Kitchen Preparation

שואלים אותי הרבה פעמים- כיצד אני מצליחה לכתוב כל כך הרבה תוכן ? איך אני מצליחה להיות מעודכנת ולייצר פרוססינג למידע וחיבור כל הנקודות לכדי תובנות משלי, למרות שהנטייה המיידית שלי לא הייתה לכתוב את הפוסט הנוכחי כי זה לא ממש תורם לי (ותיכף תבינו מה המשמעות של “לא תורם לי”) החלטתי לעשות שירות ובכל זאת לכתוב את הרשומה לאור הבקשות הרבות.

למה בכלל אני כותבת ? אולי צריך להתחיל מהסיבה שבגללה אני כותבת, בראש ובראשונה הכתיבה שלי היא- לעצמי, זו הדרך שלי להבטיח שאמשיך לחקור וללמוד- המסגרת שמסדרת עבורי את האתגר הזה. המטרה הראשונה שלי לכל נושא העברת הידע היא קודם ולפני הכל לטובת הלמידה העצמית. יחד עם זאת, בחרתי במטרה נוספת בחיים- והיא לגרום לאנשים לידי לקחת ממני את הידע ולנהל איתו חכם את קבלת ההחלטות שלהם,

ברגע שאני משתפת את הידע קורים שני דברים : הראשון, אני משחררת ממני מידע וזה מכריח אותי ללכת ולרענן וללמוד משהו חדש, טרי ועדכני. השני- שיתוף ידע אם נעשה נכון הופך לפלטפורמה שדרכה אנשים אחרים יכולים לגדול, ולמי שמכיר אותי אני מאוד מאמינה בעסקים מבוססי פלטפורמה, וגם אני בסקייל מסויים הפכתי את העסק שלי ל- Platform Base.

אולי אחרי ההסבר הזה, קצת יותר ברור למה כתבתי בפתיח, שהפוסט לא עניין אותי כל כך- אבל עשיתי זאת בכל זאת בשל הבקשות הרבות והחוזרות ונישנות- שכן בפועל הרשומה הנוכחית לא מלמדת אותי יותר מדי ולא תורמת למטרה הראשונה שבגללה אני כותבת, אבל בהחלט הבנתי שזה משרת את המטרה השניה.

מה המשמעות של מטבח הכנות ? קראתי לפוסט- Kitchen Preparation, שכן בעבר הייתי מאוד מחוברת לשף, והוא תמיד אמר לי בחוכמה רבה שהטבח המוצלח ביותר הוא בכלל הטבח העצלן, זה שיודע לעשות הכנות לכל הדברים מראש, ובזמן הסרביס כל מה שהוא צריך לעשות בפועל הוא- מיקס של הדברים שהכין בפועל לפני.

כך אני מתייחסת אל משימת הכתיבה, אני קודם כל ולפני הכל מכינה את הכל- מראש ! יש לי רוטינה ברורה של תכנון שבועי ו- דו חודשי, אבל אני מרשה לעצמי לשנות את הדברים תוך כדי תנועה אם מרגיש לי שצריך לשים תוכן אחד לפני זה שהיה בתכנון.

מטבח הכנות אומר  :

לרשום לעצמי את כל הנושאים עליהם אני רוצה לדבר מראש,

לחלק את התכנון השבועי והחודשי בצורה כזו שיש לכל פיסת תוכן את המקום שלה בה אני כותבת אותה (במקרה שלי אני משתמשת גם בדראפט של וורדפרס וגם בגוגל דוקס).

את הדברים שאני צריכה לחקור אני מכניסה לאותו דראפט, חומר קריאה, לינקים למספרים ודטאות כמו גם מחקרים ועוד.

בכל שבוע אני מכינה את כל התוכן של השבוע והשבועיים הבאים- קצה לקצה. כך שבפועל יש לי בכל נקודת זמן את המתאר של כל התכנים שלי לחודש, חודש וחצי הקרובים- ואת התכנים הכתובים במלואם של השבועיים הקרובים.

למה מה זה מועיל בפועל ? מוריד לחצים, מסדר את הראש, מפעיל את הטריגרים לעבודה על התכנים בכל זמן פנוי.

העובדה שאת מטבח ההכנות שלי אני עושה בפועל בכלים דיגיטליים עננניים– קרי : גוגל דוקס וורדפרס- מאפשרת לי בפועל לגשת אליהם מכל מקום- מהמחשב (התפוחי והמתוק שלי), מהסלולר, האיפד- וכמובן המחשב הנייח הביתי.

למידה, סקרנות- מהווים הכלים המשמעותיים ביותר של העידן הנוכחי-בסופו של דבר הכל מתחיל מתקשורת. אני עובדת כבר הרבה שנים בלנסות ולפצח את הגנום של השינוי, ולהבין כיצד אפשר לעשות טרנספורמציה לדברים, והדבר המובהק ביותר שגיליתי לאורך זמן הוא- שכל דבר מתחיל בתקשורת, אנשים לא עושים כלום מבלי שהם מבינים. לכן, למידה וסקרנות מבחינתי הופכים למפתחות להצלחה בכל משימת שינוי- קטנה או גדולה, וזו למעשה המשימה שלקחתי על עצמי. אבל בלי כלי הסקרנות שיש בו את המוטיבים שאיפיינו אותנו כשהינו קטנים לא יכול לקרות כלום. לכן, המרכיב הסודי שלי לכתיבת תכנים ולהצלחה בתחום הזה הוא קודם כל ולפני הכל- סקרנות.

מקווה שעזרתי לכל מי שרוצה להבין כיצד לכתוב תוכן, איך מתכננים ומה הם המרכיבים החשובים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

  • יפעתNo Gravatar says:

    נהדרת. ויש גם את המרכיב הסודי שהוא שלך בלבד. היכולת האישית שלך בשילוב כל זה.
    לכל אחד יש מרכיב סודי משלו. דרך פעולה שמקדמת אותו והיא קשורה באופן בו הוא חושב ופועל.
    הסוד הוא לגלות אותו. ואין ספק שאת פועלת היטב עם המרכחב הסודי שלך

Leave a Reply

Your email address will not be published.