LinkedIn | iPad App

פוסט אורח של  Tomer Zussman

LinkedIn הוציאה לפני כשבועיים את אפליקציית האיפד שלה לחנות האפליקציות של אפל. עד היום יכולת לפתוח את אפליקציית האיפון על מכשיר האיפד .LinkedIn השקיעה מאמצים רבים בחקר המשתמשים במכשירי אייפד במטרה להפוך את האפליקציה לכלי שימושי לכל המשתמשים ולהפוך את LinkedIn לזירה המרכזית עבור המשתמשים. לפני שאני חווה את דעתי על האפליקציה החדשה יש דבר אחד מדהים בכל העניין : 95% מהאפליקציה כתובה ב HTML5 ולא כאפליקציית Nativ. זוהי אולי הסנונית הראשונה במלחמה הקרבה בין פיתוח בסביבת הפיתוח של אפל אל מול אפליקציות שנכתבות ב HTML5 ואינן כבולות למגבלות הסביבה הסגורה של אפל.

עוד לפני שמורידים את האפליקציה אפשר לראות ש LinkedIn משתמשת בכלים מתקדמים ובכלים שיווקים על מנת למשוך משתמשים לאפליקציה. ברגע שתעשו חיפוש באינטרנט ל LinkedIn תקבלו מסך שמטרתו היא לגרום לכם להוריד את האפליקציה ולא להשתמש בגירסה האינטרנטית שכן הם יודעים שהגירסה של האייפד תייצר חווית שימוש יותר טובה עבור המשתמש. הם בהחלט משתמשים בכלי השיווקי הזה בצורה טובה מאוד.

כאשר פותחים את האפליקציה על המסך ישנן שלוש קטגוריות לבחירה : הפרופיל שלי (You), תיבת הדואר Inbox) ) ועדכונים (All Updates). הייתי דווקא מצפה למסך שמכיל תוכן רלוונטי ולא מבזבז את שטח המסך על שלוש תמונות וכותרות אלא לפחות להודאות האחרונות, עדכונים חמים וכו.

 

הפרופיל שלי  – בכניסה למסך הפרופיל אפשר לראות בכותרת את הפרטים והתמונה שלי ואפשרות לכתיבת פוסט ושיתופו. מתחת לכותרת ישנם שני עמודים, הראשון מכיל את פרטי הפרופיל שלי באופן זהה למה שאנחנו מכירים מאתר האינטרנט והשני מכיל את : מי צפה בפרופיל שלי, אנשים שאני אולי מכיר, עדכונים אחרונים שלי ולבסוף את רשימת אנשי הקשר שלי.

 

תיבת הדואר משם אני ממשיך לתיבת הדואר, אני לא בטוח מה כבר אפשר לחדש בתיבת הדואר וכנראה שגם בלינקדין לא מצאו את התשובה. התיבה הינה תיבה סטנדרטית כפי שאנחנו מכירים בגימייל. בנוסף אין אפשרות לחיפוש תוכן או כל דבר אחר בתיבה, מה שמקשה את השימוש בה (לדעתי אופציית החיפוש אינה קיימת באתר או באפליקציית הiPhone ).

עדכונים הקטגוריה האחרונה היא העדכונים, פה מנסה LinkedIn להמציא את עצמה מחדש ולספק כלי חדשני עבור המשתמשים. במסך הבית בצד שמאל יש את יומן הפגישות שלי שמסתכרן עם הגמייל ומציג בתמונה את האנשים שאיתם אני עתיד להיפגש, לחיצה על התמונה ואני מקבל את עמוד הפרופיל של מי שמופיע בפגישה. זהו לחלוטין כלי שימושי שעוזר להתכונן לפגישה ומאפשר לי לראות יותר פרטים על מי שאני נפגש איתו, תחומי העניין שלו, היסטוריה עסקית, אנשי קשר משותפים וכו. היומן מציג את אתמול (לא ברור לי למה) את היום ואת מחר וכמובן עם אפשרות לראות את הימים הבאים בלחיצה על כפתור ה”Next Day”. אני חייב לומר שהייתי מצפה לשני דברים, הראשון, אפשרות לצפות ביומן החודשי ולהחליט איך ארצה לראות את היומן שלי והשני, להוסיף אפשרות ולהכניס הערות על פגישות שהיו ובהחלט על פגישות עתידיות.

 

עדיין בעמוד הבית, אפשר לראות בצד ימין את הידיעה החדשותית החמה, עם אייקון נחמד של להבה. (חם אש….), מתחת שוב, מי צפה בפרופיל שלי, אנש י קשר עם חיבורים חדשים ומתחת פעילות אחרונה באחת מהקבוצות שלי. אני רוצה לציין שהמערכת בוחרת את הקבוצה האחרונה שבה היה עדכון. על מנת לחפש קבוצה צריך ללחוץ על איקון התפריט הנמצא למעלה בצד שמאל ומשם לחפש ולמצוא את הקבוצה הרלוונטית.

עניין התוכן הוא הדבר החדשני ביותר, LinkedIn מנסה להפוך את הממשק באיפד לזירה המרכזית עבור  המשתמשים העסקיים וזה על ידי הזנת תוכנים רלוונטים כגון : חדשות בתחומי העניין שלי, עדכונים של דיונים בקבוצות שאני חבר בהן, עדכונים לגבי אנשי קשר שהחליפו משרות, עדכנו סטאטוס, חדשות בתחום התעשייה ובכלל בכל התחומים הסובבים אותי. בכך מנסה LinkedIn לייצר עבור המשתמש כלי יחודי שיאפשר לו להגיע לכל המידע שלו הוא נזקק גם בלי שיצטרך לחפש באפליקציה או באפליקציות אחרות. אין ספק שרוב במשתמשים  העסקיים נמצאים בזירת המובייל (המחקר של לינק מצא שרוב השימוש באייפד נעשה בשעות הבוקר ובשעות הערב) והמובייל הוא שמקום שבוא צריך לרכז את כל המידע הרלוונטי למשתמשים על מנת לספק להם כלים אשר ייעלו את פעילותם. LinkedIn בהחלט מספקת כלי כזה למשתמשים ומאפשרת להם גישה המרכזת עבורם את כל המידע והתוכן לו הם זקוקים בחייהם המקצועיים והעסקיים.

הערה טכנית קטנה : העדכונים, הפוסטים וחדשות מוצגים בעמודים נוספים באופן אופקי בשונה מאפליקציית האייפון. אני באופן אישי חושב שזה פחות נוח אבל אולי זה עניין של טעם. בכל אופן, סידור התוכן בצורה של תפריט שמאלי צר ותוכן שכתוב בצורה אנכית הוא הרבה יותר יעיל, קחו את הדומאה הפנטסטית של Mashable. קשה מאוד לנווט ולמצוא תוכן רלוונטי בצורה פשוטה.

לסיכום : iPad מתחבר לי עם חדשנות ולצערי LinkedIn לא הצליחו לנצל את כל התכונות המדהימות שיש למכשיר הזה. גודל המסך יכול לייצר חווית משתמש מדהימה על ידי ממשקים נוחים לחיפוש, ניווט ועוד. אני באמת חושב שאפליקציית האייפון יותר נוחה ומסודרת. על ידי תפריט צדדי אפשר היה לשפר את חווית המשתמש בצורה משמעותית שכן LinkedIn מספקת תכנים רלוונטים רבים אך מקשה על המשתמש למצוא את המעניינים יותר בקלות. וכמובן החיפוש, אין דרך לחפש תוכן באפליקציה , רק אנשי קשר, אני חושב שזה כלי נדרש שאי קיומו פוגע בנוחות השימוש באפליקציה. צריך לזכור ש LinkedIn היא רשת חברתית עסקית מדהימה (מעל 150 מליון משתמשים רשומים וכ 700,000 בישראל) ושימוש נכון ב LinkedIn יכול לייצר הזדמניות עסקיות שלא יכלו להיווצר ללא הכלי הזה. היכולת להגיע לכל איש קשר ללא מגבלה גאוגרפית והרשת הפרוסה לפנינו, יוצרים את אחד הכלים החשובים ביותר בזירה העסקית. החיבור של תוכן רלוונטי משפרת את עמדתה של LinkedIn בסביבה העסקית.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.