All is Touchable | Digital

הכל עתיד להיות כל כך נגיע – ועומד ממש לפִתְחֵנו. ריכזתי לכם עשר דוגמאות מרהיבות על עולם הטאץ’ – כולל הטאץ’ מרחוק – ולכל דוגמא אצרף משפט או שניים ואתן לודיאו לעשות את שאר העבודה. בטוחה שתתחברו ותרצו “לגעת”.

משטח – חלון פשוט הפך לטלוויזיה עשירה | סמסונג המדהימים הפכו את המשטח הכל כך רגיל – למשטח עשיר שבעצם טומן בחוּבוֹ את כל דרכי התקשורת, טלוויזיה , רשתות חברתיות , מגע יד אדם, שמייצר מעורבות ומביא לעינינו עולם ומלואו. חבר”ה זה כבר כאן – ולא בגדר ניבוי מציאות של 2025. אנחנו נראה שכלולים מסוג זה יותר ויותר – ומערכת זו תוכל לשמש ביעילות את הרצפה הקמעונאית הבאה שלנו ושלט החוצות המערב של המותג שלנו.

סרטון אווירה שמצייר לעינינו את המציאות של המחר | איך המסך משתלב לנו בחיי היומיום, שגרת יום שמתחילה עם מסך נגיע במיטה, עוברת למקלחת, למראה וכן הלאה … חיינו הולכים להיות הרבה יותר “פטפטניים” עם משטחים שאנחנו רגילים להסתכל עליהם כעצמים חד מימדיים שלפתע פתאום יהפכו  לרבודים בכמה וכמה שכבות.

רצפה קמעונאית דיגיטלית | דוגמא לעולם חדיש שיוציא מן  הכוח אל הפועל מטלות “השרויות בחשכה” ויהפוך אותן לנגיעות ומעניינות. הודות לכך המעורבות שלי כצרכן תתעצם ואוכל לקחת חלק פעיל וכן להרגיש שאני לומדת תוך כדי תנועה.

רכבים “מדברים” | הרכב שלנו יהפוך לכלי מעניין ובד בבד מאפשר להחזיק את הילדים שלנו בנסיעה ארוכה – ולוּ רק על ידי שימוש בשמשות כמשטח מערב ומלא בתוכן.

מטבח נגיע | אינטל פתחה מסלול שהופך את המשטחים של המטבח שלנו לנגיעים. על ידי סנסורים חכמים המשטח יתחיל לדבר איתנו ויאפשר ללנו ללמוד , לאתר בקלות מידע על מתכונים ולהרוויח מהדו-מימד את התלת מימד.

ספר מתכונים נגיע | במגוון הפיתוחים – יש שני היבטים במקביל: האחד הוא הנגיע בנגיעה ממש, והשני הנגיע מרחוק – שבמסגרתו המסך ידע לזהות אותנו, במובן של התנועות שלנו ולפעול על פיהן. דוגמא מקסימה לכך שפוגשת אותנו בזמנים בהם הידיים שלנו “תפוסות” בנהיגה, בישול במטבח ועוד …

מקרר נגיע | המקרר שלנו יוכל לדבר עם המוצרים שלנו, לערוך להם ספירת מלאי, להתחבר למובייל שלנו ולשלוח אותנו “בפקודה” לערוך קניות.

לקנות בגדים מרחוק | על ידי טכנולוגית הKinect של מיקרוסופט נוכל למדוד בגדים מרחוק ולרכוש אותם ישירות באון ליין, דברו איתי על ניהול זמן נכון ..

ואולי זה ייראה כך | אמנם נראה כמו פנטזיה, אבל יש אומרים שהטכנולוגיה הזו כבר בשלה וקיימת בפועל,ואם יימצא לה היקף השוק ההולם היא אכן תפגוש אותנו, אם לא בעתיד הקרוב אולי בטווח סביר  למדי.

ואי אפשר לכתוב פוסט כזה בלי לחתום בסרטון המדהים המצורף בזה – יום זכוכית.

לסיכום. אל תפחדו – הֱיו פתוחים לאפשרות , כי היא מוכנה ומזומנת לנו במרחק נגיעה נראה לעין.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.