Meet my new Marketing Manager

תכירו את אלה, היא דמות וירטואלית- בוטית שמבוססת על בינה מלאכותית. והיא, מנהלת השיווק החדשה שלי 🙂 אבל, אל תמהרו לקנא, כי היא בקלות יכולה להפוך למנהלת השיווק שלכם באותה מידה! טוב אולי הגזמתי! אלה לא כאן בשביל להחליף אנשים בפועל, היא “סופר פאוור” שיכול לעזור לאנשים להעצים את היכולות, להגדיל את כמות העבודה באמצעותה ולקבל רעיונות חדשים.

את אלה הכרתי במערכת שקוראים לה Marktrix סטארטאפ ישראלי מהמם שפונה גם אל עסקים קטנים וגם אל עסקים גדולים ומאפשר להם לחלום על תהליכי השיווק שלהם בצורה שונה, בצורה שמרוויחה מכל ההייפ הזה של הבינה המלאכותית שאנו חווים בחודשים האחרונים.

את הסטארטאפ בנתה יזמת מקומית ישראלית, והיא- התחילה לעבוד במערכות הללו של Open AI אותן אתם מכירים מChatGPT– הרבה לפני שידענו שזה ישטוף את כולנו. זו מערכת דיגיטלית שכל כולה DIY, אתם נכנסים לתוכה, בוחרים את המסלול שמתאים לכם (וכן, יש גם מסלול חינמי) ומתוכו מתחילים להגדיר ביחד עם אלה את תהליך העבודה. הקסם? היא מובילה יד ביד ועוזרת לעשות את כל הצעדים ובכך חוסכת הרבה מאוד זמן מיותר לאנשים שפחות מבינים בשיווק ובתהליכים- Link.

בתחילת המסע עם אלה, תצטרכו לענות על שאלון, שזה בעצם התשתית של הבריף אשר מספק את המידע עבורה דרכו היא יכולה לבסס את תוכנית השיווק הדיגיטלית שלכם ואת התוכן (כן, כן- היא כותבת את הכל!). השאלון פשוט, ותאכלס עוזר לחשוב על כל הדברים החשובים בבנית תוכנית חכמה, וגם נותן אינדיקציה ברורה לכמה זמן לוקח, כמה שאלות נשארו ועוד. ככל שתתנו לו יותר “מזון”, יותר מידע- כך התוצר הסופי יספק תשובה ותפוקות טובות יותר. חשוב גם להגיד שאין צורך לענות על הכל, אם משהו לא רלוונטי- אפשר פשוט להמשיך הלאה ואלה היא מספיק נדיבה וגמישה ותתן לעשות זאת.

אחרי שסיימתם לכתוב את הבריף, באמצעות השאלון של אלה- אתם, יוצאים לחופשה (או הולכים לעשות משהו אחר) ואלה מצידה מתחילה לעבוד! זה תלוי במה הזנתם לתוכה, ובסוג העסק שלכם אבל אחרי כמה שעות תקבלו מייל שמזמין אתכם לראות את תוכנית השיווק שאלה כתבה עבור העסק שלכם. חשוב להגיד, אלה מסתמכת על כל המידע שנמצא בOpen AI, היא מתבססת על התוכן שאתם הזנתם לתוכה, היא גם יודעת לחפש בעצמה ונעזרת בלינקים של המתחרים ובחומרים של המותג שלכם- היא דפקטו עושה המון עבודת מחקר ומחשבה שהרבה פעמים לוקח המון זמן לעשות לבד וחשוב להדגיש שגם לא כולם ממש יודעים איך עושים זאת.

אחרי כמה שעות, תתחילו לקבל מיילים שמחזירים אתכם למערכת ומספקים את תוכניות השיווק הדיגיטליות לתחומים שונים- ממש כמו בשקף שמצורף מתחת לפסקה הזו.

אלה בונה עבורכם תוכנית שיווק ברשתות החברתיות, עם המלצות לפוסטים ותכנים עבור לקוחות רחוקים יותר או קרובים יותר למוצר שלכם. שימו לב שהכל באנגלית, אבל המערכת נבנתה כך שהיא תוכל להיות אפקטיבית גם בעברית! 

קשה להתחרות עם הדיעות הנוקשות שלי, לגבי מהלכים שיווקים- בטח כשמדובר בעסק הפרטי שלי! אבל אלה הצליחה לפתוח לי את הראש ולייצר לי חיכוך במחשבה לגבי סוג המסרים, כמות הפעמים שצריך לפרסם ואיפה. העוצמה שלה היא בכך שיש לה יכולת לחזק מאוד את החלשים במקומות שהם צריכים העצמה, ומצד שני יש לה יכולת לעזור לחזקים להסתכל על אזורים חדשים ולהעז בהם.

היא מתאימה לכל אחד בצורה שונה! אם מסתכלים נכון על מערכת כזו מבינים שבסופו של דבר היא יכולה גם להכניס פרודוקטיביות (עשיה חדשה, זוויות חדשות) וגם לייצר יעילות- כי בפועל כשמאמצים את התשובות שלה הן יכולות לחסוך בעבודה שלכם בפועל. היא גם ממליצה על המקומות בהם כדאי להשקיע, גם כותבת את התוכן, ובהמשך היא תוכל להיות מחוברת ישירות למערכות ותוכלו לפבלש מתוכה. בנוסף, חשוב מאוד לציין שהיא “יצור חי” מה שאומר שחודש בחודשו היא חוזרת אליכם עם תוכנית חדשה ומתפתחת לשיווק המתמשך ולצרכים המתפתחים של העסק.

תנו הזדמנות לאלה, היא מדליקה, חכמה ומאוד מאוד מיומנת וחרוצה!


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.