Messenger Platform 2.0

פלטפורמת המסנג’ר של פייסבוק הופכת ל”מדריך העסקים החדש”. בדיוק לפני שנה פייסבוק השיקה את Messenger Platform. וזאת בעיקר באמצעות הצ’אטבוטים אשר יצרו את הבאאז הגדול. בכנס המפתחים האחרון של החברה- F8 Developer Conference פייסבוק השיקה מהלך לו היא קוראת-Messenger Platform 2.0 האיטרציות האחרונות של פייסבוק לפלטפורמת המסנג’ר אותן מוביל- David Marcus ראש תחום מסנג’ר בחברה. דיוויד הצהיר במעמד הכנס שפייסבוק מסנג’ר יהפוך ויהיה לדפי זהב של העסקים- “Yellow Pages of Messaging”.

הנה מספר דברים שנאמרו במעמד הכנס שחשוב שתכירו ותדעו :

גילוי- Discovery: כחלק מההשקה הוצג טאב של גילוי אשר אמור לעזור למצוא את הדברים החשובים ביותר עבור משתמשים, ולהפעיל אותם ישירות דרך ה-Chatbots. מפתחים יוכלו לפנות לפייסבוק בבקשה לשלב את השירותים שלהם בתוך הטאב, שנמצא ישירות בעמוד הבית של האפליקציה. הגילוי הינו חלק משמעותי וקריטי עבור משתמשים, ויכול לשחק תפקיד משמעותי עבור עסקים שמקבלים באמצעות הפלטפורמה אפשרות של-Discoverability כחלק מהשימושים של האנשים.

הרחבות של הצ’אט- Chat Extensions : הפיצ’ר מאפשר לבוטים את היכולת לייצר תכנים קונטקסטואלים והצעות אשר מבוססות על השיחה. האופציה מופיעה במסנג’ר כשמשתמשים נמצאים בפועל באינטראקציה בבוט. הם יכולים להקליק על האיקון של ההרחבה- Extension Icon, אשר מרחיב להם המידע והתוכן ומאפשר לבחור מתוכו. המשתמשים יוכלו לבחור מכאן אם הם משתפים את התוכן עם קבוצה של אנשים או 1:1. לכרגע השחקניות שנמצאות בטסט הן-TriviaBlastו- Spotify אשר מייצגות את המותגים הראשונים שעובדים עם אופציית ההרחבה.

שימוש בקודים במסנג’ר-Messenger Codes : יכולת אשר מאפשרת לעסקים להשתמש בכל מיני סוגים של קודים (למשל- QR Codes) בתוך צ’אט בוט במעמד האינטראקציה. האפשרות המגוונת של שימוש בקודים שונים יכולה לעזור למשל : כשלקוח נמצא באירוע ספורט ורוצה להזמין משקה באמצעות פייסבוק מסנג’ר על ידי קוד שנמצא על המושב שלפניו- הצ’אט בוט יוכל לקחת את הפקודה ולהבין איפה הלקוח נמצא ולאן צריך להביא את המשקה בפועל, שכן פייסבוק מחוברת למערכות של LBS- מבוסס מיקום ועל ידי כך ניתן לעשות את המאץ, כבר היום מערכות כאלו נמצאות בשימוש על ידי-WeChat בסין.

קומוניקציה בין אפליקציה לבוט– App-to-Bot Communications : מדובר על חיבור בין שתי זהויות של אפליקציה ובוטים ששייכים לאותו מותג, פעולה אשר מאפשרת לעסקים בתוך הפרופילים שלהם בפייסבוק לייצר תגובות אוטומאטיות למשתמשים ששואלים שאלות קבועות- נגיד כמו שעות פתיחה של העסק.

אין ספק שפייסבוק מקווה שהחדשנות שהיא מביאה עבור עסקים באמצעות כל השירותים הללו והפיצ’רים החדשנים תעזור לה להגדיל את האינטראקציות בין המותגים למשתמשים. הרבה מאוד עסקים וצרכנים עדיין מחכים ומתנסים לראות את הפוטנציאל הגלום ברעיון של הצ’אטבוטים, ואת הכוח שיש לכך מעבר להייפ. משתמשים לכרגע די מאוכזבים מהבוטים הקיימים ומהיכולות שלהם לייצר ערך אמיתי אפילו הפשוט ביותר, עסקים צריכים למצוא יוז קייסים חזקים על מנת שיוכלו לתמוך כאלו פיתוחים לאורך זמן.

למרות אי הבהירות- עושה רושם כי דברים משתנים ככל שהזמן עובר, זאת לטובת הרעיון של פלטפורמת מסנג’ר, ישנם כיום כבר 100,000 בוטים אשר פותחו ואקטיבים ב-Messenger Platform. זו קפיצה של 233 אחוז ממספר הבוטים שהיו קיימים במסנג’ר זאת לפני שישה חודשים (30,000) לאחר ההשקה בשנה שעבר באפריל.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.