GSMA 2016 | Virtual Reality

gsma 2016

אני ממשיכה בסדרת הפוסטים על ועידת המובייל הגדולה בעולם  ה- GSMA Mobile World Congress 2016 בברצלונה. הפוסט השני בסדרה יעסוק בVirtual Reality, נושא שעלה בצורה משמעותית בכנס ואולי אפילו אף אפשר לאמר- עטף את התערוכה כולה.

לפעמים, היה בכלל נדמה שזו לא תערוכת מובייל אלא תערוכת וירטואל ריאלטי, כמות הקסדות שנכחו בבמות השונות וכמובן בדוכנים הייתה עצומה ואין ספור אנשים ניסו לראות ולהבין את חווית המציאות המורחבת באמצעות הטכנולוגיות החדשות שהוגשו לפתחם באירוע מדהים זה.

IMG_0081

עוד לפני שהכנס התחיל  ניתן היה לראות שחווית הVirtual Reality “תתקוף” את הבמה העיקרית ותהפוך לשיחת היום. במרכז ברצלונה בכיכר קטלנייה- סמסונג הקימו ביתן ענק ובו הם יצרו קולנוע חוויתי שמטרתו לעזור לאנשים להבין את חווית הוירטואל ריאלטי באמצעות הקסדות של החברה שהושקו במעמד האירוע ה-Samsung Gear VR, חשוב לאמר שהקסדות נתמכות באמצעות הטכנולוגיה של פייסבוק- ה-Oculus Rift וזהו פרטנרשיפ מעניין ויצירתי בין שתי החברות.

IMG_0021

בשלב זה Virtual Reality נראה כמו פתרון קיצוני– שמתכתב עם צרכים של קהילות מאוד ספציפיות : קהילת הגיימרים והמפתחים. אבל, משמעותי להתעכב על מציאות וירטואלית והיתרונות שלה, במהות של היוזמה טמון משהו מאוד חזק שכפי הנראה יכתיב את המציאות שלנו הלכה למעשה בעתיד, ואולי אפילו לא נוכל להבחין בעתיד מה מציאות ומה וירטואלי.

הרעיון בשימוש במציאות מורחבת מאפשר לאנשים לחוות חוויות בשלט מרחוק- בצורה מאוד מיוחדת ופותח Infrastructure שלם של התרחשיות שיכולות לשנות את החיים שלנו הלכה למעשה בתחומים שונים כמו : תקשורת, תעשייה, חינוך, קומרס ועוד.

g1

Mark Zuckerberg אמר על הבמה– של-Virtual Reality יש יכולת לקרב אנשים והרי החזון של פייסבוק הינו- לחבר את כל האנשים בעולם, מציאות הוירטואל ריאלטי מכניסה אלמנטים של ביטחון ומאפשרת לעסקים לעשות דברים חדשים לגמרי.

מארק טוען ששימוש ב-Messaging App של פייסבוק בשילוב של וירטואל ריאלטי יכול לייצר סוג חדש לגמרי של עולם שירות לקוחות- קחו לדוגמא את הדברים של דובר מטעם- Airbnb על אחת הבמות : “אם נשתמש ביכולות וידיאו מתקדמות לרבות וירטואל ריאלטי- המשכיר יוכל להראות את הדירה לשוכר ובכך לבסס מולו אמון גבוה בנוגע לדירה שהוא מציע לו לשכור, רעיון כזה משנה לגמרי את מערכות היחסים בין מציע הדירה לזה שרוצה לשכור אותה”.

IMG_0077

סמסונג דיברו על הבמה על ה- Gear VR ואמרו שהוא מאפשר לחוות חוויה חדשה, לחוות מציאות של ביחד מרחוק, ה- Gear VR מייצר חוויות והסלולר הוא האנאייבלר לאותה חוויה- ליכולת שלנו לשתף את הדברים שאנחנו רוצים לשתף- במיקס מדיה ומיקס חוויה. מותגים צריכים להתייחס אל ההזדמנות של הVirtual Reality כקנבס ריק עבור החדשנות והקריאטיביות שלהם, ולחשוב כיצד הם יכולים למנף את התקשורת הרבודה שנוצרת על מנת שיוכלו למנף את סיפור המותג ולבדל אותו מהאחרים.

G3

אולי הדוגמא הטובה ביותר– שחוזרת על עצמה כמעט בכל אירוע אליו אני נוסעת בעולם הינה הדוגמא של ה-New York Times אשר לקחו את הרעיון של וירטואל ריאלטי והצליחו להשתמש בו ולמנף אותו מבחינה עסקית. הניו יורק טיימס השיקו אפליקציה הכוללת תכנים מותאמים לסביבת Virtual Reality ועשו זאת באמצעות ה- Google Cardboard של גוגל. במהלך חולקו מיליון קסדות קרטון של Google Cardboard שמינפו  ל-Subscription רבים חדשים.

g2

מילת סיכום. זו הייתה טעימה קטנה ממשמעות גדולה ונוכחות שלא ניתן היה להתעלם ממנה בכל במה ובכל פינה באירוע הגדול של המובייל בעולם, אני מקווה שהצלחתם לקחת מהאמירות ולהבין שזה אינו גימיק, זה כאן להשאר וכפי הנראה יתמזג אל תוך החיים שלנו גם כעסקים וגם כאנשים פרטיים בתקופה הקרובה ובשנים הבאות. מצידי, אני מבטיחה להמשיך את סדרת הפוסטים המעמיקה על האירוע ולהביא לכם לכאן זוויות נוספות לורטיקלים משמעותיים אותם אתם צריכים להכיר ולהבין.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.