ChatGPT over Physicians

לאחרונה פורסם מחקר מדהים, שמלמד משהו לא נעים עלינו האנשים, במילים פשוטות! המחקר המדהים הזה מראה שמטופלים מעדיפים את ChatGPT על גבי רופאים. מדובר בעבודה ממש מעיפה את הראש שמלמדת שמטופלים מעדיפים לקבל תשובות מGPT בלא פחות מ79 אחוז מהפעמים! המחקר למעשה השווה בין רופאים לבוטים מבוססי AI שיכולים לענות להם על שאלות שהם שואלים, הוא גם לקח בחשבון קבוצות וקהילות בסושייל מדיה. למי שרוצה להחשף למידע המלא-Link.

שאלת המחקר הייתה ההשוואה בין רופאים לChatbot והתוצאה? פשוט מדהימה! 79 אחוז מהפעמים אנשים ענו שהם מעדיפים לדבר עם מכונה.

לא רק שהGPT עונה להם בתשובות יותר איכותיות אבל הוא גם היה בפועל יותר- אמפתי!

תשובות יותר מהירות, מדויקות, שעושות דיאגנוזה למטופלים.

נגישות הרבה יותר גדולה לאינפורמציה על בריאות במקומות מרוחקים.

סוג של פרסונליזציה למקצועות של בריאות ומענה 24/7.

חשוב להגיד!

כל מי שקורא את זה צריך לזכור את ההגדרה ואת ההקשר (כמו בכל מחקר) קודם כל, גם האיכות וגם האמפתיה דורגו על ידי האנשים שקיבלו את התגובות ולא על ידי אנשי מקצוע. ChatGPT מכויל לנסות לתת תמיד תשובות חיוביות ותומכות כך שכמובן שאנשים ירגישו מובנים רוב הזמן וידרגו את התגובה כמועילה. עם זאת, זה לא נותן רמז אחד לגבי כמה יעילות או נכונות רפואית היו התשובות. יחד עם זאת רופאים המגיבים לפוסט פומבי כנראה כבר עמוסים יתר על המידה ויתקשו לכתוב קטעים ארוכים לאנשים אקראיים.

אז אמנם זה מוכיח שוב עד כמה אוטומציה טובה למשימות שגרתיות כמו כתיבת תגובות ארוכות לכמות גדולה של אנשים. אבל אנחנו גם תמיד צריכים לזכור את המגבלות הנוכחיות: רופאים בפועל אולי לא תמיד יגידו לנו מה אנחנו אוהבים לשמוע, אבל הם כנראה יגידו לנו מה אנחנו צריכים לשמוע ו-large language model אינו מאומן לתת מידע נכון אלא ליצור משפטים משכנעים ונעימים.

אני לא מנסה לגרום ל-ChatGPT להיראות רע, אבל אנחנו צריכים לזכור כי שלמות מידע היא לא המטרה הראשונה של מודלים מבוססי מכונה, מודלים של בינה מלאכותית ג’נרטיבית-הם יכולים להיות שקרנים מאוד משכנעים.

מצד שני, גם חשוב להדגיש את הפער שאנשים מסמנים לאנשי מקצוע דרך התשובות הללו, הם מייחסים למכונה תכונות של אמפתיה בגלל שהיא לוקחת את הזמן ומשקיעה בנו ובמה שחשוב לנו- אולי רק אולי, לפני שאנחנו מנסים להבין אם רובוט יחליף את האדם כדאי שאנחנו האנשים נפסיק להתנהג לפעמים כמו רובוטים? תחשבו על זה.


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.