The importance of Scratching Your Brain

הפוסט הזה קצת שונה בנוף הפוסטים שאני מעלה לאתר שלי בדרך כלל.  הוא יותר פילוסופי מבחינה מסוימת, ואמור לשרת אתכם כסוג של אמירה שמעוררת למחשבה. מטרתו של הפוסט לעזור לכם “לגרד את המוח” – ואמנם זה חשוב לכשעצמוֹ –  אבל הכי משמעותי בעיני שהדבר מוסיף טעם שמחה לחיינו השוטפים. נוכחתי לדעת שעם השנים אני מרחיבה את עיסוקי במחקר וקוראת עוד ועוד – אך משום מה מספיקה הרבה יותר מאי פעם. לכן, התירוץ הרוֹוֵחַ ש”אין לי זמן” נראה פתאום קלוש למדַי ודורש בירור ובדיקה מחדש – גם מצידכם – וזאת על מנת שלא תפסידו הזדמנות משמעותית.

קריאה, סקרנות, מחקר – צפייה בסרטים ושיחות פילוסופיות על הנושאים שמעניינים אתכם ועל דרך החיים באופן כללי מאתגרים אתכם להתחכך בדעות מִדֵעוֹת שונות, וכאמור – “לגרד את המוח”, לחשוב ולהתעמק. כל העיסוקים הללו הם בבחינת אקטים שגורמים לנו כבני אדם להשביח באופן ניכר את איכות חיינו. הסקרנות שמלווה את היומיום משפיעה לנו על מצב הרוח , גורמת למשל שדברים שנחשבים כהפרעה קשה יזוזו הצידה לחנייה ויצטמצמו פתאום למימדים פרופורציוניים ויתפסו נפח קטן ונטול משמעות.

עשרה דברים שאתם יכולים לעשות על מנת שתבטיחו שאתם “מגרדים את המוח” על בסיס קבוע

1 | תקשיבו | אל תתעסקו בפגישות רק בעניינכם האישי, דהיינו לדבר ולהבליט את המסרים שלכם. תנו לעצמכם את החירות ללמוד מאחרים ולהסתקרן.

2 | תקראו | הציבו לכם יעדים יוֹמִיִים ושבועִיִים שיוקדשו לקריאה – פשוט תקראו המון. מחקרים, כתבות מהארץ ומהעולם, ספרים מקצועיים, וגם, חשוב ביותר – ספרים לנשמה.

3 | תביטו על השיחה ברשת – גם אם אינכם שותפים בשיחה , תסתכלו עליה – היא מלמדת המון על איך ומה אנשים חושבים – קל להיכנס לשיח מובחן על נושא מוגדר ולראות את זרימת התגובות ואת תנועת מעגלי השיחה.

4 | תסתכלו מידי שבוע על סרטון  בTedאישית סיגלתי לעצמי הרגל לראות לפחות ארבע הרצאות בטד בכל שבוע. זה פותח את הראש ומאפשר להסתכל על הדברים מנקודת מבט שונה. מצאו לכם אתגר וקיבעו כלֶחֶם חוק להיות חשופים לפחות להרצאה אחת בשבוע.

5 | תעברו לפחות אחת לשבוע על מצגת בSlideShare  – אתר המצגות הזה מאפשר לכם להכיר תוכן של אחרים שעלה לגבי נושאים מנושאים שונים, תֵיחָשפו לדרך בה אנשים עורכים תכנים, וכן תֵיחָשפו לגישות ומתודולוגיות עבודה הננקטות באזורים שונים מכל העולם – זו זכות גדולה שפשוט אסור להחמיץ.

6 | תאמצו חמישה אתרים שאינם אתרי חדשות ותעברו עליהם אחת ליום מומלץ להכניס לתמהיל גם אתרים מחו”ל.

7 | תשתמשו באגריגטור של תוכן כמו Flipboard ותעברו עליו פעם ביום לגבַּי אישית Flipboard הוא מתנה אמיתית, אפליקציית אגריגציה שמאפשרת לי לראות את התמונה השלמה של אותם עולמות התוכן שבחרתי לטעמי. אתם צריכים לעבוד פעם אחת על הפעלת “הנדסת התוכן” בַּצורה שבה תעדיפו לצפות, ומכאן ואילך תוכלו בכל יום לקבל מידע מקיף על כל עולמות התוכן שבהם בחרתם להתעניין.

8 | תפתחו יוזר בTwitter – ואל תציצו! רק תעקבו אחרי אחרים ותרגישו את הפעימה של הרגע האקטואלי: מה קורה בעולם, מַהֵם הטרנדים הכי מדוברים ואיך הם מתוקשרים בזמן אמת.

9 | תיסעו לכנסים בחו”ל – אין כמו לקחת מכנס הנערך בחו”ל – הכנסים המתקיימים בארץ אפילו לא מתקרבים לקצה של רמת התוכן שתוכלו לשאוב מכנסים מקצועיים בחו”ל. אמנם זו השקעה בכסף ובזמן אך היא מניבה פירות באופן מיידי – קחו בחשבון שעל מנת שמוחכם יתרגל להיות בפעולה – חיכוך כזה מניף אתכם גבוה גבוה ושומר על תאבונכם לאורך זמן !

10 | והכי חשוב – תהנו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.