What is Geotagging?

 

כבר דיברתי על כך בפוסטים קודמים –  בהם ציינתי שבעיניי הדבר המשמעותי ביותר עליו אנו צריכים לתת את הדעת – בהתייחסות שלנו ובפעילויות שלנו, הוא המימד הלוקאלי. בסופו של יום : הכל לוקאלי והכל קשור בסביבה בה אנו חיים. עם החדירה הגדלה ומתפתחת של יכולות האינטרנט למכשירי המובייל, וכמו כן עם שכלול המכשירים עצמם ומערכות ההפעלה – גֵאוֹטאגינג הופך לגורם משמעותי מיום ליום. היכולת להוסיף בקלות ג’י פי אס ולקבל מידע רלוונטי וצמוד מיקום שימוש בגאוטאגינג נעשָׂה למשימה קלה ברורה. אבל מה זה בדיוק גאוטאגינג ? האם זה אומר לציין על וידיאו, תמונה או כל מדיה אחרת את הלוקיישן בו אנחנו נמצאים ? האם זה מגדיר מחדש את האופן בו אנחנו מחפשים ?

בהגדרה – האינפורמציה של גאוטאגינג כוללת פרטים גאוגרפיים כגון – עיר, מדינה, רחוב כל מה שקשור למיקום הספציפי של התוכן המועלה בהתאם לקונטקסטואליות הסביבתית. תוכן רלוונטי יכול להתבטא בתמונות שמועלות לרשת, סרטוני ןידיאו שמשותפים און ליין, תוכן שמתחבר לתשתיות של מפות שונות כמו – גוגל, המפות של יאהו, פורסקאוור ועוד. איך הגאו טאג עובד ? יתרונות הגאו טאג יכולים להיות מאוד שימושיים למי שמחפש עסק בסביבה, אחרי איתור העסק (על פי הלוקליזציה שלו) בא תורו של הגאוטאג שמוסיף לו למעשה את המימד החברתי – דהיינו את מה שהגולשים אמרו על העסק או על מה שחוו בתחומו. צירפתי לכם שני צילומי מסך מהאינסטגרם שלי : חיתוך על פי מיקום שהתקבל מאנשים שהעלו תמונות משני מקומות שונים הראשון – מסעדת גאיה בבנימינה והשני מהיס פלנט בחיפה, החיתוך מגלה לעינינו שכבה חברתית מסביבת האנשים שהעלו תמונה עם זיקה קונטקסטואלית לאירוע ושיתפו את החוויה שעברו בַּמקום – כולל המלצות, ביקורות וחוויות. 

גאו טאג עבור עסקים מקומיים מאפשר ליוזרים לצמצם את החיפוש על העסק על ידי “המיתוג הלוקאלי”. תוצאת החיפוש מצטמצמת משמעותית וכך היא נעשית יותר רלוונטית מרגע שאני קובעת את המיקום על המסך.  בצילום מסך הבא תוכלו לראות שכבה של מפות שמתבססת על פורסקאוור, שלמעשה מאפשרת לאפליקציה לגלות לי את חוות דעתם של משתמשים שונים שציינו במפה הלוקאלית את המקומות ה“שווים” וכך הצ’ק אינים שלהם הופכים לתוכן מועיל בשעת החיפוש אחר מסעדות בסביבתי. זו דוגמא מצויינת לחיבור בין המיקום הריאלי שלי לבין השימוש בגאו טאגינג של אחרים כאמצעי לאיתור מקומות מעניינים כשהוא נשען על חוכמת ההמונים.

איך הגאוטאגינג יכול לעזור לכם באופן מעשי כצורת חשיבה שיווקית ? קחו לדוגמא את התוספת שאינסטגרם הכניסו לכלי וננסה להגיע לתובנות דרכה  – התוספת של אינסטגרם שָׂמָה את המותג על המפה באופן ויזואלי. כלי המיפוי החדש יכול לעזור לעסקים להוסיף ולהצמיד את ציון הלוקיישן המדויק לכל התכנים שהוא מעלה באינסטגרם. זוהי דרך מדהימה להעברת נתונים מטעם המותג ותוספת יעילה שמכוננת את הקשר הישיר בין המסר של המותג לבין המשתמשים. אם תחשבו על כך לעומק  זה פותח יותר אפשרויות לקמעונאים בעלי חנות פיזית ליצור קמפייינים שמעוררים את הבאז ומזַמנים מעורבות עם הגולשים בצורה ויזואלית, אבל הכי חשוב בקונטקסט של החנות הפיזית. מותגים המופיעים באינסטגרם יכולים לשתף עם האוהדים שלהם את התמונות של המותג בצמוד לציון הלוקיישן שלו ובכך לעזור למותג לקדם את העסק בפועל.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.