Facebook & Behavioral Targeting


אחד האתגרים המשמעותיים של Facebook בהתפתחות שלה במובייל, הינו האפשרות לטרגט את קהלי היעד בצורה מדויקת יותר ובכך לשפר את הצעת הערך כלפי המפרסמים והמשווקים. הרשת החברתית משביחה את היכולת שלה לאפשר לאנשי שיווק לשפר את היכולת שלהם בטירגוט קהלי היעד בקמפיינים שהם עושים על מנת שיוכלו לקבל תוצאות טובות ומדויקות יותר. עם היכולות החדשות, אנשי שיווק יכולים להגיע אל מכשירים ספציפיים של iOS או אנדרואיד- כמו כן להגיע באופן ממוקד אל מכשירים שמופעלים על ידי Wi-Fi. עושה רושם שבתקופה הזו גוגל וFacebook הולכות לכיוונים אחרים, שכן גוגל ממש בשבועות אלו הורידה אופציות של טרגוט ממערכת הפרסום שלה.

אין שיטה בדוקה להגדיר כיום איזו מהדרכים נכונה יותר– אך אולי שתי האסטרטגיות תהיינה מוצלחות במידה שכל אחת מכוונת למאפיינים ניפרדים שייחודיים לה בלבד- אחת בהתמקדות על החיפוש והשנייה על ההיבט הקונטקסטואלי של הרשת החברתית. עושה רושם ברור שטירגוט על ידי מכשירים או מערכות הפעלה יכול לשרת היטב את המטרה של Facebook לשכנע את המפרסמים בעוצמת הקמפיינים שהם מנהלים. כמו כן, מתקבל הרושם שמיקוד בטירגוט על מכשירים שמחוברים לWi-Fi יכול להיות אפקטיבי כפתרון לצרכים ספציפיים שתיכף ארחיב עליהם.

בשל השבחת הביצועים על ידי השיפט שנוטה כלפי המוביילובעיקבות החדירה המעמיקה של מוצרים או מותגים שנמצאים רק במובייל, אנשי שיווק מחפשים דרכים לאתר באופן אקסקלוסיבי קהל שגולש דרך מסך זה. Facebook למעשה הציגה את האפשרות היעילה שלה לפרסום במובייל באופן אקסקלוסיבי ולא במסכים אחרים מלפני כחצי שנה. עם השכלול הזה אנשי שיווק יכולים להגיע אל גולשים ספציפיים שמשתמשים במכשירים מסויימים או במערכות הפעלה שונות עם מסרים שמבוססים ורלוונטים לקהל יעד בכל מכשיר. האפשרות של טירגוט קהל יעד שמשתמש בוי פי יכולה להיות משמעותית עבור אנשי שיווק שמתעניינים למשל – בחיבור ליוזרים המשתמשים באיפד ונגישים לאינטרנט דרך Wi-Fi.

היכולת לטרגט יוזרים בFacebook- היא מיוחדת במינה. ראשית, היא אמצעי המבוסס על מערכות הפעלה ספציפיות בהם גולשים נמצאים וכמו כן על בסיס היכולת שלהם לגישה לWi-Fi. שנית- היא מאוד קריטית כמידע עבור המפרסמים שמשתמשים במודעות של mobile app instal, כדי לטרגט יוזרים שנמצאים כרגע בחיבור לWi-Fi נתון זה מאוד משמעותי עבור מותגים ומפתחי אפליקציות שמחייבות שימוש רב בדטה ובמיוחד כשהן גדולות מאוד ולכן הן דורשות Wi-Fi להורדה. לגבי היוזרים הללו יש להניח כי יהיו מעורבים עם המודעה וישלימו את ההתקנה של האפליקציה שתבטיח חוויה טובה, במיוחד אם ליוזר יש מגבלה של דטה במכשיר הסלולר שלו. המידע על מערכות הפעלה גם מאוד מעניין וחשוב כאופציה לטירגוט, במיוחד לאפליקציות שאינן מתאימות למערכות הפעלה ישנות, או שהן מבצעות ביצועים טובים יותר ומפגינות יכולות מתקדמות על מערכות ההפעלה חדשות יותר. היכולות החדשות הללו של Facebook מעניקות למשווקים במובייל בחירות מגוונות וגמישות שמסוגלות להועיל ביותר לטרגטינג של הביצועים בקמפיינים השונים מצד הרלוונטיות שלהם.

Facebook מחפשת בנוסף אחר פתרונות קלים עבור אנשי שיווק ליצור ולרכוש מודעות לשיווק אפליקציות – על ידי הכלי שלה שמיועד ליצירת מודעות- כלי זה אמור לעזור לאנשי השיווק לנהל את דרגות הווליום של הקמפיינים שלהם והוא גם נותן למפתחים גישה לכל המודעות האחרות- Ads Create Tool . בפוסט שפרסמה Facebook היא הכריזה מפורשות על השירות למפתחים וגם הראתה שואו קייס שונים שדרכם היא מדגימה איך אנשי שיווק משתמשים בכלי של שיווק אפליקציות- mobile app install ads.

ההשבחה של מודעות ההתקנה של האפליקציות במובייל יכולה להועיל לFacebook ולמשוך אליה יותר מפרסמים- מכיוון ששיכלול זה עוזר לאנשי השיווק להוזיל את החיכוך שלהם עם מסרים לא רלוונטים לקהל לא רלוונטי. למשל, אם אפליקציה זמינה רק לiOS – אנשי שיווק יכולים לטרגט רק את היוזרים של פלטפורמה זו ולדעת במדוייק שהם משלמים בפרופורציה לקהל הנכון והמדויק. האפשרות של טירגוט Wi-Fi גם היא יכולה להוזיל לאנשי שיווק את הפעלת היישום, במקום לשלם על מדיה כושלת ועל קליקים לא רלוונטים ובשל העובדה שהגודל של הרבה מאוד אפליקציות מחייב תמיכה מתמדת של רשת Wi-Fi בהורדה.

ישנן שלוש סיבות עיקריות להשקעה בכיוון זה מבחינת Facebook- הראשונה ההבנה שהגולשים משתמשים בפלטפורמה מיום ליום הרבה יותר דרך המובייל, וFacebook צריכה לייצר פתרונות של מוניטיזציה ודיוק עבור מפרסמים במסך זה. השניה- הנכחת התכנים באופן מדויק בפיד של הגולשים- זה המקום בו מתרחשת האינטראקציה הגבוהה ביותר- Native Marketing – בהיותה הסביבה הטבעית בה הגולשים נחשפים לתכנים ממילא. והשלישית- הרבה מאוד מהגולשים שנמצאים במובייל שרויים במוד להורדת אפליקציות ולצריכת תכנים, מכאן צריך להבין כי שיווק של אפליקציות מובייל שנתמכות על יכולות הורדה- Wi-Fi ורלוונטיות למכשירים ומערכות הפעלה הם האמצעי המיטבי להעברת הדיוק במסר וגורם להורדות בפועל.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.