Innovation Processes with Generative AI | 39

מעניין בעיני לראות את המחשבות שמתרוצצות בראש של אילון מאסק, למשל הפיתוח שלו שעונה לשם- Neuralink, ציפ שאמור להיות מוטמע בתוך מוח של אדם. אלו סוג המחשבות שמראות שהתקרה לא קיימת ואפשר לחשוב על דברים מרחיקי לכת ואף לברוא אותם בפועל (במיוחד אם קוראים לכם אילון מאסק!). הרעיון של אילון היה להשתיל שבב מוח שמאפשר למעשה להכניס סוג של ממשק מחשב שנועד להקליד ולשדר אותות למוח באופן אלחוטי ולעזור לאנשים שיש להם שיתוק להשתמש ב”אינטרפייס” חדש שמאפשר להם לתת פקודות ישירות מתוך המחשב המושתל.

חלק מהחזון הרחב של הפיתוח הזה- עשוי לעזור לאנשים עם מצבים נוירולוגיים ומה שאילון עשה זו ממש מהפכה כי אחרי שנים ארוכות שמדברים על הרעיון, הוא שם אותו בפועל בשטח ועשה את הניסוי הראשון תחת פיקוח של הFDA באדם!

אתם כמובן לא אילון, וגם אני לא. וכפי הנראה לא נמצא שתל של מחשב בתוך מוח של אדם! אבל כן חשוב שנדע לחשוב מחוץ ובתוך הקופסא ולאפשר לעצמנו גישה של שינוי, יצירת יש מאין וחשיבה של חדשנות! לא נכון לעשות אותו דבר בעולם שמשתנה כל הזמן.

הגישה שהצגתי- מתקשרת למוצר המשמעותי שלי אותו אני משווקת בחודשים האחרונים, מוצר חדשנות עבור עסקים! אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר משמעותי לחברות בישראל !Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.

בבסיס, ההצעה היא ללמידה אינטנסיבית ופרקטית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond- ככלי מסורתי ותהליך נהדר לעבוד איתו, אבל זאת בשילוב כלים חדשים כמו GPT, מידג’רני ועוד- שמרעננים את התהליך של העבודה ו”מזריקים” לו סוג חדש של יצירה ורעיונות. אני משקיעה הרבה מאוד במחשבה, כיצד הכלים הללו יכולים להכנס לתוך תוכניות העבודה ותהליכי חדשנות- ומתוך הרעיון הזה בניתי מתודלוגיה של תהליך עבודה ביחד עם הכלים. כמו שאתם יכולים לראות בשקף, אני קוראת להם ה”עובדים החדשים, או העוזרים החדשים” אשר יכולים לעזור לנו באתגרים.

בשקף מתחת לפסקה זו נמצא הרעיון של התהליך עליו אני עובדת והמחשבה מתי כל כלי נכנס לפעולה, וכיצד ניתן לקחת את הסיסטם הזה ולהפוך אותו לכזה שמייצר עבורכם כלי של מסוגלות, גם ככוח פרודוקטיבי אבל לא פחות חשוב ככוח יצירתי. את הסיסטם הזה אני בונה עבור לקוחות שעובדים איתי, בין אם בשוטף או בפרויקט נקודתי- אז, אם זה מעניין אתכם תרגישו חופשי לכתוב לי! קחו בחשבון שיחד עם תהליך הDouble Diamond נוצר כוח חדש של חשיבה שמשלב בין גישות של הישן עם החדש.

ארגונים שיעשו איתי תהליך כזה יקבלו שלושה דברים עיקריים:

נכס ראשון– פיצוח לאתגר שסומן.

נכס שני– הבנת הכלי והתהליך בקרב הצוותים והיכולת לעשות זאת בעצמם ללא הנחיה חיצונית.

נכס שלישי– יצירת אנרגיה ואווירה של חדשנות שממקדת את הצוותים בדרך להסתכל על הדברים כך שכל אתגר בחברה יצא מאותה נקודת הסתכלות באתגרי העתיד.

אבל! וזה אבל חשוב! הם גם יחשפו לעבודה עם כלי הבינה המלאכותית הגנרטיבית ובכך יבינו כיצד אפשר לשלב בין תהליכי חדשנות עוצמתיים ופרקטיים, ובין פלטפורמות חדשות שעושות מינוף לפרודוקטיביות והעצמה של החדשנות.

למי שרוצה לשמוע פרטים נוספים, לדבר על האפשרויות להתנעת מהלך כזה אצלכם בעסק- אתם מוזמנים לפנות אלי!

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.