Cannes Lions State of Creativity Study

המהדורה השלישית של מצב הקריאטיביות והיצירתיות של פסטיבל הקריאטיב בקאן– מהווה את החומר שאני מציפה עבורכם ברשומה הבאה. בדו”ח הזה אותו צירפתי לתחתית הרשומה, ניתן לראות שרוב אנשי השיווק והקריאטיב מאמינים שיש חשיבות קריטית ליצירתיות בתוך המהלכים והם נדרשים בצורה עמוקה בשביל ליצור חזון ואסטרטגיה ברורים- אחת המשימות המשמעותיות אם כך היא כיצד ניתן לרתום את היצירתיות על ידי החברה לתוך כל המהלכים ולעצב עם הקריאטיביות את המסע של המותג.

עם זאת, רוב המנהיגים בתחום לא מאמינים שהמנהיגות שלהם בתחום זה יעילה. זהו רק אחד מהממצאים מהמחקר העולמי האחרון של פסטיבל הקריאטיב קאן, שמציג תובנות ונתונים בלעדיים של למעלה מ-2,400 אנשי שיווק וקריאטיב ב-102 מדינות. המחקר מדגיש את סדרי העדיפויות, האתגרים וההזדמנויות העומדות בפני התעשייה כעת, כולל צלילה עמוקה כיצד מנהיגים יכולים לבנות את התנאים הפנימיים הנכונים להצלחה יצירתית.

Delivering a creative culture

המחקר מראה כי אנשי שיווק ואנשי קריאייטיב מסכימים כי חזון ואסטרטגיה ברורים קריטיים ונדרש לרתום יצירתיות לתוך המיקס, זה בעצם נתון שמגיע בחשיבות עליונה להצלחה עסקית, אבל הצד המאכזב לאור הנתונים הללו שפחות ממחצית מהנשאלים מרגישים בטוחים ביכולת המנהיגות שלהם לספק תרבות יצירתית. כדי שהיצירתיות תפרח, מנהיגים ועובדים צריכים כלים, שיטות והדרכה! משיתוף פעולה בין צוותים ועד- ללפנות זמן לחגוג הצלחה וללמוד מכישלונות. לפי 63% מהמותגים והסוכנויות, חשיבה אסטרטגית היא התחום החשוב ביותר לשיפור מיומנויות כוח העבודה בשנת 2023. הצלחה יצירתית פירושה הצלחה עסקית, ולכן על אנשי השיווק ומנהיגים בארגונים ללמוד לראות ביצירתיות דיסציפלינה- ולהגן עליה בקפדנות.

Recession proofing for 2023

‘עלייה באינפלציה ויוקר המחיה’ היה האתגר הגדול ביותר עבור 54% מהמותגים והשותפים הקריאייטיבים בכל הקשור לגורמים חיצוניים בשנת 2023. אתגרים נוספים שניכרים מהמחקר- ‘פיצול תקשורת וקהל’, ‘שינוי הרגלי צרכנים’ ו’מחסור בכישורים וגיוס כישרונות’. בשנה של אי ודאות כלכלית, חשוב להכפיל את המקצועיות שלנו בכל הקשור לחיבור בין עסקים ליצירתיות. התעשייה עצבנית. אי הוודאות הכלכלית מובילה להגבלות תקציביות, שמשמעותן במקרים רבים קיצוצים, פיטורים וקוצר טווח. קיים ביטחון ברעיון שיצירתיות היא הדרך קדימה, אבל גם לחץ לספק הכנסה במהירות.

Top trends shaping the creative industry

המחקר גם חושף ארבע מגמות שמחזקות את המקומות בהם צריך להשקיע- להעצמת השפעה וצמיחה יצירתית, זאת יחד עם תוכנית פעולה למינוף אותן להצלחה.

מגמה ראשונה- איזון בין הארוך לקצר על ידי הכנסת מכשירים לבניית מותגים להפעלה קצרת טווח.

מגמה שנייה- יצירת שיתופי פעולה עמוקים יותר עם קהילת היוצרים.

מגמה שלישית- הקניית גישות שיטות עבודה מומלצות ברחבי ארגון השיווק, שמציבים יסודות מוצקים לפריחה של יצירתיות רבה.

מגמה רביעית– בניית מערכת יחסים חכמה עם כלי הבינה המלאכותית שנכנסים לחיינו, לא בשביל להחליף את הקריאטיב אלא כדי להגביר את היכולות האנושיות.

Takeaways

הסעיפים המובילים, שנמצאים בדו”ח, מספקים תובנות לגבי הצעדים שאנשי קריאטיב ושיווק צריכים להתמקד בהם  ב-2023:

Enhance creativity with structure. לשפר את היצירתיות בתוך מבנה העבודה. יש הטוענים שמבנה ומערכות חונקים את היצירתיות, ואומרים שזה גוזל את החופש להיות חדשני. אבל המחקר הזה מראה שככל שהתקציבים היצירתיים ומסגרות זמן האספקה ​​נדחסים, אנשים צריכים סדר כדי לספק למצוינות יצירתית לשגשג.

Creative leaders are the link between creativity and structure. מנהיגים יצירתיים הם החוליה המקשרת בין יצירתיות למבנה העבודה. באחריותם להבטיח שהצוותים עובדים ביעילות כדי להועיל לתפוקה יצירתית.

Make space for new ideas. פנו מקום לרעיונות חדשים. כאשר מנהיגים מתחילים “להתמקד בתהליכים כדי לשמור על שליטה על זרימת העבודה”, הם פותחים יותר הזדמנויות לשיתוף.

Inject more brand-building devices into your short-term activations. הזריקו יותר מכשירים בוני מותגים להפעלה בהסתכלות קצרת הטווח שלכם. צריך לשקול כיצד לגרום לטקטיקות לטווח הקצר לעבוד קשה יותר על ידי הכנסת אלמנטים של בניית מותג לתוכם.

אפשר לראות בשקף הבא, הצעה לפעולה, סוג של מערכת הפעלה שנבנתה בMcDonald’s העולמית- ומאפשרת להבין איך כל מה שכתוב במחקר בא לידי ביטוי בחיי היומיום של המותג ובדרך שבה הוא צריך לפעול:


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.