iWatch Defining Connectivity all Over Again

iw1

כפי שחלקכם יודעים הצטרפתי למעבדה הגדולה של אפל, ואולי אני בכלל משלה את עצמי ולמעשה בשבע השנים האחרונות אני עכבר מעבדה ממושמע של המותג הזה על מוצריו השונים.

בגלל העובדה הזו (שלחלקכם נשמעת מצערת ולאחרים נשמעת מובנת מאליו)- חשוב שאגדיר מה גיליתי בימים הבודדים בהם אני מחזיקה את השעון, ואלו דברים חשובים אני לוקחת כבר עכשיו. קודם כל אתחיל בכך שלמדתי המון, אבל אני רוצה להתעכב על השינוי המשמעותי ביותר והוא : שאפל מגדירה מחדש את הדרך בה אנחנו מתקשרים עם אחרים, ועל כך אפרט ברשומה זו.

הקונקטיביות שלנו הופכת לחכמה- היא נהיית אנושית ומאפשרת לנו לאקטב חושים חדשים שלא השתמשנו בהם עד כה.

iw7

השינוי הראשון- הנוטיפיקציות מקבלות משמעות חדשה ! אני חושבת שהדבר המיידי שגיליתי על השעון הוא העובדה שהפוש נוטיפיקישן מקבל משמעות חדשה לגמרי. למעשה, כל מה שמגיע בפוש לסלולר נכנס בדחיפה מיידית לשעון אבל ! הכניסה הינה שונה- ההודעות משתלטות על המסך והופכות להיות לפלייסמנט חי, תקשורת מיידית ואפקטיבית וכמובן שזה מתכתב היטב עם הפרעות הקשב המובנות שלנו.

לפני כמה שבועות קראתי פוסט שהתפרסם בטקראנץ שדיבר על כך שנוטיפיקציות הופכות לפלטפורמות החדשות-Link, ואכן- השעון מתקף את האמירה הזו שכן המידע הקטן, האינפורמציה המדויקת מגיעה אלינו באופן ישיר שממנו אי אפשר בכלל להתעלם.

iw6

השינוי השני- תגובה בקול, לאחרונה אני שומעת באז מתגבר בנושא שימוש בקול במכשירים הסלולריים, כתבתי על כך גם פוסט עשיר ומלא במידע (שיתפרסם בשבוע הבא )- מבוסס על מחקר של גוגל החושף לנו נתונים מדהימים באשר לשימושים של הקהל הצעיר והמבוגר בפיצ’ר של חיפוש קולי- ומה הן למעשה ההתנהגויות של המשתמשים בכל הקשור ליכולת זו. אם תשאלו ילדים בני עשר כיצד הם מדברים בWhatsApp תגלו שהם מבצעים את רוב השיחה שלהם באמצעות הודעות קוליות.

גם כאן, Apple מגדירה מחדש את הכלי ואת היכולת- אתם יכולים לענות לאנשים כשהם מסמסים לכם בשעון באמצעות הודעות קוליות, האלמנט הזה מזריק את עצמו חזק לתוך ההתנהגויות שלנו, משנה אותן- ומגדיר את הדרך בה אנחנו משתמשים במדיה שיש לנו לטובת יצירת תקשורת.

שימו לב- קול מגיע עם הרבה מעבר למסר שאתם רוצים להעביר, הוא מלא ברגש, עם רעשים ברקע- והופך את הטכנולוגיה לאנושית.

iw5

השינוי השלישי- תגובה באימוג’י, יש כבר לא מעט דטה ומחקרים שמדברים על כך שתרבות התקשורת שלנו עוברת מהפכים, אחד מהשינויים הוא העובדה שאנחנו מתקשרים יותר ויותר באיקונים ובאימוג’י- אפל רוכבת על התובנה הזו בחוזקה ומכניסה לשעון אימוג’י מגניבים ביותר שמשדרגים לחלוטין את הויזואליזציה של האיקוניזציה, כמו כן היא ממש מאפשרת לנו כמשתמשים “להתערבב” ברעיון ולהשפיע על הדרך בה האיקון נראה כל זאת ממש בנגיעת אצבע- אמנם לא מדובר בהמצאה של אפל אבל זו קפיצת מדרגה משמעותית לדרך בה אנחנו מתקשרים ולאופן בו המסרים נראים.

iw4

השינוי הרביעי- תגובה בציור, הדבר המשמעותי ביותר שאני פגשתי, הינו יכולת שמתאפשרת רק בין שני אנשים שמחזיקים את השעון והיא ממש לצייר מסרים אחד לשני- על גבי המסך. התכונה הזו למעשה מנגישה סוג חדש של תקשורת, אמוציונאלית- בלתי מרוסנת, שאינה מוגדרת בתו ממוחשב- ומאפשרת לכל אחד להגדיר כיצד הביטים של המידע נראים. מדובר באטרקציה מלהיבה שלאין ערוך מעצבת סוג חדש של יחסים בין שני אנשים שמחזיקים בשעון.

iw3

ומה עוד אפשר לעשות ? – לשלוח את פעימות הלב שלנו, שני אנשים שמחזיקים שעון יכולים לשלוח אחד לשני את פעימות הלב שלהם, כל זאת באמצעות דפיקה קלה של שתי אצבעות על מסך השעון. האלמנטים הללו של הציור- הלב והיכולת שלנו לשלוח רגשות אחד לשני מדגישים היטב את השינוי שהטכנולוגיה עוברת, היא הופכת להרבה יותר אינטואטיבית ומתחקה אחר דברים שחשובים לנו במציאות הפיזית, עצם הבאתם אל המימד הדיגיטלי פותח ערוץ חדש של קשרים ושל תקשורת- ציר זה מחזק את המסר של הפוסט הזה : השעון מגדיר מחדש את התקשורת All Over.

iw2

מילת סיכום.  אין ספק שאפל עושה טוויקינג למערכת ההפעלה האנושית שלנו ויוצרת שינוי בהתנהגות של האנשים- לא ברור עדיין אם זה רע או טוב, חלק מהדברים מחזקים התנהגויות של התמכרות שלנו לטכנולוגיה וחיזוק מגמת ה-FOMO, חלק אחר דווקא מאמבד שכבה אנושית חדשה ועוזר לנו לקחת את הטוב בעולם הפיזי ולהניח אותו על גבי הדיגיטלי. אני כאמור רק בתחילת דרכי ולבטח אמצא דברים נוספים אותם כמובן אשתף אתכם בשמחה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.