2015 Trend Report from Trend Hunter

tre520

במסגרת הסקירות שלי על טרנדים שמאפיינים את 2015– אני מוצאת חומרים מעניינים מאוד, שמביאים זוויות הסתכלות שונות לנושא המגמות שתעצבנה את החיים שלנו בשנה החדשה. הפעם, אני רוצה לעבור אתכם על סקירה שחביבה עלי במיוחד אותה גם סקרתי בשנת הפעילות הקודמת.

מדובר בסקירה של המאגזין הפופולארי Trend Hunter אשר מלווה אותנו יד ביד בוידיאו קצבי, ומראה לנו הלכה למעשה מה הם הדברים שישנו ויקבעו את הטון בשנה הנוכחית. אעבור אתכם על הדברים הרלוונטים מבחינתי, תוך תוספת הערות- הארות, תובנות ומשמעויות שאני חושבת שאתם צריכים לשים את הדעת עליהן. ובנוסף, כמו תמיד אצמיד לכם בתחתית הרשומה את הסרטון המקורי על מנת שתוכלו לצלול אליו בעצמכם.

tre51

Responsive Retail | קמעונאות ריספונסיבית מבוססת מידע LBS- קמעונאות הופכת להיות ליותר ויותר ריספונסיבית זאת באמצעות טכנולוגיות שונות כמו- Beacons שיודעות לשייך תוכן לקונטקסטואליות ולמיקום של האנשים. החוויה ב2015 בעולם של הקמעונאות תקבל תפקיד משמעותי- גלריות אינטראקטיביות, קישור בין מידע ברצפת המכירה לסמארטפונים של הצרכנים, וחווית צריכה מועצמת- באמצעות דיספליי אינטראקטיבים בנקודות המכירה.

tre52

Competitive Reward | משחקיות, גימיפיקישן בעולם האמיתי הכולל תחרויות בין לקוחות- לטובת העצמת הקשר ויצירת נאמנות בקרב לקוחות קיימים וחדשים- אין ספק שזה טרנד ששווה לעקוב אחריו, ולראות כיצד חברות מסחריות משתמשות ברעיון הגימיפיקציה האופליינית לטובת ויראליות באון ליין.

tre53

Everyday Robots | אנחנו נראה ב2015 יותר ויותר רובוטים אשר מוטמעים אל חיינו- ממכסחות דשא ועד לרובוטים ביתים, ששואבים לנו את האבק או אפילו מנהלים עבורנו את תחזוקת הבית כמו- Jibo– שעושה עבורנו בבית הרבה מאוד דברים מ- להזכיר לנו מטלות, לשלוח לנו הודעות- לצלם אותנו, ואפילו אולי הופך לחבר הדיגיטלי שלנו.

tre54

Tiny Indulgence | זו מגמה שמתארת הנאות קטנות בעולם של קולינריה- שיטה חדשה שתפקידה לעזור לנו להנות מהחיים, אבל עדיין לשמור על מינונים נכונים של אכילה. ממש כמו הסושי- מאכלים נוספים יהיו נגישים לנו במנות קטנות שמאפשרות לנו לטעום את הטעם של החיים- אבל עדיין שומרות עלינו מאכילה מופרזת ועוזרות לנו להשביח את איכות הבריאות שלנו.

tre55

Waste Currency | כחלק מחשיבה כוללת של איכות הסביבה שלנו- נראה הרבה מיזמים שמטרתם לחנך אותנו בחוכמה למחזר, Vending Machine שמאפשרים לנו להחזיר לסביבה ולקבל בתמורה כסף אמיתי, משקיות ממוחזרות ועד לבקבוקים- כל אלו יהוו שיטות וכלים להכניס בנו מודעות מוגברת של החשיבות לטיפוח איכות הסביבה שלנו, והאימוץ של הצרכנים למודעות של Eco Mindset בתודעה.

tre56

Social Exclusivity | תקשורת אקסלוסיבית בסושייל תהווה את התפתחותו של עולם הסושייל ותשנה אותו מן היסוד- אפליקציות שמשמידות תמונות כמו סנאפצ’ט, צאט פרטי שלא ניתן לאיתור, אלו רק שתי דוגמאות לתקשורת חדשה שמתחילה לקבל ווליום ולהיות חלק מחיינו. אמנם Snapchat היא זו שסללה את הדרך אבל אנחנו צפויים לראות עוד ועוד כלים שמאפשרים לנו לנהל את התקשורת שלנו בדרך כזו. זה אמנם מאוד מתאים לדור ה-Z אבל ההיסטוריה מספרת שהדור של הצעירים משפיעים גם על שכבות הגיל המבוגר, ולכן מגמה זו צפויה להיות חלק מחיינו- בכל שכבות הגיל.

tre57

Biometric Capture | את העולם שלנו יציפו כלים חדשים אשר יודעים לזהות את ההתנהגות שלנו באמצעות הטכנולוגיה, לזהות את ההתנהגות ואת הרגשות שלנו. זה למעשה יהיה אזור חדש שמגדיר את הקונקטיביות של האדם עם הסביבה ועם דברים אחרים, הטכנולוגיה תתערבב עם האנושיות שלנו ותדע לאפיין בצורה טובה יותר את המהווים שלנו ולהתאים את האינפוטים סביבנו מבוסס יכולת זו.

tre58

Swap Commerce | ממש כמו שהכלכלה השיתופית הציפה אותנו- אנחנו רואים מגמה שמתפתחת סביב שיתוף והחלפת מוצרים בין צרכנים, אנחנו נראה באמצעות הטכנולוגיה ואתרי אינטרנט אפשרות לצרכנים להחליף סחורה בינהם ובכך למעשה ליעל את החיים הצרכנים שלהם ולהוזיל עלויות בפועל.

tre59

Chemical Revolt | צרכנים מתחילים לחפש יותר מידע על המוצרים שהם צורכים, עד לרמה שהם מייצרים בעצמם את המוצרים שהם משתמשים בהם. הסיבה היא לא רק סביב נושא הDIY אלא גם בשל העובדה שהם רוצים להיות מודעים למרכיבים של המוצרים ולהבין את רמת הכימיקלים שמוכנסים בתוכם. זו תקופה של שקיפות ונדרשת הקפדה על איכות שתוביל למעשה להצלחה שיווקית עסקית- במגרש המשחקים של הדורות הצעירים שמחפשים בדיוק את זה.

tre510

Multi Sensory Marketing & Virtual Reality | שנת 2015 תתאפיין כשנת הMulti sensing marketing- ושיווק מבוסס מציאות וירטואלית. מה-Oculus rift של פייסבוק ועד לפיתוחים של סמסונג- אנחנו נראה יותר ויותר יוזמות שיווקיות שלמעשה מעצימות את המגע בין המותג לצרכן. מסכים נגיעים, ותצוגות אופנה שמוסיפות מימדים נוספים ווירטואלים באמצעים חדשים. דרך משתנה וחזקה לספר את הסיפור של המותג ולייצר עוצמות חדשות- המוטו יהיה : לגעת, לטעום ולהריח כאמצעים שמגבירים ומעצימים את החוויה הצרכנית.

tre511

Upscaled Convenience | הדור הצעיר הוא גרגרן גדול, שרוצה לטעום את החיים ומעוניין להנות מהם- אבל אין לו זמן, לכן נראה יותר מוצרים שמאפשרים הכנה מהירה ודרך זריזה לקבל את מבוקשינו- כל זאת לטובת ההנאות שלנו אך בד בבד לטובת ניצול הזמן שלנו בדרך מהירה ויעילה.

tre512

Expanded Luxury | מותגים יוקרתיים מחפשים את הדרך להיות יותר קונקטיבים ולהתערבב בחיים של האנשים כחלק מהמינסטרים- באמצעות הרחבות הרצפה הקמעונאית לבתי קפה, תצוגות אופנה שפתוחות לקהל דיגיטלית ופיזית ועוד.

tre513

Tech Paranoia | בשנה החולפת ראינו מקרים של האקרים שפורצים למידע בנקאי, מידע קמעונאי על צרכנים ולמעשה מהווים איום על המידע הרגיש האישי שלנו. העובדה הזו מוציאה לאור יותר מוצרים מבוססי אבטחת מידע- עם טכנולוגיות כמו RFID, מכשירים דיגיטליים עם תיקים מאובטחים, כל זאת ועוד יאפיינו דור חדש של אנשים שמודעים לנושא האבטחה ולוקחים אותו כפקטור בסיסי לבסיס האמון במותגים- מותגים חכמים יצטרכו ללמוד את הנושא ולשקול אותו היטב במארג השיקולים שלהם על מנת להצליח ולא לאבד את אמון הצרכנים.

tre514

Bespoke Ecommerce | קסטומיזציה באיקומרס, זו תהיה שנת פריחה של רעיון ה- “תפור על פי מידה”. מ- נעליים תפורות על פי מידה, פרסונליזציה של צבעים- אנחנו נראה כאלו יוזמות יותר ויותר, כל זאת על מנת ליצור אווירה קומרסית של ייחודיות ורצון עז לרכוש כי זה פשוט משהו שֶׁאֵין לַעֲמֹד בְּפָנָיו.

tre515

Practical Printing | מהדפסת תלת מימדית של אברים בגוף שלנו להדפסה של הרבה מאוד דברים שאנחנו צורכים- הדפסה שמאפשרת קסטומיזציה ופרסנוליזציה של החפצים, אבל לא במימד גימיקי אלא במימד פרקטי. רהיטים, תכשיטים, ועוד- כל אלו יהפכו את מגמת ה3D Printing למעשית ותכלילתית בידיים של הצרכנים.

tre516

Clairvoyant E-Tail | דרך חדשה שמספקת לצרכנים שירות שאומר להם מה לקנות- מחבילות הפתעה שמגיעות אל בית הלקוח ומגוונות את חייו במוצרים חדשים, ועוזרים פרסונאלים של סטיילינג שמדריכים את הצרכנים בהמלצות למוצרים שמתאימים להפ, זו גישה לשירותים שהופכים את החיים לקלים יותר ואת הבחירה למדויקת יותר, ערוץ זה פותח בפני הקמעונאים דרך חדשה לבסס את מערכות היחסים שלהם מול הלקוחות- ולייצר מעורבות גבוהה יותר באמצעות רובד שירותי שמשרה אווירה של VIP.

tre517

Routine Rental | שיטה של צרכנות- שמאפשרת לנו לשכור דברים במקום שנהיה הבעלים שלהם, ממשחקים לילדים ועד למכשירים למטבח, אולי מודלים כמו Airb2b אפשרו זאת וגרמו לנו להבין שאנחנו יכולים לשכור דברים לתקופות קצרות במקום שנהיה הבעלים שלהם ונבזבז כסף מיותר, אבל העובדה היא שאנחנו הופכים להיות לחברה שקל לה יותר ונוח לה יותר מאי פעם לשתף דברים במקום להיות הבעלים האמיתיים של הנכסים.

מילת סיכום, זו הייתה הסקירה של הטרנדים ל2015- הכנסתי לכם ברשומה כמעט את כל הדוגמאות והמגמות שסוקרו בה, בכל מקרה אני משאירה לכם בתחתית הרשומה את הסרטון המקורי ממנו שאבתי את המידע על מנת שתוכלו לצפות בו בעצמכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.