Innovation Labs Help Drive New Business

כפי שנוכחתם מקריאת הפוסטים העדכניים של הבלוג שלי, מעסיקה אותי מאוד גישת החברות העסקיות לכל נושא תהליכי חדשנות ולניסיונות הנעשים להטמעת יכולות חדשות. מתוך תחושת המחויבות שלי אליכם אני רואה לנכון לחשוף גם אתכם לתכנים מעניינים ומשמעותיים אותם אני קוראת ברשת.

הפעם, אשתף איתכם את מסקנות המחקר שנערך מטעם האימרקטר בנושא החשיבות שביצירת שיטות חדשנות חדשות בפעילות השוטפת של החברות, על סמך העובדה שהשיטות הללו מייצרות ללא ספק כוח מניע לעסקים חדשים. הכותרת של המאמר המקורי אומרת : שמעבדות חדשנות עוזרות לארגונים לפתח עסקים חדשים, אך לא פחות חשוב- הן עוזרות למשוך אל החברה טאלנטים אמיתיים. מחציתן של הסוכנויות שעוסקות בשיווק ופרסום של מותגים מסחריים וכן רבים מאנשי השיווק עונים במחקר- שכבר עכשיו הם מקיימים מעבדות חדשנות, אשר בפועל מהוות כלי לייצור מוצרים ולפתיחת ערוצי שירותים חדשים הנמצאים בשלבי התהליך של אינקובציה.

למי שרוצה לקרוא את הכתבה המקורית, אני מצרפת לכם לינק- Link. אני מצידי אעבור איתכם על הדברים החשובים ואוסיף כמו תמיד מבחר תובנות משלי.

גם סוכניות הפרסום וגם אנשי השיווק– מתכוונים לעשות אמפלמנטציה למעבדות חדשנות ולמעשה לייצר “תנאֶי אינקובציה” למוצרים- זאת על מנת להדביק את הקצב ולהיות כל הזמן בקדמת הבמה. הרבה נובע מכך שהלקוחות שלנו משתנים, ועלינו לחפש פתרונות שמתכתבים איתם בהתאם, מתקשרים איתם בדרכים חדשות ובמסכים חדשים. על פי SoDA– אחד המחקרים המעניינים ביותר שמופצים פעם בשנה בשבע השנים האחרונות- כמות הסוכנויות ואנשי השיווק שפועלים בתוך חברות מסחריות בהן הוקמו מעבדות חדשנות קפצה ב28 אחוז משנה לשנה והצפי ל2014 הוא כי המספר יעמוד על 50 אחוז. זוהי קפיצה בולטת מהמצב של 39 אחוז בשנת 2013.

Source eMarketer

המחקר מצא כי מעבדות חדשנות– הן בעלות ערך רב לעסקים : לא רק בכך שהן מעלות את רמת ההכנסה, אלא הן גם עוזרות לארגונים ולסוכנויות לשמור על הכוח של הטאלנטים שלהם. למעשה דיווח המחקר מפי מייצגי מותגים מסחריים וסוכנויות מכל רחבי העולם, כי אלו שהחזיקו במעבדות חדשנות וטיפלו בנושא כחלק אינטגראלי מהביזנס, ככוח שמייצר עסקים חדשים- הצליחו בפועל גם לשמר את העובדים ולמען האמת גם למשוך עובדים חדשים שהיו נחוצים למשימה. אותן חברות מעידות כי 52 אחוז מההשקעה במעבדות חדשנות, מופנֵית בעיקר לטובת פתיחת עסקים חדשים ויצירת מודלים ריווחיים חדשים עבור החברה, וכמעט אותו אחוז ממש מכוון להבאת טאלנטים חדשים והשארת טאלנטים קיימים בתוך החברה.

מנהלים בכירים כבר מוכנים להקדיש תשומת לב מיוחדת- לתרומתה של החדשנות לגבי פיתוח עסקים חדשים ולהצלחת העסק לאורך זמן. מחקר שנערך בדצמבר 2013 על ידי PricewaterhouseCoopers מצא כי 86 אחוז מהמנכ”לים ברחבי העולם אשר לקחו חלק במחקר, לפחות הכירו בעובדה שהם נאלצים לשנות את השיטה שבה נהגו לבדוק ולטפח יכולות שמכוונות לחדשנות- על מנת שאותן יכולות ישתלבו בטרנספורמציה המתחוללת בעולם כולו כדי למנף את המגמות החדשות שחודרות לחיינו השוטפים ומשנות את הדרך בה אנו פועלים. 27 מתוכם ענו כי הם בשלב זה או אחר של תהליך לקראת בניית מעבדת חדשנות או שכבר עכשיו הם בשלב הסיום של המשימה שנועדה ליצור ערוצי חדשנות בתוך החברה. 24 אחוז מתוכם הצהירו כי בכוונתם לשנות את שיטותיהם הרגילות, והם שוקדים על הפעלת תוכניות בנושא, ו22 אחוז ענו כי הם כבר בנו תוכניות אסטרטגיות לטובת הרעיון וזוהי גם כוונתם להמשך הדרך.

חשוב בעינַי להוסיף לסיום עוד תובנה שמומלצת לשם הטמעת גישת חדשנות בתוך החברה : יצירת מעבדה תוך שימוש במודלים חדשים דורשת היערכות מיוחדת של הארגון. הדבר כרוך במאמצים ניהוליים, והגדלת משאבי כוח אדם ומשאבים כספיים. וחשוב מכל0 יש להבין שישנן השקעות שהיכולת שלהן להניב פרי עסקי תצוץ בשלבים הדרגתיים, ולכן יש צורך להתאזר בסבלנות רבה, עם נכונות אמיתית להשקעה על מנת שמהלך כזה אמנם יניב יבול ניכר לעסק. ראוי להזכיר עוד עיקרון בסיסי- שמי שנכנס למשחק הזה צריך לגלות סקרנות אמיתית, שניתמכת באומץ ובסבלנות- הרבה סבלנות !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.