Digital Mobile Tagging | Two

פוסט שני בנושא Mobile Tagging : מתייחס ליכולתנו כיום להפעיל את התשתית הטכנולוגית במטרה להעצים את חווית הקניות ולהעניק לחווית הלקוח צביון חם ועשיר יותר. למי שרוצה לקרוא את הפוסט הפותח שמציג את הנושא מנקודת מבט מקורית ומעניינת, רצ”ב – Link.  בפוסט הנוכחי ארכז עבורכם מבחר תועלות שנוכל להפיק משימוש בטכנולוגיה הדיגיטלית וגם להציף לכם כמה רעיונות שיכולים לפגוש את התעשייה שלכם על אותה זירה. לתשומת לבכם – הנושא יתפרס על סדרה של כמה פוסטים ולכן אתמצת לכם ברשומה זו את הכיוונים העיקריים ואמשיך ברשומה עוקבת את שאר הרעיונות. לאחר מכן אשטח בפניכם קייס סטאדיז מִרַחֲבֵי העולם שמתייחסים לגופים שהשתמשו בטכנולוגיה לטובת הביזנס.

Mobile Arcade | מובייל טאגינג משמשים כפלטפורמה להזמנה למשחקי סושייל גיימינג, ומשחקים שמבוססים על קבוצה עם הישגים קבוצתיים. התגיות קשורות זו לזו ויכולות להיות מופצות בסביבה דיגיטלית ובסביבה פיזית, על מנת שיוכלו השחקנים לנסות ולאתר אותם ובכך לאתגר את החוויה ואת האלמנט המשחקי שבה. מהו יתרון ההזדמנויות הנובע מזווית החשיבה הזו ? ניתן לתפעל קבוצות ויחידים שמשחקים תוך שיתוף פעולה, על ידי שימוש במובייל טאגינג. לחשוף בפני הגולשים את האפשרות לסרוק מובייל טאגינג שונים כדי להפגין את התמיכה בקבוצה או במותג שמשתתף איתם במשחק. קידומים מסוג זה יכולים להוות אתגר אינטנסיבי שמוביל אנשים למקומות ספציפיים ובמקביל מעודד אותם לשיתוף חוויתי וקבוצתי. בשיטת הטאגינג יכול הסלולר להפוך לקונסולת משחקים שמייצרת חוויית השקה שעוברת דרך המובייל במגמה להחיות את החוויה במציאות האמיתית.

תיירות עם Mobile Tagging | על ידי הספקת סרטוני וידיאו עשירים בחוויות ובתוכן ספציפי סביב מקום מוגדר, מובייל טאגינג יכול לעזור לתייר הפוטנציאלי להגיע להתמצאות מלאה יותר בהבנת המפה לגבי מקומות שאינם מוכרים לו. אינפורמציה על אזורים מסוימים יכולה להיות מוטמעת בכל מקום ובמיוחד דרך טאגינג על פליירים שיווקים, מוצרים וחומרים תיירותיים. מהן ההזדמנויות בתחום זה? – למשל חווית יעדים מסומנים יכולה להתמלא בחיים על ידי וידיאו ומצלמות חיות שמדגימות מקומות בחיוניות יתרה ומוטמעות במובייל טאגינג בין החומרים השיווקיים. מובייל טאגינג מאפשר לאנשים לרכוש כרטיסים ישירות בעודם עושים פריוויו ליעדים מסומנים  שאותם הם מחפשים.  מחווה כזאת – לבוא לקראת הלקוח בזמן שהרצון להמשיך בנסיעה תופש את המקום הראשון במחשבתו, הופכת את העניין להזדמנות מועילה עבור סוכני הנסיעות וחברות התיירות. הטאגינג יכול להכיל תוכן מוסף אשר מספק מידע רלוונטי כגון – דואר, בנינים ציבוריים ועוד, במקומות המסומנים.

האינפורמציה | מובייל טאגינג יכול לשמש כמדריך פוטנציאלי עבור לקוחות שמפנה אותם לעֵבֶר רכישות על ידי הענקת תוכן עשיר יותר שמסַפֵר על מוצרים, שירותים, רצפה קמעונאית ועוד. הגישה המהירה אל המידע הנוסף יכולה ליצור חוויה פרסונאלית שמבחינה שיווקית מַקְנָה הרגשה של “טיילור מֵייד” לכל לקוח ולקוח. מידע בפריוויו על המוצריםהטאגינג יכולים לספק לגולשים אינפורמציה בשעה שהם עומדים בפני הצורך לקבל החלטות לגבי רכישת מוצרים ולחילופין להציע עזרה בהתלבטות.  יחד עם אינפורמציה נוספת מהבחינה הטכנית, אנשים יכולים להתאים לעצמם את הצרכים והרצונות שלהם וכמו כן הם יכולים לקבל תמונה ברורה על ההיצע ולדעת מראש למה לצפות מחווית המוצר עוד לפני הרכישה ולפני ההתחייבות. מהן ההזדמנויות במדגם זה? הסריקה יכולה לכוון את הלקוחות למוצר ספציפי ולאפשר להם להבין יותר לעומק את הפוטנציאל הטמון ברכישה ואת הבניפיט של המוצר. מובייל טאגינג יכול לאפשר לינקים למידע ולביקורות על המוצרים ולהשוואת מחירים של מוצר מול מוצר, והעדכונים עשויים להשפיע על החלטות הצריכה של הלקוחות. אשר לקסטומיזציה של מוצרים כגון רכבים, הצרכנים יכולים להיות מחוברים אל אתר המאפשר להם להוסיף או להוריד אופציות ובמקביל לראות בצורה מוחשית את הבחירה שלהם ואת ההשפעה שלה על המחיר.

הדגמות דרך תוכן | מה קורה כאשר ממקמים את המובייל טאגינג במקום הנכון? כאשר מציעים לגולשים את האפשרות לקבל חוויה מהירה של תוכן ששופך אור על המידע בו הם רוצים להיות מעורבים בנקודת זמן נכונה –  יש נכך כמה יתרונות: התוכן הזה יכול לספק לאנשים יותר מידע ומאפשר יצירת מעורבות עם המימד הפיזי בדיספלי או בפרינט מדיה. כמו כן התוכן האינפורמטיבי משביח את יעילות הידע שלהם באופן מיידי ועוזר להם לקבלת החלטות. מהן ההזדמנויות ?  ראיונות עם אמנים, מפיקים, ובמאים יכולים להשתלב על ידי שזירת נתונים על הופעות קרובות בתוך האינפורמציה השוטפת. אינפורמציה דיגיטלית יכולה להיות ממופֵּית ומותאמת  על ידי דיספלי בפיזיקל כשהיא מאומבדת במובייל טאגינג. אינפורמציה שמדלוורת את החוויה של שילוב העולם האמיתי עם תוכן וידיאו.

מאחורי הסצנה | מובייל טאגינג יכולים לשמש כשער כניסה למבט אל מאחורי הקלעים של חוויות ותוכן. הלינקים הללו יכולים לאפשר לנו מידע נוסף על מוצרים פיזיים, ולהעביר תוכן אשר בשיטה שונה לא יהיה זמין. מה למשל ההזדמנויות הטמונות באופציה זו ? בכך שנסרוק את המובייל טאגינג, לקוחות יוכלו לצפות בקטעי סיפורים מאלפים על מוצרים – איך המוצר הופק ממצב של חומרי גלם, תהליך ייצורו במפעל – ובכך למעשה התוכן מוסיף ערך מעניין לתהליך הרכישה. כמו כן הדבר משמש במה לפרסום פתיחות של חנויות קמעונאיות ולמבנים חדשים – אנשים יכולים לקבל הצצה אל תהליך הבניה ולצאת לסיור מדומה במבנה אשר ייבנה בעתיד ממצגת הדמיה המשוקפת בטאגינג.

שימוש במובייל טאגינג לשיקוף ה”חדשות האחרונות” על המוצר או המותג | מובייל טאגינג יכולים לשמש להעברת אינפורמציה ול”תפישת” נתונים אפ טו דייט . בין אם זו אינפורמציה אישית שמופנית אל לקוחות ובין אם אינפורמציה פומבית. התבניות של טאג עם אינפורמציה יכולות להכיל נתונים מעודכנים מבלי לשנות את השכבה הבסיסית – הן למעשה מעוצבות כך שניתן לשנות במהירות את האינפורמציה הקודמת. מהן ההזדמנויות ? מובייל טאג יכול לגלם תכונה נוספת – להיות מחובר בלינק לחדשות האחרונות, או לבאאז שקיים בסושייל ומכריז למשל על מוצר אופנתי. בכך למעשה מתאפשרת שכבה מעניינת עבור לקוחות להישאר מעודכנים ואולי גם להשתתף באירוע מסוים ממש בזמן שהוא קורה. באירועים או בכנסים הטאגינג יכולים לאפשר למשתתפים, לדוברים ולמופיעים מידע משמעותי שמבטיח שאינם מחמיצים את התוכן שהוצג במקביל תוך כדי החוויה שבה היו עסוקים. יתרונות המובייל טאגינג יכולים לבוא לידי ביטוי בקבלת אינפורמציה מיידית על מקום, כמו גם על אובייקט פיזי – המודעות הללו יכולות לרענן את הרלוונטיות של המעורבים באירוע ולהעמיק את האינטראקציה הנוצרת במפגשים הפיזיים שלהם.

לסרוק למטרת תשלום | צרכנים יכולים לשלם על מוצרים עם סריקה פשוטה של מובייל טאגינג, והמערכות אשר זמינות באותה שעה מאפשרות לבחור צעדים משמעותיים בשינוי דרכי התשלום. הסריקה עוזרת לגולשים לעשות סוויץ’ ולחזור בהם מרכישה מסוימת בכל זמן שירצו ובכל דרך שיבחרו. מהן ההזדמנויות ? ההוספה של מובייל טאגינג על מוצרים יכולה לפתוח ללקוחות את האופציה לרכוש ישירות מהסלולר שלהם. ובכך למעשה להנמיך מחסומים לגבי טרנסאקציות ולהפוך כל מגע עם המוצר לאינטראקציה של נקודת מכירה בפוטנציה. למעשה האופציה היא בבחינת אֶנֵאיבלֶר המקל על הלקוחות לסרוק תג על מנת שיוכלו לרכוש – תוך הרגשה של אקסקלוסיביות ברכישה. הפעולה מאפשרת להם לעקוף תורים בחנות “בדרך לגיטימית” ולחסוך מזמנם בשעת הרכישה. האפשרות של סריקה למטרת תשלום מעודדת לקוחות להכניס את הפרטים האישיים שלהם, ובכך מתאפשרת גם לקמעונאים גישה נוחה לדטה על הצרכנים כדי שייטיבו להכירם ולעקוב אחרי הרגלי הצריכה שלהם.

מובייל טאגינג למטרת נאמנות | מובייל טאגינג מאפשר ללקוחות להפוך לחברי מועדון של מותג, ולחברי נאמנות במידה שהם אוספים נקודות על מנת לזכות בפרסים. הכוונה לתוכניות מפותחות אשר מוסיפות לצרכנים עוד סיבות טובות לסרוק את המוצרים ולגלות מה יש בסריקה. חלק מהאופציות מכילות פיצ’רים עם אלמנטים משחקיים והסברים על רעיון הטאגינג ומהלכיו באופן הוליסטי. מהן ההזדמנויות ? הודות להזמנת הגולשים לאסוף נקודות על ידי הסריקה יכול הטאגינג לתפקד ככלי שמאפשר לנו לתת תמורה בזמן מאוחר יותר. פעולה זו שנובעת מחשיבה לטווח ארוך גורמת לאנשים להיות מחוברים יותר ולייצר אינטראקציה. בכך שהופכים את הקופונים לנגישים על ידי מובייל טאגינג על חומרי שיווק או על חלון של חנות / דיספלי של נקודת מכירה – מאתגרים את הלקוחות לנוע לפעולה. קופונים אשר ניתן לסרוק והתגלו כזמינים בנקודת המכירה יכולים להציע עוד הנחות וכן מבצעים נוספים ואינטנסיביים שנועדו לאותם לקוחות המתלבטים לגבי רכישה נוספת. קופונים יכולים להיות מוספים בסוף הפרסומת על מנת להעביר מסר מטעם המותג – ובכך למעשה לתת סיבה טובה ללקוחות לראות את תוכן הפרסום כולו.

בפוסט הבא בסדרה אשטח בפניכם מבחר דוגמאות נפלאות לשימוש במובייל טאגינג ברחבי העולם , על מנת שישכנעו אתכם “לפתוח את הראש” ולתעל את החשיבה לכיווּן של המצאת רעיונות משלכם. מקווה שאתם מתעשרים כמוני מהחיפוש החותר ללימוד העולם המופלא של המובייל עם מכלול האפשרויות שהוא פותח סביבו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.