Flexible Display | The Future

במרוץ שלי אחר הפיתוחים הטכנולוגים השונים אני נחשפת ללא הרף לדברים חדשים –  או לחילופין דברים שקיימים כבר תקופה, ולפתע מקבלים משנה תוקף לאחר זמן מה. אם אפשר לקרוא לתופעה בשם, הייתי מגדירה זאת כ“טכנולוגיה שמבשילה” מרגע שהיא מתקרבת יותר לחיינו היומיומיים. הפעם אני רוצה לחקור אתכם את הרעיון של המסכים הגמישים ולחשוף לעיניכם מעט מהדברים שקיימים כיום בתחום. אין ספק שמי שעובדת בכך חזק מאוד ו”מִתחַכֶּכֶת” בגבולות הטכנולוגיה ואפילו מעט משתעשעת איתם הינה : סמסונג, ומתקבל אצלי הרושם שבחברה החליטו לבדוק מה אפשר לעשות עם הטכנולוגיה, עד כמה רחוק אפשר למתוח אותה ולהגמיש אותה הלכה למעשה מבלי לממש את הרעיון עד תום. זאת אולי בשל העובדה שהרבה מאוד פעמים, שכשאנחנו מחפשים לקנקרט משהו שהטכנולוגיה תוכל לתת לו מענה, אנו עלולים קצת להקפיא את המוחות היוצרים ולדכא את הקריאטיביות.

מתקבל הרושם שבסמסונג מבינים את המגבלה הזו ומנסים לבדוק את הטכנולוגיה –  ולחקור אותה מכיוונים שונים על מנת לרמוז לנו מה ניתן לעשות איתה, ולאחר מכן לחפש דרך יצירתית כדי להשתמש בה בפועל. אני רוצה לקחת אתכם לטיול קטן בעולם המסכים הגמישים ולהראות לכם באמצעות סרטונים ודרך אמירות שונות מהן האפשרויות ולאן פני העתיד הקרוב בכל הנוגע לתחום זה. בסרטון הבא תוכלו לצפות בהדגמה של סמסונג שהוצגה בכנס הCES על ההפעלות שניתן להפיק ממסכים גמישים. למשל – מסך של סלולר שמתעקל ולמעשה ממשיך את תוכן האינפורמציה בכללותו אל גב המכשיר. מבחינת החברה זוהי תחבולה חדשה שבעזרתה משתמשים יכולים לייצר מעורבות ואינטראקציה עם המכשירים שלהם. זה מהווה בסיס לסט חדש של פתרונות ופיתוחים בסביבת הסלולר אותה למעשה סמסונג מנסה להצעיד בעתיד.

כאן תוכלו לראות סרטון – שמדגים לכם את סגולת הגמישות של המסכים ומהם למעשה השימושים השונים שהיא מאפשרת. אמנם אין זו שפה שאנו מבינים לעומקה, אבל ויזואלית תוכלו בהחלט לקלוט את המסר ! 

הרעיון יושב על התובנה שמסכים גמישים – יכולים לעזור להשביח את המגע של הלקוח עם המכשירים הטכנולוגיים ולהפוך אותם לניידים יותר – החברה מציגה מספר דוגמאות של קומפוננטים בחומרה המופעלים עם פרוססורים שמאפשרים למכשירים לעבוד בצורה יותר נימרצת, בעוד שהלקוחות מפעילים פחות אנרגיה על המכשירים שבהם הם משתמשים. סמסונג מתמקדת בשינוי הדרך בה משתמשים רואים את המסכים שלהם על ידי משחק תעתועי עיניים שמספק אמצעי עזר שונים.

בסרטון הבא תוכלו לראות – מגוון של תמונות שמראות איך למעשה המסכים הגמישים מתנהגים בהתאם למכשירים שונים – מרתק ושווה צפייה ! 

מילת סיכום, מקווה ששאפתם מעט אוויר ומשב רוח של גמישות וכן שתקחו את העיקרון של חשיבה ללא גבולות והתנסות לשם ההתנסות אל סל כלי העבודה שלכם. מי יודע, אולי בתאוצה הטכנולוגית הזאת נוכל בפעם הבאה שנקנה מחשב גם לקפל אותו ולהכניס אותו לכיס. זהו העתיד המרתק של הטכנולוגיה, כל האפשרויות פתוחות כל שנשאר הוא לחשוב פתוח וכמובן – גמיש.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.