Coca Cola & ChatGPT

ההייפ סביב הבינה המלאכותית, מביא כמו שצפוי לחברות ענק להתחיל להצהיר הצהרות ולהתחבר לרעיון- קוקה קולה חתמה כשותפה מוקדמת ל-ChatGPT של OpenAI, DALL-E Generative AI.

חברת קוקה קולה מתכוונת למנף את טכנולוגיית הבינה המלאכותית הגנרטיבית של OpenAI לשיווק וחוויות צרכניות והיא שוקלת על פי ההצהרה שלה גם דרכים אחרות שיכולות לעזור לה לקדם את העסק באמצעות בינה מלאכותית. זה כמובן מסמן אותה כאחת מחברות מוצרי הצריכה הגדולות הראשונות שהכריזה בפומבי על שימוש בטכנולוגיה המדוברת הרבה.

AI Generative- סדרה של אלגוריתמים של בינה מלאכותית שניתן להשתמש בהם כדי ליצור במהירות טקסט, תמונות ותוכן אחר. קוקה-קולה מתכוונת לשתף פעולה עם OpenAI ו-Bain & Company כדי להשתמש בפלטפורמות ChatGPT ו-DALL-E של OpenAI כדי ליצור מודעות פרסום שונות, תמונות, הודעות מותאמות אישית, ועוד.

מנכ”ל קוקה קולה, ג’יימס קווינסי, אמר שהם רואים הזדמנויות לשפר את השיווק עם הטכנולוגיה המתפתחת במהירות ושהם גם בוחנים דרכים לשפר את הפעילות והיכולות העסקיות. קוקה קולה, היא החברה הראשונה שחתמה על הברית החדשה שנוצרה על ידי Bain ו-OpenAI, ששותפות להביא את הטכנולוגיות ללקוחות של Bain. זה כרגע הוגדר בתקשורת כמהלך- “השאפתני ביותר שראינו מכל חברת מוצרי צריכה”.

הגיחה המוקדמת של קוקה-קולה ל-AI יצירתית אבל אינה מפתיעה בהתחשב בתעדוף שלה למאמצי שיווק מקומיים. החברה ביצעה פיילוט של שורה של יוזמות אחרות מבוססות בינה מלאכותית ברחבי העולם כדי להניע יותר חוויות צרכניות וקמעוניות מותאמות אישית. ונכון, רבים בתעשיית מוצרי הצריכה רואים פוטנציאל עצום עבור הטכנולוגיה לייעל במהירות את התפעול, וכמו בטכנולוגיות אוטומציה אחרות, לפנות אותם לעבודה בעלת ערך גבוה יותר. Imteaz Ahamed, מנהל שיווק דיגיטלי גלובאלי של רקיט בנקיזר אמר לאחרונה שיש לזה פוטנציאל לאפשר לצוותים שלו ליצור תוכן לאלפי מקרי שימוש, במספר שפות עם מסרים מותאמים אישית, במהירות יוצאת דופן.

הרעיון של שימוש בבינה מלאכותית– זכה לשבחים רבים בזכות יכולתו ליצור טקסט שיחה, תמונות ותוכן אחר תוך שניות, בינה מלאכותית יצירתית כמו ChatGPT שלטה בכותרות גם בגלל האימוץ המהיר ומצד שני בגלל דברים פחות חיוביים ותחומים שלה שצריכים שיפור ברור. בנוסף להעברת מידע כוזב ו/או מוטה בביטחון, המכונה “הזוי”, הטכנולוגיה זכתה לביקורת על כך שהיא עשויה להפר זכויות יוצריםמצידה, OpenAI וחברות כמו מיקרוסופט, שבונה את פתרון הבינה המלאכותית אמבדד בתוך החיפוש שלה, הכירו בחסרונות, וציינו כי הם אוספים משוב ציבורי ושיפור מתמיד כדי להפוך את הטכנולוגיה לבטוחה יותר.

ככל שהשימוש בבינה מלאכותית הופך נפוץ יותר בשיווק, מנהלים בארגונים נוספים צפויים לזהות אחריות על בינה מלאכותית אתית בשיווק כאחת הדאגות העיקריות שלהם, לפי גרטנר, כאשר 80% מהמשווקים הארגוניים החליטו להקים פונקציית אותנטיות ייעודית של תוכן בארגון- בשביל להילחם במידע מוטעה ובחומר מזויף בשנים הקרובות זה ללא ספק יהפוך לחלק מפרוטוקול הפעולה. AI תמשיך לחדד את תהליכי תפעול השיווק כדי להניע תגובות זריזות יותר מבוססות נתונים לאתגרים שבפתח, שאין להם סימנים להאטה, אבל מהצד השני גם צריך לשים לב במה משקיעים על מנת שזה לא ייצר פעולת “הפוך על הפוך”.


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.