What is Digital Strategy?

WS1

אני רוצה הפעם להתעכב על מסמך נדיר שמצאתי, שבעיני יכול ממש לעזור לכם כToolKit- כלי עבודה אפקטיבי. מדובר במסמך מעניין ששלפתי בSlideShare המשטח תפיסה של בניית אסטרטגיה בפעילות הדיגיטלית של חברות. אמפה עבורכם את המסרים המעניינים והחשובים, ועל מנת שלא תרגישו שצינזרתי אתכם אני מוסיפה עבורכם את הניר המקורי לתחתית הרשומה, כך תוכלו לצלול אליו בעצמכם.

המסמך שוטח בצורה סיפורית מדליקה את השאלה– מה זו אסטרטגיה דיגיטלית ? אבל לטובת השאלה והעמקתה הוא מתחיל בשאלה הרבה יותר בסיסית, מה זו אסטרטגיה בכלל ? 

אסטרטגיה– תוכנית שאמורה לתמוך במטרות ויעדים אשר מבוססים על אינפורמציה שיש בידנו.

DS4

Smart Target- יעדים צריכים להיות חכמים, לכל תוכנית אסטרטגית צריך שיהיו יעדים ספציפיים והם חייבים להיות : מדידים, מניעים לפעולה, ריאליסטים, ומתוזמנים.

מהי למעשה אינפורמציה שקיימת בידנו ? כל תוכנית אסטרטגית צריכה להשען על מידע, אינפורמציה הינה הכלי שעוזר לנו ברמת קבלת החלטות ותומך בתפיסות העולם שאנחנו מגבשים, מדובר בפיסות של מידע שקשורות ליעדים ולמטרות שלנו אשר יכולות לעזור לבניית וניהול האסטרטגיה שלנו.

אינפורמציה יכולה להגיע בפורמאטים שונים, ואנחנו יכולים להשיג אותה בדרכים שונות- כגון : באמצעות אנליזה של דטה, על ידי עשייה שלנו, על ידי כישלונות שלנו שמלמדים אותנו בצורה אינפורמטיבית מאוד מה עובד ומה לא, באמצעות למידה, קריאה, וכמובן בהשתלבות בפרויקטים שונים. אלו רק חלקי הערוצים מהם אנחנו מקבלים אינפורמציה- אבל חשוב להבין כי אינפורמציה מושגת על ידי כך שאנחנו מחפשים אותה ופעילים ביוזמה להשיג אותה.

אם למשל המטרה שלכם היא להפוך למומחים בדיגיטל– האינסייט שיכול לצוף לכם מהאינפורמציה שיש ברשותכם הוא שאתם חסרים בskills, ביכולות מתאימות שתאפשרנה לכם לעשות אקסקיושן למטרה שסימנתם- על מנת שתוכלו להגיע לשם אתם חייבים לסגור את הפער ולכן : אסטרטגית אתם חייבים ללמוד (או לרכוש) יכולות שמאפשרות לכם להגיע ליעד אותו סימנתם.

ישנם ארבעה פילרים שמהווים מפתחות עיקריים לאינפורמציה עבור אסטרטגיה תקשורתית- הצרכן, המותג, המדיה, והקריאטיב.

DS7

אם תקחו את ארבעת הפילרים הללו ותשליכו אותם על העולם הדיגיטלי תקבלו תמונה דומה עם שינוי אחד משמעותי – צרכן דיגיטלי, מותג דיגיטלי, מדיה דיגיטלית וקריאטיב דיגיטלי. נשמע כמו שינוי מינורי אבל למעשה מדובר בשינוי סופר קריטי שלמעשה משנה את מקורות המידע והאינפורמציה שלכם, והופך לכלי עבודה מהותי בקבלת ההחלטות שלכם.

אז כיצד נראה היומיום והאקסקיושן של אסטרטגיה דיגיטלית ? הצגת הכיוונים, בניית המוצרים, אנליזה ואופטימיזציה. תוכלו לראות את התהליך באופן מפורק בשקף שהצמדתי עבורכם מתחת לפסקה זו :

DS2

מילת סיכום, ניסיתי לקחת עבורכם מתוך המצגת את הנקודות המשמעותיות שמראות עבורכם את החשיבויות, התובנות והתהליכים שכדאי לכם לאמץ על מנת שתוכלו לבנות תפיסה אסטרטגית של דיגיטל שמשתלבת בתוך עולם היעדים והמטרות שלכם מתוך האסטרטגיה הכוללת של החברה. חשוב לי להדגיש כי יש לי וויכוח אחד גדול עם הרעיון של המצגת והוא נסב על הנקודה שאין בעיני באמת אסטרטגיה דיגיטלית, ישנה אסטרטגיה של חברה שמתוכה אנחנו צריכים בחוכמה לבנות זוויות דיגיטליות שמחזקות את הדרך שלנו ומתכתבות עם השינוי.

כפי שהבטחתי לכם צירפתי עבורכם את המסמך המקורי על מנת שתצללו אליו בעצמכם שכן הוא שווה צפייה ויכול להיות שיש בו שקפים נוספים שיכולים להוות עבורכם כלי עבודה אפקטיביים עבור המשימה והדרך שלכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.