iWatch & The Future

כתבתי בעבר על- Wearable Devices כמגמה שהולכת ומתפתחת- מחשבים לבישים.

הפעם, אני רוצה להתמקד בתוצר טכנולוגי שאנו למעשה עונדים על היד, אם תרצו- הקאמבק המטורף של השעון. אבל, וזה אבל גדול, כשם שתפקיד הסלולר שלנו השתנה והוא מזמן לא מתפקד כסמארט פון אלא כ”סמארט מובייל” שעושה הרבה יותר מלאפשר לנו לתקשר בVoice- גם רעיון המחשב הלָביש בצורת שעון היד התגלגל למשהו הרבה יותר משמעותי ובחזון שלו אמור למעשה לשמש למגוון תועלות שונות. בפוסט הזה אסקור אתכם מעט מהחידושים הצפויים בעתיד הקרוב, קְצָתָם עדיין ספקולציות וקצָתם כבר ממש נמצאים כאן. 

iWatch – A Future Concept | סרטון מרהיב שיצא לאחרונה ונותן לנו מבט על ההתפתחות האפשרית של הטכנולוגיה, והכל בהישג ידנו דרך השעון. אילו פונקציות השעון יכול למלא בשנים הבאות ? להערכת מפיקי הסרטון- עד שנת 2019-  אבל כמובן, צריך לקחת בחשבון שבסחרור של הטכנווגיות ובמהירות בה הדברים קורים זה יכול לקרות הרבה לפני, או שלפחות ניפגוש חלקים מהחזון הזה מהר יותר מהר מהמשוער. דַמְיינו לכם שמתוך השעון שלכם “יצמח” מסך עליו תוכלו וירטואלית להקיש בטאץ’, הוא יתן לכם גישה אל כל הרשתות החברתיות ויחבר אתכם דרך בלוטוס אל הסלולר שלכם, האביזר כמובן גם יתפקד כמכשיר חכם שמאפשר לכם גישה לבית ועוד.  תסתכלו עד הסוף יש פה גם את המתרחש מאחורי הקלעים בשעת הכנת הסרטון, מדליק.

Apple iWatch rumored | אחת השיחות התוססות ביותר בנושא השעון הדיגיטלי המתקדם היא כמובן על השעון של אפל. הסרטון שמדגים את חרושת השמועות סביב המהלך הזה מספר כמובן על מערכת ההפעלה של iOS שתתחבר דרך טכנולוגית בלוטוס אל המכשירים האחרים שיש לכם מבית “התפוח”.

Apple iWatch | עוד סרטון ריאליסטי יותר על השמועות הרוחשות לגבי השעון של אפל, נותן לנו תמונת מצב עדכנית על הרעיון- מהם החידושים שייכָּללו בשעון, איך הוא יתפקד ומי אחראי לפיתוח האביזר. 

LinkMe | צמיד מרהיב שמסוגל לקבל הודעות מבוקרות שלכם ישירות מהסלולר כך שלמעשה תהיו “בעניינים” ותישארו מחוברים כל היום. נכון, לא מוגדר כשעון אך הוא מבוסס על אותו עיקרון של “מחשב לביש” למרות שהפלוס הגדול שלו נעוץ דווקא ב“צימצום” הפעולות- המכוונות למטרה מדוייקת. מתאים לי להשיג דגם כזה בבוא הזמן …

LinkMe | עוד סרטון על אותו צמיד …

 Nike+ FuelBand | הצמיד של נייקי הוא דוגמא נפלאה ליישום מוצלח של צמיד שמתפקד כמחשב לביש- שכן הודות לחיבור חכם בין הטכנולוגיה לבין הפעילות הגופנית שלנו נקבל נתונים מדידים על התנועות שלנו, שלא היינו מסוגלים להשיג בצורה אחרת. הסיסמא של נייקי היא שאין טעם להציב יעדים מבלי להתייחס לנתונים שישקפו במדוייק את מסלול ההתקדמות בכל שלב ושלב. הצמיד מאפשר למדוד את כל שלבי הפעילויות הגופניות שלנו כדי שנוכל לשרטט תוכנית עבודה אפקטיבית שעל בסיסה ניקבע מה יהיו היעדים הבאים שלנו. החיבוריות לטכנולוגיה יכולה לתמוך בשאיפתנו להגיע רחוק בהישגינו בעזרת המידע שמספר לנו מה הצלחנו לבצע עד כה, ומאותה נקודה איך נוכל להתקדם הלאה. חשוב לציין שזו דוגמא לאביזר “עתידני” שכבר נמצא בשטח ! 

Watch brings retro-cool future | הנה דוגמא לחדשנות שמתערבבת עם מנהגי העבר, בדמות שעון חכם שמאפשר לנו גם להנות מההתרפקות על שעוני היד המסורתיים. להחיות את אוירת הסרטים של דיק טרייסי עם שעון מתוחכם שעוזר לכם להיות מחוברים ולתת לו פקודות שנועדו לשכלל את התנהלותנו השוטפת, אבל –  עם העיצוב של פעם…

מילת סיכום. נראה לי שהזמן משחק לטובת השעונים החכמים, כי זו תקופה בה אנו מאוהבים בטכנולוגיה, מגורים על ידי החידושים ושָׂשִׂים לבדוק מה עשוי להיות רלוונטי בשימוש שיגרתי. מעניין לראות את המשחק המנסה “להחיות” את הישן ולהקנות לו נופך חדש ונוצץ דרך ההזדמנות הדיגיטלית. והרי התופעה משקפת את מה שממילא קורה בכל מיני מקומות- בקופון הדיגיטלי, בשעון הדיגיטלי, במשקפיים שיקבלו משמעות אחרת ומי יודע אולי בסוף הסיפור נישאר עם צ’יפ דבוק לנו לצוואר ומשם ננהל את כל התקשורת. האדם עצמו יפעל כמכשיר משוכלל- כמחשב “הולך על שתיים” מפחיד, אך גם מרגש.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.