New Notification Tool for Admin

 

 

קרוב לוודאי שההצהרה הבאה תֵיראה לכם מוזרה במקצת, אבל הפוסט הזה עוסק בדבר החשוב ביותר שתוכלו להשיג עבור המותג שלכם והוא : קהילה. אמנם מדובר בשינוי קטן יחסית אבל הוא עורר את תשומת לבי לערך הטמון בו ואת הרצון שלי לשתף אתכם בעניין ולחלוק אתכם את נקודת מבטי. יש בכך משום רענון למשמעות שאתם מקנים לעשייה שלכם ברשת ובפייסבוק בפרט, וכן הנחייה בשאלת המפתח – איך תייצרו משהו בעל ערך מעשי שיתרום לכם לקידום שורת המכירה ולמיצוב העסק שלכם. בעיני זו השיטה המועילה ביותר לניהול עסקים ברשת, ולמרות שאינני אדם אקסיומטי, התדרוך המוצע מבטיח בצורה מיטבית יצירת קהילה, שבט, בסיס אוהדים שמתעניין בכנות במה שיש לכם להגיד.

על מנת שתשיגו את כל אלו עליכם להיכנס למוּד חדש ולא בהכרח ידוע בפלואו המוכר של העסקים שלכם, יש להתחיל מֵאָלֶף, כביכול: ללמוד להקשיב, להתבונן  בנעשה, ובהתאם לכך – להגיב, לפרגן ולהיות Tuned In אל האחר.

בנקודת זמן זו הפוסט הזה מתחבר – בזיקה כפולה הן לכותרתו והן להגדרה שבה מופיע השינוי החדש שFacebook מאפשרת למנהלי עמודים. אין זה אומר שהכלי לא היה קיים קודם לכן, אך עד עתה הוא נמצא שם בצורה מינורית ואולי לא עודד אותנו במפורש לזוז ממקומנו, לנוע ולפעול! הפעם עבר לחזית הבמה, ועקב כך מתבקש שתשימו לב ליתרונותיו ותשתמשו בו בפועל. אני מצרפת לכם שני צילומי מסך, האחד – של המיקום החדש לNotification והשני – המפנה אל מאחורי הקלעים ואל התיאור המספר לנו על הפעילות של חברי הקהילה ועל מה שנוכל לעשות עם כלי העבודה הזה.

כפי שאתם יכולים לראות בסימון מימין על צילום המסך : זה המקום בו מופיעה ההודעה שנוצרה אינטראקציה חדשה במתחם , כמו גם חישוב מספר האינטראקציות.

צילום המסך הנוכחי משקף : את המעבר לאינטראקציות והיכולת שלכם לקבל במיקום הזה אינפורמציה חשובה מאין כמוה על הפעילים בזירה הפייסבוקית שלכם.

מה אנחנו צריכים לעשות בפועל עם הנתונים הללו  ? התחלתי את הרשומה הזו במסר ברור שעניינו תָקֵף לגבי מי שמייצרים קהילה, ואם הגעתם לכאן שלא למטרה זו הרי ש”חבל על זמנכם”. הרווח המוכח והמשמעותי ביותר מפעילות פייסבוקית הוא רווח המופק לאורך זמן. אבל כאמור, בכדי לייצר קהילה מן ההכרח להקשיב, לשמוע את דעתם של המגיבים, להיות מחוברים לאנשים הפעילים במתחם יחד איתכם ומחזקים את עמוד השדרה שאתם בונים. הכלי הזה שFacebook מאפשרת לכם נותן בידכם את האמצעים לנתח, להבחין במשתתפים הפעילים ולתגמל אותם בהתאם. מעמדה זו אתם מחוייבים להפקיד מישהו מטעמכם על ניהול המתחם על הצד הטוב ביותר שמשמעו התנהלות המייצרת יחסים, ובעקבותיה ניהול נבון של היחסים שהתרקמו.

לסיכום . תהיו קשובים לשטח, העמיקו בהבנת הכלים החדשים ויישומם, והשכילו לשלבם בכלים המוכרים והפחות חדשים – על שלל האפשרויות שהם מקנים לכם. מי שנותן את הדעת על הפעילות בFacebook משקיע מחשבה באסטרטגיית עידוד יחסים, חברויות, דיאלוג …אם תתיישרו עם קו זה של חשיבה ותנהלו פעילות גומלין דואלית –דהיינו מתקשרת ובו בזמן שומעת, מגיבה , ובמקביל גם לוקחת – תרוויחו את לחמכם הפייסבוקי לאורך זמן ותייצרו קהילה ראויה לשמה – הלכה למעשה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.