Practical Innovation in a Complex Age

יש לי הרגשה שחברות לאור המלחמה צריכות לעשות חישוב מסלול מחדש על הרעיון של חדשנות ומה היא אמורה לשרת. ולכן, החלטתי להעביר כמה מסרים חשובים שיגדירו עבורכם מושג שאני קוראת לו: חדשנות פרקטית.

הרבה חברות מסתנוורות מהרעיון של חדשנות, ולפעמים אפילו לא קושרים את זה לביזניס וכתוצאה אנחנו רואים שאחרי שנים גופים סוגרים מיזמים שפתחו והשקיעו בהם מיליוני שקלים. התפיסה שלי אומרת שצריך לשאול את עצמנו את השאלות הנכונות על מנת לדלוור את היוזמות הנכונות שעונות על הרעיון של חדשנות פרקטית! וחשוב להגיד- הרבה פעמים אנחנו טועים במחשבה שהכל בשליטה שלנו, אבל לא, זו לא המציאות כי יש כוחות חיצוניים כמו צרכנים או תחרות שגורמת לנו לזוז ואסור לנו להתעלם ממנה.

יש הרבה סיבות להשתנות, ואני רוצה לעבור אתכם על כמה:

אחד המשפטים החזקים שאני מביאה לכם לכאן, נאמר על ידי פיטר דיאמנדס וריי קורצוול- המייסדים של אוניברסיטת הסינגולרטי והוא- העתיד לא ידוע לאף אחד! לכן, כל שנשאר הוא שנעצב אותו בעצמנו. ישנם הרבה סיכונים ויש הרבה הזדמנויות ואם אנחנו לוקחים חלק פעיל ואקטיבי אפשר בפועל להשפיע על העתיד שלנו.

עוד אמירה חשיבה! בעשור האחרון, ההתפתחויות הטכנולוגיות הייתה יותר מהירה מב100 השנים האחרונות ובחמש השנים הקרובות זה רק ימשיך כך. המשמעות היא שהטכנולוגיה מהווה מחולל שינוי משמעותי שצריך להשתמש בו בפועל.

ואולי הדבר החשוב ביותר– הקצב של שינוי הדברים מעולם לא היה מהיר כל כך, אבל יחד עם זאת (למרות שזה נשמע כמו אוקסימורון) זה לא יהיה לעולם איטי כמו היום. המשמעות? רק ימשיך להשתנות שוב ושוב.
כשאתם מחפשים להבין “מהו הרוטב הסודי” כיצד אנחנו יכולים להבטיח שנשקיע נכון בדברים?


צריך לשנות את המשוואה, להפסיק לחשוב קודם על עסקים ועל טכנולוגיות ולהבין שנקודת המבט שלנו חייבת להיות קודם כל ולפני הכל- אנשים, אחר כך עסקים ולהכליל בתוך נקודת המבט שהכל מונע בפועל מההאצה של הטכנולוגיה אותה אנשים מאמצים.
אז מהו הרוטב הסודי?


הרוטב הסודי, הוא אנשים והצרכים שלהם. הרוטב הסודי הוא אנשים וההתנהגויות שלהם.


כשחברות מחפשות לעשות שינוי, הוא חייב להיות מקיף וכזה שמסתכל על חלקים שונים של העסק.
ומבט ההשתנות, מבט הטרנספורמציה חייב חייב להיות פרקטי. חדשנות אמיתית היא כזו שעונה לצרכים אמיתיים ומייצרת תשתית (ולמילה תשתית יש משמעות גדולה) להווה ולעתיד.
הרבה חברות עושות שינויים שאין צורך לעבוד בהם, חברות גדולות ויציבות מבינות שבשביל שהן תוכלנה לשמור על מובילות וצמיחה הן צריכות (יותר נכון חייבות) להשתנות, אבל הדרך לעשות זאת חייבת להיות לא חולמנית, בינונית וסתם נסיינית- אלא פרקטית!
כמו שהראתי מקודם בשקף של עוצמת השינוי, גם כאן אני רוצה להדגיש- הטרנספורמציה פוגשת את העסק בכל התחומים, זה חייב להיות עמוק.
וטרנספומציה אמיתית היא פועל יוצא של מנהיגות אמיתית, שאומרת שאנחנו צריכים להפסיק להיות שטחיים, ולעבוד בשיטתיות, העמקה ובעיקר חריצות.זה היה הפוסט שלי לתחילת 2024, הדרך הנכונה שלכם להשתנות מתחילה ביסודות שהנחתי בשקפים הללו שאומרים לכם הרבה מה לעשות, אבל בתוך השקפים מקופל המסר של גם “מה לא לעשות”. בהצלחה בתהליכי הטרנספורמציה שלכם, וכמובן, אם אתם רוצים פרטנר עם עזרה לסגירת פערים ותכנון ובניה של השינוי בדרך הנכונה תפנו אלי כי זו המקצועיות והמומחיות שלי. שנה טובה.


שירות שנועד לכל מי שרוצה ללמוד טוב יותר על היתרונות של בינה מלאכותית גנרטיבית בתהליכי חדשנות! למי שרוצה פגישה 1:1 און ליין שבה אני מסבירה על המתודלוגיה ומאפשרת גם לכם להבין את הקסם שיש בשימוש בכלים החדשים תוכלו להרשם ישירות מכאן- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.