Meet Generation Alpha

עוד לא עיכלנו את דור הY, לא ברור שהבנו לגמרי מה זה אומר דור הZ-  והנה, החיים עוברים מהר מהר ומתקפל אל תוך חיינו מושג רענן, ישות המגדירה קבוצת גיל חדשה : דור האלפא.

הסברה היא שדור זה יטלטל כל תפיסת עולם שלנו לגבי התנהגויות וצורת חיים שאנשים ינהלו בעתיד, ובפוסט הנוכחי אנסה לתת לכם דגימה וטעימה במטרה לסדר עבורכם את הדברים החשובים אותם אתם צריכים לדעת ולהכיר.

Babies

אז מי הם למעשה דור האלפא ? מדובר בתינוקות שנולדו אחרי 2010 והנתונים מעידים על כך שיותר מ-2.5 מיליון בני דור האלפא נולדים ברחבי העולם מדי שבוע. עד שכולם יוולדו, ב-2025 מספרם יגיע לכשני מיליארד. הוריהם הם בני דור ה-Y והם נישאו בגיל מאוחר יחסית ועל כן צפויים לגדול בבתים עם הורים מבוגרים יותר ובמשפחות קטנות מבעבר. תוחלת החיים של דור האלפא צפויה להיות ארוכה משל הדורות הקודמים, עובדה שבוודאי תשפיע על מבנה הקריירה שלהם ומצבם הכלכלי.

על פי חברות מחקר מובילות והתחזיות מדובר באנשים שיהיו : חכמים יותר, עשירים, בריאים והרבה פחות “מסונדלים” להתחיבויות שונות בחיים. בעולם שההתנהגויות של האנשים משתנות כל כך ומייצרות אתגרים חדשים לגמרי- זה לא מפתיע בכלל שאנשי שיווק ומחקר מנסים בעבודה מאומצת להבין מה זה אומר דור ה-Z ומה יקרה כאבולוציה מדור זה לדורות שבאים אחריו- דור האלפא.

זהו הדור הראשון שכולו נולד למאה ה-21, ובכך הם הופכים להיות למשהו חדש לגמרי, אין להם את ה”גרורות” של הדורות הקודמים להם. כפי שפרטתי בתחילת הרשומה מדובר בקבוצת גיל אשר נולדים בה 2.5 מיליון תינוקות חדשים בכל שבוע. הם יתחילו בית ספר בפעם הראשונה בשנה הנוכחית- 2016 וכבר בכניסתם לבית הספר הם הדור המלומד ביותר שאי פעם דרך בכתליו, הם הטכנולוגים ביותר ובמבט גלובאלי גם הדור שנחשב לעשיר ביותר (זהו כמובן נתון סטטיסטי).

חברות מחקר אשר חוקרות את הגילאים הללו למעשה יוצרות אנליזה מכמה מפתחות עיקריים : זה מתחיל במיפוי דמוגרפי שעוזר להבין לאן הדברים יתפתחו בעתיד, כמו כן- נתון משמעותי שעובד לטובת ניתוח הדור הזה נשען על ההורים שלו,  ניתוח התרבות המגוונות, המעמד הסוציואוקנימי, גודל המשפחה (שהוא קטן בהרבה מהעבר), תוחלת החיים שלאין ערוך יותר ארוכה.

ישנם הנתונים המעידים על דור ההורים וההרגלים שלהם- למעשה מדובר בדור ה-Millennials ובהבנה את דור זה ניתן לקבל מושג כיצד יגדלו את הדור הצעיר יותר. דור הY הם הורים הרבה יותר גמישים במקום העבודה, יותר טכנולוגיים והם מוכתרים ככאלו שיעשו “מיקור חוץ” לאתגר גידול הילד בחלק מהמקרים- הפרמטרים הללו יחד מאפשרים להבין את הסביבה אליה נולד דור האלפא ואת הדרך בה יתחנך ויגדל.

טכנולוגיה היוותה בצורה מובנת ביותר משהו שהגדיר את דור ה-Millennials, וגם באופן טבעי המשיכה להשפיע על דור ה-Z. דור האלפא גדל אל עולם של מסכים אשר נמצאים בכל מקום, אל מציאות קונקטיבית שממנה הוא למעשה ניזון בכל מה שקשור ל-Entertainers וללימוד. הם נולדו לראשונה בשנת 2010 זו השנה שהiPad נכנס אל חיינו ושינה את משוואת המחשב בסביבה הביתית. זהו דור שנולד לכלכלת אפליקציות והמילה App זו מילה שלמעשה מאפיינת את הנגישות שלו למידע ולבידור.

חשוב להוסיף כי על פי ההערכות זה דור שיחווה בצורה החזקה ביותר את שינוי התקשורת ומעבר לMixed Reality- באמצעות פיתוחים של וירטואל ואוגמנטד ריאלטי, עובדה שתהפוך את הדור הזה לכזה שאינו מבין בכלל מה ההבדל בין הדיגיטל לפיזיקל, ולכזה שחווה את המציאות הרבודה כחלק אינטגראלי וברור בחייו.

כפי הנראה הדור שיגיע אחרי דור האלפא יהיה דור הבטא, וקשה לדמיין כבר היום אילו מאפיינים יהיו לו, אבל אין ספק שהדורות והשינויים מציבים בפנינו אתגרים מדהימים ומכריחים אותנו להסתכל על הדברים באופן שונה- כי הלכה למעשה המציאות בעיניים של הדורות הללו תהיה שונה !

מילת סיכום, אני מבטיחה מצידי להמשיך ולפתוח את העיניים שלכם בכל הקשור לשינוי הבין דורי, ובפרט במיקוד בדור האלפא אשר עושה רושם שייצר עבורנו המון עבודה מתאגרת בהבנת המשתנים ובמחשבה מעמיקה על מגוון הדברים שאנחנו צריכים לעשות על מנת להערך נכון. מקווה שהסקירה הנוכחית וההמשכיות תהוונה עבורכם כלי עבודה אפקטיבים ותעצבנה את מפת הדרכים ההמשכית.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.