Social Commerce : Prediction

 

לאחרונה אני קוראת המון על נושא העוסק בשאלה :

מה למעשה קושר בין עולם הסושייל לבין עולם המכירות המקוון ? מתקבל הרושם כי הקו המתפתח בעולם המקושר במדיה מתחיל לקבל ציביון המצדיק התגייסות של חברה ומותג לפעילות ברשת החברתית. כיוון זה מפנה את תשומת הלב לסיבות האמיתיות העומדות מאחורי פעילות כזו או אחרת. באחד הבלוגים שאני פוקדת על בסיס קבוע בנושא זה מצאתי תימצות נכון ומדויק בעיני  של ההתפתחות והתחזיות של הטרנדים הצפויים בכל הקשור לשיווק דיגיטלי וSocial Commerce והחלטתי להביא לכם לכאן את התובנות העיקריות.

Social commerce ברור לכל, אם נחשוב על כך בפשטות, Facebook הופכת מיום ליום למרכז העניינים ואם נפעל נכון לנוכח תופעה זאת נוכל לייצר זירת מכירות רלוונטית ולגיטימית לכל דבר גם במגרש הזה. המשמעות הגדולה שמצטרפת למושג המכירות גלומה בממד הסושייל – מלבד העובדה שכאן הלקוחות יכולים לקנות ולרכוש את המבחר אותו אתם מציעים, הפעם – כנקודה לא פחות חשובה – הם יכולים גם לשתף! כך למעשה מתחיל מעגל של שיתופיות שבהמשכו החברים משתפים את חבריהם, ואלה מצידם מעבירים הלאה, וחוזר חלילה… גם אם אינכם מנהלים מהלך של eCommerce ברשת אתם יכולים להשתמש בFacebook כמקפצה – ולשם כך טוב יהיה להתחיל בשלבים שכן על כל צעד ושעל תוכלו לפגוש אין ספור פתרונות אשר מאפשרים לכם לבדוק זאת בפשטות ובעלויות סבירות.

Group buying  | כולנו שמענו על אתרים כמו גרופון, אשר מעניקים לנו הנחה ניכרת במידה ואנחנו מצליחים לגרום למעגלי החברים שלנו להיאגד יחד לקנייה משותפת של שירות או מוצר. בהתחשב בקקופוניה שסובבת סביב גרופון ואחרים הדומים לו ולנוכח הסכומים שעוברים בחברות אלו המצביעים על אחוז הגדילה המהיר שלהם – חשוב להיות ערני ובתשומת לב מתמדת לתנועה הזו כי היא תגדל ותתפתח ותתפוס חלק משמעותי במשחק המכירות המקוון.

ככל שזה נשמע מטורף ומתאים רק לצרכני ומשוגעי מדיה חברתית יש קהל לא מבוטל שמתחיל לפַתֵחַ שיחה על הנחות ממשיות המבוססות על חברים וירטואליים. אתרים מובילים בחו”ל כגון : JustAnswer יתחילו להופיע בנוף השיחה שלנו. אלו מאפשרים לקהל הגולשים להציג שאלות ולקבל תשובות בזמן אמת – מטעם אנשים בשר ודם. האפשרויות השיווקיות סביב אתרים אלו הן אין סופיות מכיוון שהתנועה הזו תגרום לכך שהקהל עתיד להפנים את המסקנות המעשיות באשר לכדאיות הקניה והרכישה בצורה מאוגדת ולאסוף קבוצה של ממליצים במקום לקבל המלצה של אחד על אחד.

Mobile | לא מפתיע כלל שתחום הסלולר והמכשירים משתלב בכל הנעשה בבחינת היד השלישית שלנו – אלא שרק בתקופה האחרונה אנחנו מתחילים לתפוס את המתרחש וללכת לקראת המהלך של עזיבת הלפ טופים שלנו וסביבת המחשב לטובת שימוש בסלולר. צריך להיות ערניים מאוד לגבי התנועה והתכונה הזו מכיוון שהיא עתידה לגדול ותהווה למעשה פוקל פוינט של מכירה. התוצאה – ארנק דיגיטאלי המנקז אפליקציות ייעודיות בבחינת חלון קניה ורכישה. מסתמן באופן ברור כי בסופו של יום יהפוך הסלולר למרכז התקשורת והרכישה שלנו.

לסיכום | כל יום שעובר צופן בתוכו משתנים רבים, התפתחויות וחידושים – צריך להיות ערניים לשינוי ולהתגמש לנוכח התחדשות העולם הדיגיטלי. יש צורך לחדד את המסר ולהבין שבזכות המדיה הדיגיטלית על סך האפשרויות שהיא מעמידה לרשותנו, מעודדת אותנו לייצר ליין של עסקים לכל דבר ולפתח Flow  חדש של יחסים מול הלקוחות. אין לשכוח את הצורך להישאר ערניים לשינויים מול התחרות הגוברת, וזאת מלבד היתרונות המהותיים המתבטאים ביכולת לפַתֵחַ אלמנטים של גיוון, חדשנות ותפנית עסקית לכיוון חיובי הלכה למעשה.

צירפתי לכם סרטון מעולה שמצאתי בTed המדבר על הקשר בין המשחקים והשכבה של המשחק לצד של המכירות והסושייל – שווה כל שניה של צפייה !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

4 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.