד בתמורה תופסת תופעת  השיתוף בסושייל מדיה. יוצא אפוא כי התכנון המובנה של הסושייל בתוך האפליקציה משפיע בצורה ניכרת על המשתמשים ועל חווית הגלישה.

פליפבורד ומספרים  | במעמד הכנס הושקה למעשה האפליקציה בפלטפורמה נוספת – האיפון. עד כה היא הייתה זמינה רק באיפד – מבין 45 מיליון משתמשי איפד בעולם, עד עשרה אחוז מצויידים באפליקציה. לאור נתון זה שוקלת החברה בהמשך להחיל את פיתוח האפליקציה גם על אנדרואיד. אך מכיוון שהגישה שלהם היא בראש וראשונה איכותית – עבודה על עיצוב ברמה גבוהה;  חווית משתמש ייחודית ואסתטית – הם מעדיפים למתן את הקצב ולהשיק בהדרגה כל אפקליציה נוספת על מנת לשמור על אותה רמת איכות.

תוכן ועדכון |  קחו בחשבון שאחת העוצמות הגדולות של האפליקציה מתבטאת בנושא התוכן והעדכון השוטף. החברה עסוקה באופן תדיר בעדכונים ובהוספת תכנים. כל האפליקציה מושתתת על רעיון האוצרוּת של תכנים שונים – עובדה זו “מעוררת” לחיים את האפליקציה אין ספור פעמים באפ סטור וגורמת לגולשים לחזור שוב ושוב. מצידכם, תוכלו כמובן לערוך ולשלב תכנים משלכם בסגנון “תפור על פי מידה”. אפליקציה זו תשמש כדוגמה מוֹפְתִית שממנה ניתן ללמוד רבות על הדרך הנכונה לפיתוח ממשק ייחודי שבנוסף גם מספק סיבה טובה לסטיקינגס מצד קהילת המשתמשים.

שווה לכם לצפות גם בראיון שנערך עם מנכ”ל החברה כמו כן גם בסרטון שצירפתי לכם על ההשקה של האפליקציה באיפון ! ניתן ללמוד מכך המון. וכמו כן אני ממליצה – במידה שאתם בעלי איפון או איפד – שתורידו את האפקליציה. היא חינמית ובעיקר מעניקה לנו חוויה שפשוט אסור להחמיץ !

סרטון הפרסומת של פליפבורד לiPhone

מילת סיכום | כפי שכתבתי בפוסטים הקודמים על כנס Le Web- בLink – המעמד היווה עבורי חוויה מעצימה שעדיין משאירה לי מקום רחב למחשבות יצירתיות שעולות בראשי ו”מולידה” לי כל פעם פוסט חדש אותו אני מעבירה הלאה כמסר שמופנה אליכם. אותות החוויה עדיין שזורים ביום יום שלי ואני מבטיחה להמשיך ולעדכן אתכם בתובנות וברעיונות שפיתחתי בהשראת הכנס המיוחד הזה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.