Ecommerce Statistics

בהמשך לפרסום הרשומות בבלוג לאחרונה שעוסקות במגמות ובמספרים, החלטתי שנכון לדבר גם על נתוני האיקומרס אשר ללא ספק השתנו בצורה דרמטית בשנתיים האחרונות. המידע שאני מביאה לכם לכאן מבוסס על כתבה ומחקר של אימרקטר- וחושפים עבורנו סטטיסטיקות המשקפות התנהגויות משתנות אותן חשוב להכיר. אוסיף על הדברים שבכתבה המקורית מחשבות, ומידע שלי בנושא. למי שרוצה לקרוא את הכתבה המקורית רצ”ב- Link.

זה לא ממש מפתיע אף אחד שחל שינוי משמעותי באיקומרס בשנת 2020, זה קורה בכל הקטגוריות של השוק וגם בכאלה שהיה נדמה שיזוזו מאוד מאוד לאט כמו מוצרי צריכה ומזון. הקלות והנוחות של האיקומרס, יחד עם העובדה שאנשים לא רצו לצאת החוצה בזמן הקורונה ולעיתים גם לא יכלו בגלל עוצרים וסגרים כל אלה קיעקעו יחד התנהגות חדשה לגמרי, וביקושים גוברים לפתרונות של רכישת מוצרי צריכה און ליין. ניתן לראות על פי נתונים של אימרקטר כיצד השוק הזה משתנה לנגד העיניים שלנו ובכך נקבעים נתונים חדשים לגמרי בשטח בשוק האמריקאי למשל שבו התחזית היא שהרכישה און ליין תצמח ב2022 ב16.1 אחוז לשוק בשווי של 1.06 טריליון דולר!

הרכישה און ליין נובעת גם מצרכנים זריזים שהטכנולוגיה נוחה להם– Tech-Savvy Consumers, אשר מחפשים פתרונות מהירים, סימלסים והם יכתיבו למעשה את המשך הצמיחה באיקומרס בשנים הקרובות, אבל חשוב להדגיש שזהו איננו יותר טרנד דורי, ולא שייך בהכרח רק לצעירים! למעשה כל הדורות שותפים לצמיחה הזו, ובהכרח הגיל השלישי שיותר מכולם רוצה להמנע מהתחככות מיותרת בחוץ.

B2B ecommerce site sales will reach over $1.67 trillion in 2022. - Insider Intelligence

בארה”ב וגם בחלקים נוספים בעולם, אמזון הופכת לשולטת ולמובילה! וזו תמונה נהדרת של פלטפורמה אשר השקיעה לאורך שנים ולמעשה קוצרת את הפירות “ביג טיים” בתקופה הזו.

אמזון משפיעה מאוד על תחום האיקומרס כולו, ענקית הקומרס הראתה צמיחה של 40 אחוז במכירות בשוק האמריקאי בשנה החולפת, המכירות שלה בארה”ב צמחו ב15.3 אחוז והגיעו ליותר מ3.6 מיליארד דולר. כל התחזיות מדברות על כך שהיא תמשיך לצמוח והקטגוריה הצומחת ביותר שלה תהיה מוצרי צריכה ומזון יומיומיים- food and beverage, עם צמיחה של כמעט 25 אחוז במכירות שלה שנה אחר שנה. חשוב להגיד שהצמיחה הזו גם משפיעה על הקמעונאות הפיזית שברשותה שכן לאמזון יש “קונצרט” מושלם בין ההשקעות שלה בפלטפורמה הדיגיטלית ולבין החנויות הפיזיות שלה.

Amazon is dominating ecommerce sales across all categories. - Insider Intelligence

ההערכות הן שבשנת 2022 איקומרס ימשיך להתפתח (שווה לקחת בחשבון שהגידול בשנת 2020 היה המשמעותי ביותר, אבל לאחר מכן בכל שנה כל הצמיחה הייתה על הגידול המקורי!).

התחזיות של אימרקטר הן ששוק האיקומרס בארה”ב יגדל ויעבור את טריליון הדולר ב2022 זאת לראשונה אי פעם. חשוב להדגיש כי לפני הקורונה כל התחזיות דיברו על כך שמהפך כזה יקרה אולי בשנת 2024. במונחים גלובאליים, ההערכות הן שמכירות האיקומרס תגענה ל5 טריליון דולר ב2022 וב2024 יעמדו על 6 טריליון דולר.

כל הגידול באיקומרס משפיע בצורה ישירה על רצפות המכירה הפיזיות– Brick & Mortar ולמעשה אין לקמעונאים יותר את הזכות או היכולת האמיתית להתעלם מהמגמה ולקחת אותה בחשבון כחלק מפרוטפוליו הנכסים. שווה גם ללמוד בצורה מעמיקה את הקייס של אמזון שמייצרת מנגינה מושלמת בין הנכסים הפיזיים לנכסים הדיגיטליים.


הספר החדש שלי באוויר! הספר החדש שלי יצא לאור. חודשים של שינוי, לידה מחדש של המציאות…הסיפור המצרפי של החודשים בתוך הקורונה. השיעורים הגדולים והקטנים שלקחתי בדרך ועל רמת היכולת שלי להתמודד עם השינוי. יומן בן עשרות ימים מוגש לכם ללא מסכות – חשוף. כך נראה שינוי. למי שרוצה לרכוש רצ”ב לינק-Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.