Le Web 2014 | Summary

le web

הכנתי עבורכם פליליסט מסכם לכל התכנים שהעליתי בבלוג שלי על כנס Le Web Paris 2014 .אני מצרפת לכם לרשומה הנוכחית את סדרת הפוסטים, ולפני כל פוסט אפתח בקדימון קטן- עם לינק לתוכן המקורי. אמצעי עזר סיכומי שריכזתי עבורכם, על מנת שתוכלו “לבלוע” את הכל במנה אחת.

Le Web 2014 | 100 Slides Plus | פוסט זה מהווה יריית פתיחה לסדרת פוסטים שאפרסם בבלוג שלי על כנס- Le Web Paris 2014. הוצאתי עבורכם בפינצטה מבחר אמירות חשובות, תובנות והברקות. הזנקתי לנגד עיניכם דמויות מפתח, מבין האנשים הבולטים בתחום שאותם כדאי שתכירו וכן דוגמאות לדברים המשמעותיים שמתפתחים באקו סיסטם הבועט הזה של הדיגיטל- עם הטכנולוגיות המשוכללות שהוא מביא חדשות לבקרים. מקווה שתקחו מהמצגת רעיונות מועילים לארגז כלי העבודה שלכם. במהלך השבועות הקרובים אפרסם פוסטים נוספים תוך הרחבה על ההרצאות ופאנלים ששווים חקירה לעומק- Link.

22

Le Web 2014 | Main Trends | על פרד וילסון כתבתי לכם כבר בלה ווב בשנה שעברה. הוא דיבר למעשה במופע הפתיחה של הכנס ושטח בפנינו את המגמות החשובות להן צריך להתכונן בשנים הקרובות. למי שרוצה לקרוא את הפוסט הקודם רצ”ב-Link. הפעם, אני רוצה לדבר אתכם על הנוכחות המרשימה שלו בכנס בשנה הנוכחית- ממש עם הפתיחה של היום הראשון, ועל הצורה בה הוא מעביר את הנושאים העיקריים עליהם רצוי לנו להתעכב על מנת להבין לאן פני העתיד :הקרוב, הבינוני והרחוק- Link.

ecom1

Le Web 2014 | The Future of Commerce is in Storytelling  | הפעם, אני רוצה לדבר איתכם על הנושא תוכן ואיקומרס- שהוצג באחד ממופעי התוכן היותר איכותיים של הועידה הזו. אחת האמירות ששמעתי בועידה סביב עתידו של הקומרס היתה היפותזה שניזרקה לאוויר- ולפיה נראה בעתיד הרבה יותר מהילה של הגשת סיפורים- סטוריטֶלינג בתחום הקומרס. חישבו על זאת כתוספת של שכבת מידע עשירה שמעבירה לגולשים הסבר מפורט על המוצרים, על מקורו ומרכיביו של המוצר, ועל האנשים שמאחורי הקלעים . חשוב להבין כי אנחנו חיים בתקופה בה ישנו דור חדש של אנשים- זהו דור שמאופיין בשקיפות ורוצה לדעת מאיפה הדברים מגיעים וללמוד עליהם יותר, לכן הממד הסיפורי כבר לא יכול להישאר רק על עטיפת המארז החיצונית אלא הוא חייב לקבל ביטוי בצמוד לכל פיסת מידע ובכך ליצור בידול- Link.

he7

Le Web 2014 | The Reinvention of Healthcare | נושא איכות החיים ובריאות החיים- שמקודמים באמצעות הדיגיטל הוא נושא חם שעלה בכנס לא מעט פעמים. בריאות בחיבור דיגיטלי או הרעיון של שמירה על הבריאות באמצעות כלים דיגיטליים- הבשיל עד למקומה המכובד והפכה משיחת הבאאז למציאות מקובלת, שתוגדר כנקודת מפנה משנת 2015 והלאה- Link.

Slide5

Le Web 2014 | Crowd Economies | שנת ההמון- מוגדרת על ידי ג’רמיה כשנה של התייעלות במשאבים שכן השיטה הזו של כלכלת שיתוף, כלכלת המון- נשענת על התובנה שכשיש מארג משולב של צרכים ופתרונות לצרכים מכיוונים שונים- יותר אנשים יכולים להנות מכך ולמעשה להרוויח באותה כלכלה מתפתחת, הרווח נחלק על יותר בעלי עניין ויותר מחזיקי עניין קשורים לאותו מארג ומניעים את צמיחתו. כשאנשים באים ביחד, אנשים אינדודואלים הם יכולים ליצור טוב, דברים טובים ומועילים אחד לשני- Link.

wear3

Le Web 2014 | Enchanted Objects |  הפעם, אני רוצה להתעכב אתכם על עולם האינטרנט של הדברים והמחשוב הלביש, או כפי שאחד הדוברים המקסימים ביותר אמר בכנס : Enchanted Objects, חפצים מכושפים. זה אולי נשמע קצת ילדותי לדבר על חפצים מכושפים, אבל אני חושבת שבפעם הראשונה אחרי הרבה מאוד שנים שאני עוסקת בנושא הזה של- מחשוב לביש והאינטרנט של הדברים, קיבלתי היגיון צרוף למגמה הזו- שכן מה שעומד מאחורי האמירה הואשדברים יומיומים איתם אנחנו באים במגע יוכלו לקבל שכבה נוספת באמצעות חיבוריות, קונקטיביות לרשת ולמובייל- והשכבה הזו “תזריק” בהם קסם- Link.

sir1

Le Web 2014 | Sir Internet הפעם אני רוצה להתמקד בפאנל מיוחד במינו אליו נחשפתי בכנס, שעסק בממציא הפרוטוקול של האינטרנט ה-WWW או כפי שאני קוראת לו “סיר אינטרנט”. אי אפשר לעשות משהו כל כך גאוני כמו האינטרנט ששינה לאין ערוך את העולם כולו מרמת : השיטוח, התקשורת, ההזדמנות והכלכלות החדשות- מבלי להיות קצת גאון משוגע. Sir Tim Berners-Lee ללא ספק הוא כמו המדען התימהוני- “דוק” אמט בראון מחזרה לעתיד משוגע, עם זווית ראיה על הקדמה שלא כולנו מחזיקים בה. את האינטרנט הוא יצר בשביל לפתור בעייה נקודתית שהפריעה לו- פרוטוקול פעולה משותף שמאפשר לכולם להיות בקשר ללא סיילוס, אבל כפי שאנחנו יודעים לאחר 25 שנים- האינטרנט יצר הרבה יותר מזה- Link.

dis1

Le Web 2014 | Disruption as an Ecosystem | בריאן סוליס מסתכל על חדשנות משבשת ועל הגורם המשבש בצורה יותר רחבה יותר ממה שאנחנו רגילים לחשוב עליה, בעיניו- הגורם משבש יכול להביא למצב בו הוא משנה לגמרי חלקים מהאקו סיסטם, או לסירוגין מכתיב כיצד האקו סיסטם מתפקד מחדש באופן שונה. הרעיון בעיניו הוא לעשות משהו שונה, משהו יותר טוב- כזה שלא ידענו שיכול להתקיים. בעיניו הכל יכול להיות שונה, וטוב באמצעות החדשנות המשבשת והמתפתחת לתוך חיינו- Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.