Lean In | Sheryl Sandberg

אין ספק ששריל סנדברג היא אחת הנשים המרשימות ביותר בעולם, לא רק בשל העובדה שבפועל היא זו שמנהלת את ה”מפלצת” החברתית- Facebook שכבר מזמן עקפה את ביליון המשתמשים ולמעשה חדשות לבקרים מייצרת לנו חדשנות ומזיזה את השוק. שריל היא גם אשת ערכים אמיתית, והיא מביאה את הדוגמא האישית שלה אל כולנו על מנת שהמהלכים החכמים שעשתה בחייה, והתובנות שלה יהפכו להיות לכלי עבודה אמיתיים בתחומי החברה, כלכלה ובייחוד בעסקים.

הפוקוס האישי של שריל בשנה האחרונה, מושם על מקומה של האישה בקהילת העסקים. מהי החשיבות בשאיפה לגוון את ההנהלה הבכירה של החברה עם הקול הנשי ואיפה למעשה מתחברים הדברים ברמת התוצאות. את האמירה הייחודית שלה שריל מרכזת בספר בשם Lean In– שנותן לנו למעשה מבט אל סיפורן של נשים שונות שמתייחסות אל הנושא, ומספרות לנו מה הן עצמן עשו ואיך הן הגיעו אל המקום בו הן נמצאות כיום. זוהי דרך מקורית להוביל את האמירה הזו, ובמהותה היא מאוד מחוברת למקום עבודתה של שריל- הרשת החברתית. עשייה זאת מותנעת מאותו חזון שמחזיקה Facebook שהוא – האנשים לפני הכל, וכפי הנראה סיפוריהם של האנשים הם אלו שגורמים לנו לזוז ממקומנו המקובע ולעשות יותר.

ההגדרה של שריל לLean In הקהילה שהיא מפעילה סביב הוצאת הספר : היא כי זו “קהילה גלובלית שמטרתה להציע לנשים עידוד ותמיכה בכלים שעליהם ישענו על מנת שתוכלנה להגשים את הרצונות והמאוויים שלהן”. ההבטחה שלה ממוקדת במשימה ליצור קהילה שאמונה על היעוד הזה. זוהי דרך שתומכת בנשים בדרכים שונות לתכלית מעשית- לתת לנשים את הביטחון ואת הכלים להשגת המטרות והיעדים שלהן, וזאת על ידי קהילה אקטיבית ומעודדת. מידֵי יום הן למעשה עובדות בהחלפת רעיונות ובעידכון המידע השוטף. עוד מימד מתבטא בשיתוף הסיפורים העולים על פני השטח במסגרת המיזם – אלו סיפורים קטנים שמצטרפים מנרטיבים של רגעים בחייהן של הנשים- מדובר ברגעי תפנית, כשאנו מחליטים להתקדם עם רעיון או לחילופין מחליטים לסגת מרעיון- רגעים ניבחרים אלו יכולים לעודד את כלל הנשים ללמוד ולהבין דרך האחרים איך לנהוג במצבים שונים. 

כשתיצפו בסרטון הבא- תוכלו להיחשף לאמירות של שריל לגבי הטיול המיוחד הזה בו בחרה לקחת חלק ומה גרם לה אישית להגיע לשם, מה היו ההתלבטויות שלה בתוך התהליך שהולך יד ביד עם האבולוציה בעולם העסקי ואיך התמודדה עם הקשיים. הסרטון מראה בדיוק מה שהספר והקהילה עושים בשיתוף של סיפורים קצרים. הנרטיבים הללו מַתְוִוים קשרי הזדהות שיכולים לגרום לנו להרגיש מחוברים, והם אלו שיחוללו את השינוי בעיני שריל. אגב, כלל לא מפתיע שהיא הולכת בכיוון זה כי הרי האסטרטגיה המרכזית שהיא מובילה בספינה העסקית אותה היא מנהיגה-Facebook, שחרטה על דגלה שני מסרים עיקריים- לעזור לאנשים להיות מחוברים ולגרום להם לשתף. 

כחלק משיווק המהלך של הספר ושל רעיון הקהילה – שריל למעשה מתראיינת בעשרות מאגזינים ובפורמטים שונים של תקשורת, על מנת לקדם את המסר ולהביא אותו לכמה שיותר אנשים ברחבי העולם. אם אתם מעוניינים לעקוב אחר העדכונים שלה תוכלו בפשטות לעשות לה ססקריבל בFacebook או להיות לייקרים של הקהילה שלה. זו הזדמנות להיחשף לתכנים שאנו לא בהכרח פוגשים באקראי. לדוגמא, הראיון הבא של שריל עם מנכ”ל אמריקן אקספרס העולמית, שבמהלכו השניים דנים בנושא- ומראים איך התקשורת בין אנשים ועיצוב מערכת יחסים אישית מסוגלים לקבוע את הדרך בה אנו עושים עסקים. זהו מסמך נפלא שממחיש לנו הלכה למעשה כיצד בתוך סט החוקים הברורים של התרבות הארגונית בה אנחנו חיים- תקשורת אנושית ובלתי אמצעית היא זו שלרוב עושה את ההבדל. שריל בעיני מנסה בראיון הזה להעביר מסר חד שאומר שלנשים יש את הכוח לייצר תקשורת ישירה מסוג זה. כאמור, מתברר כי התקשורת האנושית היא כלי עבודה מעולה בו צוותי כוח אדם נשי- יכולים למעשה ליצור בידול עם יתרון תחרותי מובהק, אל מול העובדים האחרים בחברה- והודות לסגולה זו לקדם את הארגון בפער ניכר בהשוואה ליכולותיו של הצוות הגברי. 

אני ממליצה לכם בחום לעקוב אחר פעילותה של האישה המרשימה הזו. היא מבליטה לא רק את שיטת התקשורת העולמית שמופעלת דרך Facebook ואת צורת ההובלה של הפלטפורמה הזו, אלא גם על ידי גיוון התחום אותו היא מצעידה תוך חיזוק הקהל הנשי והעמקת ההסברה הציבורית לגבי חשיבותה של ההתגוונות הזו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.