Karma | Social Commerce

אחד הדברים המשמעותיים שמתרחשים סביבנו, הינו הגשר שמחבר בין הדיגיטל והפיזיקל – החיבור מתאפשר כמובן- דרך המובייל. זו הזדמנות חדשה לייצר סביבת מסחר אחרת – הקשורה ליום יום שלנו, לצרכים שלנו, ופוגשת אותנו בדיוק כשאנחנו זקוקים לכך. על זה נוסיף את נדבך הסושייל ונקבל מציאות עסקית רבודה מאי פעם. אני רוצה להציג בפניכם כאן אפליקציית קומרס שנשענת במקורה על החיבור למדיה החברתית – ולא רק זאת, אלא היא למעשה נרכשה על ידי Facebook על מנת שתשתלב אינטגרטיבית עם ההגיון של הזירה.

קארמה הינו שירות שמאפשר לנו לראות מה קורה לחברים שלנו ברשת החברתית של Facebook : ימי הולדת, נישואין, אירועים חשובים נוספים – ולחבר את המידע על נקודות הזמן החשובות הללו  לחנות מתנות שאנחנו חשופים אליה דרך המובייל ויכולים מעשית לשלוח מתנה אל יקירינו במציאות הפיזית. הכוח של האפליקציה נשען על כך שהיא מחוברת אל החברים שלכם בסושייל ודרך החיבור הזה אנחנו יכולים לקבל עליהם שפע של נתונים רלוונטיים לענייננו: גם ברמת הדברים הטריוויאלים שצפים מהרשתות החברתיות כגון ימי הולדת, עבודה חדשה, נישואין – אך חשוב להדגיש כי הקשר  מעמיק גם על ידי השיח וההיקשים הסמנטיים שיוצאים ממנו. לדוגמא אם מישהו יכתוב בסטאטוס שהוא חולה, נתון זה יצוף אצלנו ויאפשר לנו להיות חשופים למצב ולחבר בין המידע העדכני לבין רעיון על מתנה הולמת.

לקרמה יש פיצ’רים מיוחדים – למשל, אתם לא צריכים לדעת איפה מתגורר האדם שאתם שולחים אליו דבר מה – המערכת עושה עבורכם את העבודה ושואלת אותו ישירות לאן להעביר את המתנה. מקבל המתנה יכול גם לשלוט בבחירותיו מול המערכת בצבע, בגודל או אולי אפילו להחליף את המתנה במוצר שווה ערך לזה שנבחר. המתנות שנמצאות באפליקציה למעשה מתוחזקות על ידי בעלי האפליקציה ונבחרות בקפידה – בארסנל המתנות יש מבחר רחב: יין, אוכל מיוחד, ספרים ועוד

האפליקציה נשענת על מידע שלם המתקבל מהסושייל מדיה – זו הדרך הבולטת בה אפשר להשתמש כיום בידע ומידע על האנשים שאנחנו מחוברים אליהם ודרך הענקת מתנות אנחנו מייצרים רובד נוסף של תקשורת. רוב האנשים למעשה משתפים ברשת החברתית את האירועים המשמעותיים בחייהם – מי יותר ומי פחות, אבל זהו העיקרון עליו הרשת מתבססת – והאפליקציה יודעת לקחת את התוכן המשמעותי הזה ולהקנות לו פרספקטיבה עסקית מסחרית חדשה.

.

העתיד של המסחר האלקטרוני נשען על הסושייל, social commerce – זה למעשה הצעד הבא והמתבגר במפגש בין האינטראקציות בסושייל מדיה לבין תרבות הצריכה שלנו. כאן ניתנת למותגים ולמוצרים ההזדמנות להיות “הגיבור” של הסיטואציה בזמן אמת, לעת הצורך.

הדגמה על האפליקציה | צירפתי לכם ראיון עם המנכ”ל והבעלים שבמהלכו הוא מדגים את האפליקציה.

כמו כן, צירפתי לכם ראיון עם ממציא האפליקציה, נושא די ארוך אבל “שווה את הזמן” פה הוא מסביר את כל הנחוץ על הראציונל של הממשק ועל חשיבות הUXI.

לסיכום. אני חושבת שאפשר ללמוד מהממשק הזה כמה דברים משמעותיים : ראשית, שוב אנחנו חוזרים לחווית הגלישה והעיצוב, דרך ממשק נוח, מובן לכל בתוך שניות ספורות ומעורר השתאות מבחינת החוויה הדיגיטלית שהוא מספק. דבר שני – החיבוריות אל הסושייל מוכחת כמוטיב מרכזי במעבר לזירת מסחר חדשה. המובייל במשולב עם הסושייל פותח חלונות הזדמנות חדשים שלא נראו כמותם בעבר. ניתן גם להקיש מכך שFacebook רכשה את המיזם שלפיו עולם הסחר המקוון והביזנס חותרים יותר ויותר אל זירות המובייל ואין ספק שאלו המקומות בהם צריך להתעמק ובמסגרתם ראוי להשקיע.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.