Pinterest.com

נשגב מבינתי איך לא הבנתי מיידית שפשוט אתאהב בזירה הזו, והרי היא כה משקפת את מכלול טעמיי. יש כאן עולם ססגוני, המציע מבחר נושאים צבעוניים, מלא תמונות, הרבה בגדים, אוכל , אינפוגרפיקות ופיצ’פקעס – כל האינוונטאר של זהר מקצה לקצה. אציין מראש שאין כוונת הפוסט לשמש כמערכת כללים מעשית או כהדרכה שיטתית על הזירה אלא בעיקר פוסט שיזמן לכם הצצה לנושא מנקודת מבט ספציפית החוקרת איפה הוא יכול לפגוש אתכם הן במישור העסקי והן באישי.

הרשתות החברתיות החדשות | על פי קומסקור מתברר כי פינטרסט שברה שיא של נרשמים, בצורת 10 מיליון רשומים חדשים בחודש בארה”ב . למעשה, גולשים משקיעים זמן רב בשיתוף של הדברים האהובים עליהם דרך מגוון רשתות חברתיות ו”מבזבזים” יותר ויותר זמן ברשתות החברתיות. הקהל המוגדר ברשת זו מורכב מבני 18 – 34 – בעלי הכנסה בינונית גבוהה ובכמות משמעותית נוטה לנשים. על פי קומסקור הגולש הממוצע משקיע 98 דקות מידי חודש באתר זה. זאת בהשוואה לFacebook – שבע שעות בחודש.

למה בעצם יש צורך בהפעלת עוד אתר ומה הוא נותן ? מה היתרון שמעניקות כל הרשתות החברתיות החדשות הצומחות כפטריות שכמותו לא מצאנו באלו שאנחנו מכירים ורגילים לגלוש ולשתף בהן ? אני מציגה לכם את נקודת מבטי האישית על הנושא והיא כאמור אינה מחייבת אם כי רב הסיכוי שדרכה ייפתח לכם צוהר לצורת חשיבה חדשה.

להכנס לעולם דרך שער קטן ומעוצב.  ההשראה יכולה לגעת בנו בכל נקודת זמן, ולרבים מאיתנו יש אתרי בוקומרס ותיקיות בהן אנחנו שומרים על תכנים שאהבנו במחשב. לפני שהייתה בידינו האפשרות לשמור על החומר באמצעות ענן נהגנו להחזיק תיקיות בהן שמרנו תמונות של פריטים ונושאים שנתקלנו בהם ואהבנו – כשהם מרוכזים על הדסקטופ. Pinterest מאפשרת לנו לעשות בדיוק כדבר הזה, לא רק שזה מאפשר לנו לייצר את האינפורמציה שלנו במה שקרוי Boards הרבה יותר חשוב זה מאפשר לנו לראות את הPinning של האחרים ולקבל משם “וישט” עצום של השראה ברמת נגישות מהירה הפתוחה אל כל העולם. מדובר למעשה על הזרמת מידע המקל עלינו להיחשף אל שלל גורמים כגון : מוצרים, תמונות, מתכונים. בנוסף אנו משיגים דיספלי של –  Social Shopping ברמה הכי גבוהה והטובה ביותר בשטח. הדבר החשוב ביותר הוא ששימוש מסוג זה מאפשר לנו לסדר את המוצרים שאהבנו ולחזור אליהם יותר מאוחר, בשלב שבו אנו מוכנים לחקור את הנושא לעומק.

עיצוב,עיצוב, עיצוב | זו למעשה זירה מצוינת ליצירת קולאבורציה של מוצרים, רעיונות לאמנות טהורה ואומנות שימושית, כמו גם מתכונים ועוד תוצרים כיוצא באלה. לדעתי הזירה טובה לתכנן אירועים שברצונכם לעצב, ולחילופין לקבל רעיונות לשדרוג ארון הבגדים שלכם והלוק הכללי של הבית שבדרך זו זוכה  לטפוח שוטף תוך כדי תנועה. נניח שאתם עומדים לערוך חתונה או מסיבת יומולדת – ביכולתכם לייצר לעצמכם board ולשמור בו רעיונות שתרצו להחיל על האירוע.

רעיונות ומה לעסקים ולזה ? אין דרך להימנע מהצבת השאלות החוזרות  היכן ואיך יכול הקשר החדש לפגוש את האינטרס העסקי. מדובר בשאלה רצינית שמטרתה לברר באם Pinterest עשויה לתפקד כגורם בעל משמעות כחלק  בלתי ניפרד מהמוניטיזציה שלנו בדיגיטל. למעשה, חברות וארגונים וכן מותגים יכולים לפתוח דפי עסקים ולהתחיל להיות פעילים גם בזירה זו.  חשוב לציין שאין להועיד את הקשר הנדון לתפקיד מוביל עבור עסקים, ועם זאת אין ספק שיש כמה וכמה שימושים אטרקטיביים בקשת ההפעלות של הכלי.

חברה שמחזיקה ברשותהמוצרים מתחומים שונים יכולה לייצר קטלוג מוצרי חדש ודינאמי שהופך לכלי מובהק של Social Shopping  המעודד קניות.

חברה שעוסקת בתחום המזון – יכולה לייצר מדגם מרהיב של תמונות הכוללות מתכונים ותפריטים ועוד מרכיבים תזונתיים מסוגם

חברה מתחום הרכב – תוכל למשל לשלב שלל תמונות וסרטוני וידיאו שישקפו את תכלית של מרכולתה ויעניקו כוח ויראלי למוצריה. אם בחרתם לייצר נוכחות חכמה בזירה זו עבור המותג שלכם זכרו שהכוח מושתת על אינטגראציה חכמה. ניתן לשלב את האיקון של פינטרסט באתרים שלכם ולאתגר אנשים לשתף תכנים היישר מאתרכם לזירה החדשה. למי שרוצה לשלב באתר או בבלוג רצ”ב הלינק – Link.

אופנה –  אין ספק שחברות אופנה יכולות למצוא את עצמן בזירה זו ולחבר בין האתרים המסחרים שלהם לבין קטלוג שנשען על הגל החברתי.קיימות עוד עשרות דוגמאות לרעיונות לגבי צורת השימוש בזירה אך כולן מושתתות על עיקרון האקטיביות והיוזמה. יש להציג תוצרים שימשכו גולשים ויעוררו רצון לשתף ולהרגיש שהיד על העכבר יכולה ללחוץ בקלילות ולעשות – Like – Repin או Comment . במילה אחת, כמו תמיד עליכם להיות מעניינים, ולשקוד על כך.

אני. קחו בחשבון את שני צידי המטבע. מדובר בזירה שמצליחה “לבלוע” זמן איכות וממכרת לחלוטין, אך בו בזמן היא גם זו שעוזרת לכם הלכה למעשה. מכיוון שPinterest  היא זירה שמשתייכת עלל מטבע סושייל, ניתן לעקוב אחרי פינס של אחרים, למצוא חברים חדשים ולשתף. ה”אני” שנמצא במתחם הסושיאל מקבל משמעות נוספת שמשפיעה על הזירה הנדונה כיוון שבאמצעותו בא לביטוי הפן היצירתי שלכם, אם בתכנים חדשים ואם בשילוב תכנים של אחרים. אישית די התמכרתי לעניין הודות להיצע העשיר והמתחדש, ומידי יום נפעמת לנוכח מגוון הבגדים, התמונות המרהיבות וצילומי האוכל המגרים. אני מזמינה אתכם לביקור – צירפתי לכם את היוזר שלי.

https://pinterest.com/zoharurian/

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.