10 Great Mobile Campaigns

עולם המובייל תופש תאוצה וכמוהו גם המשווקים, המפרסמים והמותגים שמחפשים הזדמנויות חדשות לפגוש את הלקוחות שלהם דרך המסך הקטן ביותר אבל – האישי ביותר. הפעם, אני רוצה לסקור איתכם עשרה קמפיינים מרחבי העולם שהתמקדו במסך הקטן ביותר (ובעצם אולי הגדול והמשמעותי ביותר) – שהוא הסלולר שלנו. אעבור אתכם צעד צעד על עשר הדוגמאות בליוויית סרטונים שמתקשרים את המהלך ואוסיף שלושה משפטי הבהרה על כל אחד ואחד. מקווה שתהנו כמוני מהגילויים המבריקים שריכזתי עבורכם לכאן.

Heineken – Open Your World | האורחים בפסטיבל המוזיקה הפתוח של הייניקן בפולין קיבלו לידם הזדמנות לשיתוף והכרות עם אחרים – בצורת הודעה אישית אשר מוטמעת בקיו אר קוד שמודפס בסטיקר. את אותו הקוד גם אורח אחר יכול היה לסרוק ועל ידי כך לייצר “דיאלוג” בין השניים. במהלך הקמפיין למעלה מ5,000 אוהדים קיבלו הודעה על הסטיקר.

Nike ID in Times Square | נייקי הציבה שלט אינטראקטיבי – בילבורד בטיימס סקאוור, ועל ידו איפשרה להולכי הרגל לתקשר עם השלט על ידי שליחת הודעות SMS שמזמינות למעשה להשתתף בעיצוב הנעל שעל גבי השלט. כל מי ששלח הודעה יכול היה לזכות בנעל שמוצגת על גבי השלט, ובמהלך הקמפיין חילקה נייקי 3000 זוגות נעליים.

Coca Cola | ה“וונדינג מאשין” של קוקה קולה כבר נראית לנו אולי עניין שבשיגרה – אבל המהלך השיווקי האחרון של קוקה קולה הוסיף כמה אספקטים חדשים לשימוש בפרסום חכם במובייל. הלקוחות קיבלו גישה ל100 משקאות שאותם יכלו לערבב על פי בקשתם. החידוש ברעיון המאוד מקורי היה כשהסלולר נכנס לתמונה. החברה כללה אפליקציה בשם  Push + Play – משחק זיכרון שנראה בדיוק כמו מכונות המכירה (הוונדינג מאשינז) – ובמקביל גם הכניסה אפליקציה תואמת בFacebook לאותו המשחק. הצעד הבא של קוקה קולה היה לכלול QR אשר איפשר לגולשים לבחור את ערבוב המשקאות שעונה לטעמם דרך הסמארטפון. – התוצאה למעשה תורגמה לקיו אר קוד אותו זיהתה המכונה ועל פיו יצרה את הערבוב המתבקש.

Unilever  – Mobile Rich Media Case Study | קמפיין אינטראקטיבי של יוניליוור סביב משחקי הSEA – מהלך שממחיש איך ניתן להשתמש במובייל במהלך שנעשה בצורה מתוחכמת תוך שימוש במדיה עשירה. קמפיין שהפיק תוצאות מדהימות שמוצגות בסוף הסרטון המצורף – וכמו כן מובאות עוד דוגמאות לשימוש החכם במדיה.

Crash Corsage | זוהי אפליקציה חכמה ומצחיקה למָדַי שעוזרת לחובבי הִיתוּלים להתפרץ ו”ליפול” לאמצע החתונה – בכל מקום ובכל זמן. על ידי כך שהיא למעשה אוספת באתרי חתונות אינפורמציה אישית על האורחים המשתתפים בחתונה. האפליקציה עורכת סינון של חתונות באזור : היא יכולה לארגן אינפורמציה חשובה כגון – מה צריך ללבוש, איך בני הזוג הכירו זה את זו, המיקום המדוייק של המסיבה – למעשה כל מה שאתם צריכים לדעת בכדי להיכנס ולהשתלב במסיבה. האפליקציה היא סוג של משחק והיא מעודדת תחרויות בין אנשים ש”מתפרצים” לחתונות ומאתגרת אותם להעלות תמונות. רשימות הכניסה לאפליקציה מאפשרות לאנשים להיתפאר בכיבושים שלהם. זהו אתגר עם נופך קומי שמטרתו מֵעֵבֶר לסתם “לנחות” על חתונה – לשמש כלי מְדַרְבֵּן, שמפַתֵחַ אצל המעוניינים את האומץ לעשות זאת . 

Urban Dash app | משחקי אוגמנטד ריאליטי תופשים תאוצה ומיוצרים בכל מיני מקומות ברחבי העולם. זו אפליקציה שמייצרת משחק ניו יורקי שבו המשתתפים יכולים לחטוף כפתור דמיוני ולרוץ הלאה לכפתור הבא – האפליקציה מאפשרת גם לכמה שחקנים לשחק יחד ובכך לצבור כוח גדול יותר. המטרה היא לגעת בכמה שיותר כפתורים ומי שינצח יקבל זוג אקסקלוסיבי של NYC 574 בחנות היוקרה בשדרה החמישית . הקבוצה – או האדם שיאסוף הכי הרבה כפתורים יזכו בפרס.

 Vodafone BufferBusters Tutorial | משחק מדליק של וודפון – חברת התקשורת שמזמינה כל אחד להצטרף לאפליקציית המובייל שלה ולהשתתף במשחק. בתוך המשחק משולב חייזר שמפריע לנו להצליח או להנות מהתוכן במהירות הרצוייה. הרעיון הוא להצליח למנוע מכמה שיותר חייזרים שיוצרים באפר לתוכן – ובכך להשיג נקודות שמאפשרות לנו לזכות בפרסים מטעם החברה. אם אתם גם נכנסים לחנות של וודפון במהלך המשחק תקבלו פי חמש נקודות ובכך למעשה המשחק מחבר בין הדיגיטל לפיזיקל על ידי המובייל.

Samsung Mobile Japan | סמסונג מובייל ביפן החליטו לערוך אירוע השקה לגלקסי החדש : השקה בחלל. הרעיון המנחה – לשלוח את המכשיר לאטמוספירה. הגלקסי למעשה נמצא כביכול בידיים של אסטרונאוט שקשור לחללית. סמסונג רצו להשיג בכך הרבה יותר מאשר סרטון ויראלי – הם רצו להראות ולהדגים לאחרים שמכשירי אנדרואיד יכולים לעקוף את האיפון. דרך המכשיר המוצב בחללית אתם יכולים לראות את השיגור בלייב סטרימינג ובאיכות גבוהה מאוד. המהלך השיג 100,000 ציוצים בטוויטר ועורר שיחה עירנית במדיה החברתית סביב הכוח של המכשיר.

The Window Shop | על מנת לחגוג בצורה מיטבית את מותג האופנה החדש “קארל” – שיוצר על ידי קארל לגרפלד – עיצב האמן חלון ראווה ענק, שלמעשה מייצר חווית רכישה מדהימה של און ליין באמצעות האוף ליין. הקהל שמתעניין בעיצוב הוזמן לרכוש פריטים מחלון הראווה שהושק במספר ערי בירה – פריס, לונדון, ניו יורק, מינכן וסידני. שם קיבלו המשתתפים גישה לאפליקציה שמאפשרת להם לסרוק, לחקור ולקנות ישירות מהחלון פריטים “חמים” וייחודיים למהלך. הסרטון המצורף מראה את הפרימיירה של המבצע שהושקה בספטמבר 2011 בפאשן נייט בניו יורק ובלונדון.

Ask A Question | עולם הספרים קם לחיים בדיגיטל  : בית הדפוס המכובד של הוצאת Penguin Books עבר את גבול הפרינט מדיה דרך אפליקציית מובייל – שמייצרת אוגמנטד ריאליטי ומשמשת במקביל כערוץ בידור שלמעשה מפיח
חיים בארבעה סיפורים. לפי שיטה זאת אנחנו צריכים להוריד את האפליקציה Zapper app (שקיימת גם באנדרואיד וגם באפסטור) ולאחר שבוחרים ספר מסויים, למשל “מובי דיק” הקלאסי, מתוך התפריט של ההורדות – מכוונים מצלמת סמארטפון אל הכריכה של הספר והחוויה האינטראקטיבית מתחילה. זוהי חוויה חדשה מעולם הספרים שלמעשה הופכת את הקניה להתרחשות מפתיעה עם רובד נוסף של תוכן שמתאפשר רק באמצעות המובייל.

מילת סיכום | יוטיוב מבחינתי זה גן שעשועים ענק דיגיטלי –  ומשופע בגילויים, כמות המציאוֹת שניתן לגלות בזירה הזו היא עצומה ! אין ספק שדיגדגתי פה רק את קצה היכולת העולמית בתחום החשיבה הקריאטיבית לגבי השימוש במסך הקטן כמסך מרכזי שגורם לאחרים להיות מחוברים לסיפור המותג שלכם, האפליקציה שלכם והמהלך שהפעלתם. מבטיחה להמשיך ולהביא לכם לכאן עוד גילויים מעניינים – בעיקר משום שאישית אני נהנית מכך מאוד ומוצאת בהם טעם רב ואף מפרה לעבודה היצירתית !

https://zoharurian.com//new-service/

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.