People to Be Inspired By | Jeremiah Owyang

 

אני מתחילה בבלוג שלי סדרה חדשה – אנשים שמעוררים בי השראה – המורים שלי לדרך הדיגיטלית. אני אוהבת לחקור, ללמוד, לנסוע לכנסים בחו”ל ולהעמיק את הידע שלי על ידי קריאת מחקרים ותכנים איכותיים שנמצאים ברשת. דרך נוספת שגיליתי כשיטה איכותית לשם העמקה בנושא הינה – בחירת המנטורים שעשויים לשמש עם הזמן כמורי הדרך, כמקור השראה, וכדמויות שמנחות אותי בצעד נוסף אל המקום אליו אני רוצה להגיע. בחרתי לשתף אתכם במגוון האנשים המיוחדים במינם שפגשתי בשנות המחקר שלי ולהציג בפניכם את דמותם, משנתם, תכנים איכותיים שיש להם להציע. כל זאת על מנת שתוכלו להתחקות אחר השיטה שבחרתי ובמקביל – גם אחרי הדמויות אותן אני אוהבת ללמוד. חשבתי שאם תעקבו אחרי הפעולות שלי ותלמדו את שיטת עבודתי תוכלו גם אתם לקחת מלוא חופניים מהעושר הרב שקיים ברשת – והניתן בחינם.

אני מתחילה את הסדרה הזו עם איש מיוחד, דמות שהשפיעה עלי מאוד   Jeremiah Owyang, Partner, Altimeter Group –  אישיות מקורית, אדם שחוקר את הדיגיטל ומציף את רעיונותיו, מסקנותיו ותכניו בנדיבות רבה. אני עוקבת אחרי ג’רמיה כבר שנים רבות, הייתה לי הזכות להיחשף לתכניו ברשת, לקרוא את מחקריו ולשמוע וובינרים שהוא הוביל. כמו כן, יצא לי לשמחתי לפגוש אותו בלייב בכנסים בחו:ל – האחרון, בכנס Le Web בצרפת בדצמבר 2011. אני חושבת שג’רמיה לימד אותי במהלך השנים מספר דברים משמעותיים.

קולבורציה | ג’רמיה הוא איש של שיתופי פעולה – הוא עובד יחד עם אנשים אחרים המשלימים את היכולות שלו ובכך למעשה מעצימים את מפעלו. תוכלו לראות בקובץ המצורף הראשון, מצגת שנבנתה על ידי שלושה אנשים – עבודה שיתופית שמשלבת מוחות ויכולות, שמעצימה את מעמדו בתעשייה הזו ומשכללת את מומחיותו.

שיתוף ללא מעצורים | לדעתי הדמות שהשפיעה עלי יותר מכל בכיוון הנתינה לַזוּלַת ללא מעצורים, תוך שיתוף קונסיסטנטי של מכלול התובנות והמחקר. אין ספק שהאיש יודע לשתף ללא עֳכָּבוֹת. הוא הבין את העיקרון שכאשר הוא נותן לאחרים הוא מקבל בחזרה. עצם הנתינה גורמת לו לייצר עוד ועוד תכנים ובכך להעמיק את עולם התוכן אותו הוא חוקר – נתינה בלי גבולות מראה כי הידע שעובר הלאה שם אותו במרכז והופך אותו לאינסטנציה בעלת השפעה בתעשייה הזו.

צניעות והקשבה | זה עולם דינאמי שנדרשת בו אסטרטגיה של הקשבה, מחקר ולימוד וכמו כן צניעות. אם תסתכלו על הסרטון של ההרצאה שצירפתי לכם תוכלו לראות בבטחה את התכונות המובהקות הללו אצל האיש. 

ברשומה זו אני רוצה לחשוף אתכם לשני תכנים של האיש שידגימו לכם מה ניתן למעשה ללמוד ממנו וכן לקבל מהתובנות המשמעותיות שלו. התוכן הראשון – מצגת שסוקרת את ההזדמנות שנפתחה עבור ארגונים להשתמש בדיגיטל ככלי חדש לעסקים ואת האפקט של עשייה זו מנקודת המבט של הלקוח. התוכן השני –  הרצאתו של ג’רמיה בכנס Le Web, ובה הוא מדבר על הנושא, על הזמן ההולם ביותר להיות פעילים, על ההזדמנות ועל הקשיים הכרוכים בה, ולבסוף על והדרכים לעשות זאת נכון.

המצגת מציגה ניתוח של שלושה מומחים כולל ג’רמיה שמראים למעשה את השתנות העולם הצרכני מנקודת מבטו של הלקוח. ניתוח שיכול לעזור לארגונים להבין לַאֳשוּרוֹ את המסע של הלקוח ואת התכנון התואם שלו מתוך הפרספקטיבה הזו. המסמך מחלק לנו למעשה את התהליך לשלביו: ממגוון המסכים להם הלקוח נחשף, דרך אוסף האפשרויות השיווקיות שקיימות ברשת, ועד לדוגמאות ספציפיות כבנצ’מארק שיכולות לעזור לנו להבין את ההזדמנות מהצד המעשי.

הרצאתו של ג’רמיה בכנס לה ווב 2011 בפריזנראה לי שהמשפט החזק ביותר שלקחתי מההרצאה הזו היה -“אם חשבתם שאיחרתם את הרכבת אתם טועים, עדיף לארגונים להיכנס אל עולם הדיגיטל ואל המדיה החברתית בפרט רק בשעה שהם בטוחים שהם מוכנים די הצורך. שום דבר לא בורח ושום דבר לא ישן ! ומכאן – שאף אחד לא איחר את הרכבת. לקח לנו עשרים שנה לקלוט את ההזדמנות הטמונה באינטרנט, ואין ספק שההזדמנות החדשה של המדיה החברתית דורשת לימוד ובדיקה מעמיקה על מנת שנעשה את הצעד הנכון”.

 

מילת סיכום, ברשומות הבאות אחשוף אתכם לאנשים נוספים מהם אני חושבת שכדאי לכם לקחת : שיטות, תכנים, תפישות עולם ומחקרים. אני בטוחה שבדרך זו תוכלו להתעשר כמוני ממגוון התובנות שהדמויות הללו חולקות ברשת לרוב בחינם – דרך התבונה הזו תוכלו להתפתח ומן הסתם לעשות את הבחירות הנכונות. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.