Amazing YouTube Channels

מזמן רציתי לכלול בבלוג שלי פוסט כזה, הסוקר מתחמים חכמים של חברות וארגונים בYouTube, שעשו עלי רושם רב.

לצורך כתיבת הפוסט נדרשתי ללא מעט עבודת מחקר וחיפוש – גורם שעזר לי מאוד לבסס את רעיונותי: רציתי לראות לאן למעשה אפשר לקחת את הרעיון של ערוץ ממותג, ערוץ חכם המגיע עם קונספט מוכן וחשיבה יסודית ואשר עושה זאת ברמה שהיא מֵעֵבֶר למצופה. אני סוקרת בפניכם בפוסט זה עשרה מתחמים שהם מדהימים בעיני. קחו בחשבון שההמלצה הזו אינה המלצה פשוטה, קלה וברורה מאליה. עם זאת, כיוון שמדובר על אחד הכלים החשובים ביותר הניתנים בידינו – כלי הוידיאו – לא אוכל להתעלם מכך שכדאי לכם לדעת לאן אפשר להגיע ואיך לפעול בנדון שהרי מה יותר מוחשי וברור מאשר ללמוד מהגדולים

המתחמים שמצאתי עבורכם מהווים מקור ידע, עניין, עשויים בעיצוב חזותי מיוחד ומעל לכל דוגמה ומופת לחשיבה הוליסטית על דרכי השימוש ברשת. לפנינו ריכוז של מגוון השיטות שהחברה מפעילה, לאישוש הקשר והאינטגרטיביות בין הפעילויות השונות. כל אלו למעשה מייצרים את הקשר הנכון ואת דריסת הרגל הדיגיטלית האיכותית ביותר של החברה והמותג שלה. בואו נתחיל….

destinationbeauty | לוראל פריז – במסר סוחף : הסוד להיות יפה | שמתי את המתחם הזה בראש הרשימה כי בעיני הוא מייצג את הטוב מביניהם. אין ספק שמתחם המהווה מעין בית ספר מקוון לסודות של לוריאל – להיות יפה -עושה את ההבדל ברמת התוכן ובאופן השימוש במדיה. יש פה יעד מוצהר שחקוק על קיר המתחם – Destination Beauty והוא מעביר מסר ברור: כאן תמצאו את הסודות הכמוסים של לוריאל. קחו בחשבון שהכוח של יצירת מתחם בYouTube טמון ביכולת שלכם להציג תוכן מעניין, איכותי וערכי דרך הווידיאו – בצורה שאנשים ירצו להעביר הלאה.

carnaval | דרך נפלאה לחקוק באבן הדיגיטאלית את האירוע | ערוץ רשמי של מופעי הקרנבלים בברזיל מאפשר לנו לחוות בלייב את שרשרת האירועים ולקחת חלק במוד וירטואלי. זו נגיעה ממשית בתכנים , מקומות, ריחות ותרבויות בצורה שלא הייתה נגישה לנו בעבר והנה המדיה מאגדת למענינו את ההפנינג הזה ומאפשרת לנו לקחת בו חלק באופן “חי” וייחודי. שימו לב לכך שהערוץ ממותג בצבעי הפסטיבל –הקרנבל, ומכניס אותנו למוּד על שלל ריגושיו – למוסיקה, לצבעוניות ולאקסייטמנט של האירוע.

KraftCookingSchool | קראפט בהעמקת האסטרטגיה שלהם – בניית בית ספר לבישול | זוהי דוגמא מצויינת להפיכת ערוץ יוטיובי למקור מידע חשוב עם טיפים משמעותיים שמתרכזים בקליעה ישירה ואיכותית אל קהל היעד ואל העניין שלו. הערוץ כולל – טיפים, מתכונים וסודות מהמטבח ומספק לנו סיבה טובה לחזור שוב ושוב. כל אלו מתיישרים לחלוטין עם ההבטחה של קראפט ומותג הבית שלו – לייצר ערך משמעותי ופשוט עבור עקרת הבית בכל הקשור למוצרי צריכה ומזון.

DisneyParks | הערוץ של דיסני – ערוץ חדשות לכל דבר | זהו ערוץ צבעוני, מלא עניין, והוא כולל לינקים מועילים המאפשרים לגולשים להיחשף לחווית דיסני. הערוץ מציג תכנים חדשותיים כגון עדכון שוטף על השינויים בפארקים – כך שנדע מה התחדש מאז הפעם הקודמת שביקרנו במקום. השתרשה פה מסורת של העברת מסרים חדשותיים על פיתוחים העתידים להתקיים בפארקים, ובגדול – יצירת חוויה כוללת המאפשרת לנו לחוש את ההנאה שבמותג.

worldview | הפוליטיקה מככבת | אין ספק שמאז מערכת הבחירות של ברק אובמה המדיה החברתית תפשה תפקיד משמעותי, המתבטא באפשרות של לקיחת בעלות על המידע ועל אופן ניתובו. יצירת מסלול מדיה חדש דרך ערוץ יוטיובי מאפשרת תקשורת חדשה, בלי צנזורה ונטולת אינטרס עיתונאי שלרוב משבש את המסר ומעבד אותו למשהו שונה מהכוונה המקורית. דוגמא זו המאפשרת לנו, למחזיקי העניין השונים, לבוא במגע עם גדולי הפוליטיקאים בעולם עושה את ההבדל ומסמנת את הדרך אליה התקשורת מתקדמת בצעדי ענק. אין ספק שהדיאלוג הישיר והאפשרות שלנו לגעת בעולם ולממש הלכה למעשה את רעיון הכפר הגלובאלי מתממשת לנגד עינינו בפורמאט הזה.

volumefestival | ההברקה הישראלית בה’ הידיעה | אין ספק שזהו המתחם הכי מושקע והכי חכם שפגשתי אי פעם בישראל. הדרך של סלקום לשווק את ליין התרבות וההופעות שלה דרך מתחם יוטיובי חכם המתבסס על שכלולי הטכנולוגיה ועושה בה נפלאות – היא מופת לחדשנות הלכה למעשה. לדעתי הדוגמא הזו תהווה מקור להשוואה ותתפתח לשיחה בממדים בינלאומיים. הרעיון הפוסט-מודרני של שימוש בהתרחשות של הפלטפורמה עצמה ליצירת עניין תוך הבלטת גורם החדשנות הוא בעיני מעשה גאונות בקנה מידה עולמי.

pepsi | הפרויקט של פפסי גם בYouTube | המהלך של פפסי – Pepsi Refresh – הוא מהלך מאוד פופולארי. זהו מהלך שמייצר אינטגרציה חכמה בין מתחמים ובמקרה הזה הערוץ היוטיובי משחק תפקיד משמעותי. זהו ערוץ אשר מתפקד לחלוטין כערוץ שנועד במובהק לקבלת תגובות לגבי האבולוציה של הפרויקט, ומעודד שיתוף ושיחה עירנית. הם הפכו את הערוץ לממותג בשפת הפפסי פרויקט וגרמו לגולשים להרגיש מחוברים ולהקים במתחם קהילה שיתופית הלכה למעשה.

VerizonWireless | ערוץ שמייחצן מוצרים פופולארים | זהו ערוץ ממותג המאפשר לגולשים גישה אפקטיבית למוצרים הפופולארים ביותר של החברה בעת הזו. הוא משתמש במדיה כבמה להתרחשות בזמן אמת. הוא מחלק בחוכמה את המוצרים לקטגוריות ניפרדות, שיטה המאפשרת לגולשים לבחון את המוצרים על פי תחומי עניין. הדבר משול למעין ספרייה או אם תרצו מתַפקד בפועל כאתר אינטרנט במתחם יוטיובי, זולת שינוי משמעותי הכולל את הכוח של הוידיאו כפרזנטציה נילווית, בצמוד לתכנים השונים. זהו ערוץ מושקע ומהווה מבחינתי מודל לחיקוי ביצירת מתחם בעל כוח וערך לאורך זמן. הכל כמובן סביב מוצר רלוונטי מאין כמוהו למדיה – זמן אוויר.

OldSpice | סיפור מתמשך – בדיאלוג עשיר | זהו ערוץ רב עוצמה המשתמש ברעיון של המדיה כציר מרכזי לקמפיין. הסרטים כולם מורכבים מקטעים דיאלוגיים של השחקן המוביל של החברה אשר בא במגע עם הקהילה ומפַתֵחַ דיאלוג על הבסיס של תוכן הגולשים שהתקבל בTwitter, Facebook ועוד … יש לערוץ חיים ארוכים מכיוון שאנחנו הגולשים הופכים לשותפים ביצירת התוכן השוטף ובכך למעשה הופכים לכוח מניע בעל ערך שיווקי הן לרעיון והן להמשכיותו באמצעות שרשור התוכן.

HarleyDavidson | הארלי דיוידסון | הערוץ הזה עשוי ממש בתבנית אתר אינטרנט של החברה. המיתחם כולל לינקים מעניינים ומייצר עבורנו חווית גלישה אשר מטפחת בנו מובחנות לגבי איכותו של המוצר ומשרישה את המסר של המותג ברמת החוויה. הערוץ כולל סרטים מתקופות שונות המראות את האופנועים בפעולה ומשאירים עלינו את החותם ההיסטורי והערכי על המוצר. כמו כן, הם משתמשים באתר ליצירת פרומושן לאירועים העתידים לבוא. הצד החזק שלהם בשימוש בערוץ זה הוא בטסטימוניאלס של לקוחות מתלהבים כי הרי המוצר הזה הוא מותג טיפוסי מיסודו, דהיינו סוג של קהילה בפני עצמה – לכיוון זה הם משכו את הרעיון וכך מיתגו אותו.

מילת סיכום | ערוץ בYouTube אינו  פלטפורמה רגילה, לא ברזלים – אלא מתן גישה, כאתר לכל דבר, למתחם שיכול להפוך למוקד התקשורתי שלכם, לשם יצירת קהילה ראויה לשמה. רצוי אפוא שתחשבו היטב על המתחם, על החזון שלו , על הרעיונות השונים אותם תרצו לומר דרך הכוח של המדיה הספציפית הזו – הכוח של הווידיאו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

4 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.