Smart Products | Smart Toothbrush

tumblr_n0ya90aEqm1tt0i5jo1_r1_400

אני ממשיכה להנגיש לכם קייסים שתומכים את הרעיון שהעולם נהיה מחובר יותר ויותר, ושדרך החיבור בין הדיגיטל והפיזיקל נוצרים דברים חדשים לגמרי. הפעם, אני רוצה להציג לכם דוגמא שלא על כולם היא מקובלת- וכבר עכשיו עוררה הרבה סימני שאלה ותגובות ציניוֹת בכל הנוגע לגבי הצורך הממשי במענה זה. מדובר במברשת שיניים חכמה שיכולה “להתכתב” עם רופא השיניים שלנו, לתת לו חיווי על מצב השיניים שלנו לאורך זמן ועוד. מבחינתי זו דוגמא ראויה להפצה- לא בגלל שאני מאמינה שמחר בבוקר תלכו ותרכשו את היישום. אלא משום שהיא מהווה בעיני חומר גלם מעניין שמרמז על רעיון גדול יותר מזה שנמצא כרגע על המדף. אין לי ספק שהעובדה שמותג גדול כמו Oral B בחר להשתתף במשחק הזה ולבחון את אפשרויותיו השונות- להשתעשע עם עצם ההתחככות מול צרכנים אמיתיים ולהשתלב הלכה למעשה בתחום של טכנולוגיה לבישה על עצמים, ברעיון של IoT- היא סיבה מספיק טובה להציף לכם את המידע. למי שרוצה ניתן להיכנס לאתר המקסים של המיזם, ניתן לראותו בלינק הבא- Link.

הרעיון של Oral B- הינו מברשת שיניים רגישה אשר בתוכה מוטמעים סנסורים שמחוברים אל המברשת ומתקשרים עם הסמארטפון. בכך למעשה האינפורמציה על רמת ציחצוח השיניים שלנו מנוטרת : בדרך זו פעולת הצחצוח משקפת את ההתנהגות הפרסונאלית, רושמת את הרוטינה שלנו ולמעשה הופכת לנכס דטה. הפירוט שנרשם בתוך האפליקציה מאפשר לרופא השיניים להכיר את מצב הפה שלנו בצורה מיטבית, על בסיס האופן הסדיר בו אנחנו מנקים אותו. המיזם הזה של Oral B משתמש בתקשורת בלוטוס, ודרך התקשורת הזו בין המברשת לאפליקציה בעצם מוודא שאנחנו מנקים את הפה כמו שצריך. על מנת שבאמת נשמור על השיניים שלנו, רופא השינים יכול להתחקות אחר הדרך האישית שלנו לצחצח אותן ולהשגיח על הרגלי הציחצוח שלנו.

tumblr_n1z4u3jYHL1tt0i5jo1_500

ברכישת מברשת השיניים– ניתנת ללקוחות גישה אל אפליקציה חינמית של Oral B שמתאימה גם לאייפון וגם לאנדרואיד. האפליקציה עושה בעצם טרקינג של הציחצוח לאורך זמן, אוספת את הנתונים הנחוצים, מאפשרת ללקוחות להיחשף לגרפים המשקפים את מצב הפה- ומספקת מדריכים ברייל טיים על שיטת צחצוח טובה יותר ממה שאנחנו נוקטים בפועל. ההתייחסות הזו של אורל בי למברשת השיניים המחוברת, קשורה לתפיסה מקיפה יותר של חדר האמבטיה החכם- The Smart Bathroom. אורל בי למעשה הריצו את המהלך של מברשת השיניים המחוברת לטובת השקת הרעיון של חדר האמבטיה המחובר : ואת התפיסה החדישה הם הציגו לראשונה בGSMA בברצלונה.

אין ספק שהמהלך הזה קשור לדינמיקה של “העולם המחובר”, והוא מונע גם מהעובדות בשטח: אנחנו רואים יותר ויותר מיזמי fitness trackers בkickstarter מטעמם של יזמים עצמאיים אשר מנסים לייצר ערך דרך חיבור האינטרנט לעצמים, ובכך למעשה מרחיבים את השיחה העולמית ואת הגירויים הן של – משתמשים, מותגים מסחריים ומשקיעים פוטנציאלים שמזהים את המגמה. המברשת תהיה זמינה בכל העולם ביולי השנה, קרי- שבימים אלו היא תצא לשיווק, והמחיר יסתכם כפי הנראה על פי הדיווחים ב199 דולר. למברשת תהיינה יכולות נוספות כגון שינוי מהירות ההברשה, קיסום המברשת כך שתדע להתמקד במקומות ספציפיים, בעיניים בפה ועוד.  צירפתי לכם בסוף הרשומה את הסרטון של המהלך, על מנת שתוכלו להיחשף להדגמה בעצמכם. בעיני- הרעיון של חיבור עצמים אל האינטרנט ויצירת דבר חדש באמצעות החיבור- הינו מלהיב, ואין לי ספק שאלו רק הניצנים הראשונים של התופעה שמשתקפת בפועל בשטח !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.