3D Printing Things u Should Know

233435476

לפני שנים רבות היה לאחד האנשים שאני מכירה סלולר חדש. הוא היה בין היחידים בארץ שהחזיקו במכשיר מסוג זה. זכור לי שהמכשיר היה גדול, רועש ובעיקר מכוער- אבל בפועל הוא נֵיחַן ביכולת שלא נמצאה בשום מקום אחר (אולי רק בצופים, עם מכשיר הווֹקי טוקי). הוא איפשר לאנשים לתקשר עם אחרים על הדרך מבלי להיות תלויים בחוט, ולא במיקום פיזי כזה או אחר. אף אחד בתקופה ההיא לא דימיין שיבוא היום ובידי ילדים בני עשר ואף פחות יהיה מכשיר הרבה יותר חביב, קטן, מדליק ויפה שמסוגל לעשות מאות פעולות מפותחות יותר מאשר שיחה פשוטה. כל ההדגמה הזו אמורה לשפוך אור על תחום חדש שאליו אני מנסה לקרב אתכם, עולם המדפסות התלת מימדיות. נכון, כיום זה נראה כמעט כפנטזיה שנוכל להדפיס לעצמנו פריטים כגו ן: אוכל, בגדים, מוצרי צריכה אחרים והרשימה ארוכה …

ככל שהזמן עובר הסימנים מעידים על כך שזה קצת יותר קרוב ממה שנידמה לנו. היום אני רוצה לחשוף אתכם למספר תחומים בהם המדפסת התלת מימדית נוגעת כך שתצאו בסוף הרשומה עם התחושה שזה קורה וכבר נמצא כאן, קרוב יותר ממה ששיערנו. חשוב גם להדגיש לפני הדוגמאות שהזמן שלקח לסלולר להיכנס לחיינו ברמה האקטואלית, אינו אותו הזמן שלוקח לחדשנות טכנולוגית להתקבל כיום, אלא הוא מתקדם בקצב הרבה יותר מהיר. החדירה של החידוש האחרון הרבה יותר פשוטה והוא יותר ידידותי למשתמש ותופש מקום חם בהוויה שלנו.

eBay הצטרפה לאחרונה למשחק עם אפליקציה חדשה בשם eBay Exact . שיתוף פעולה בין eBay לבין ספקי שירותים גדולים בתחום הדפוס התלת מימדי. האפליקציה מאפשרת ללקוחות להזמין מוצרים שמעוצבים על פי הרצונות שלהם ומשקפים את ההיבט הפרסונאלי הודות להתערבות הצרכן בצורתו וממדיו של המוצר. את המוצר המוגמר ניתן לרכוש דרך האפליקציה ובפועל הוא יודפס במדפסת תלת מימדית. 

243435

אמזון – אין ספק שקָרב היום  ושבו הרעיון הניסיוני הופך למיינסטרים אם אמזון מנכיחה  מדף דיגיטלי של מדפסות תלת מימד ועזרים של מדפסות תלת מימד- זה הופך להיות למשהו הרבה הרבה יותר אמיתי. לא קשה להבין לאן זה מוביל וברור מאליו כי בעתיד הקרוב אמזון תהפוך למרכז הזמנות לסחר התלת מימדי ובמסגרתו נזמין מוצרים אשר יודפסו אוטומאטית בביתנו דרך אותן המדפסות שרכשנו במדף הדיגיטלי באתר של החברה.

Nasa עורכים ניסויים להדפסת מזון במדפסות תלת מימדיות. נאסא עובדת על פתרון של מדפסת שתוכל להדפיס לנו לא פחות ולא יותר מאשר- פיצה ! הנה תרשים הזרימה של המכונה שתדפיס לנו פיצה…

הסרטון הבא מראה לכם שורה ארוכה של תחומים שמנסים להתייעל עם מדפסות תלת מימדיות – בגדים, צעצועים, תכשיטים ועוד. הסרטון מתמקד בהזדמנות שניתנת למעצבים ליצור מתוך חשיבה על הדפסה תלת מימדית ועל קשת האפשרויות החדש שהוא מזַמֵן. אפילו יש פה פלישה של המדפסות התלת מימדיות לעולמה של הוליווד- פרופס מתוחכמים לסרטים שמבלי הטכנולוגיה הזו לא היו מתאפשרים.

הדוגמא הבאה המוצגת בסרטון המצורףמראה לכם את האופקים החדשים שניפרשים לפנינו בזכות ההדפסה התלת מימדית. למעשה ניתן לייצר תשתית תלת מימדית שלמה שמתחילה בשרטוט מהמחשבות שלנו, וממנו שולחת פקודה ישירות למכונה שמבצעת את מה הרעיונות שלנו והופכת אותם לתלת מימד. זו דוגמא חזקה שממחישה לכם בלייב את הרעיון הנועז.

קצת על איך זה פוגש אותנו ברמה הפרקטית וביום יוםנניח שאיבדתם מפתח- בעולם של המדפסות התלת מימדיות תוכלו לשמור מראש את הדגם המקורי של המפתח בענן- על ידי סריקה שלו, ואם איבדתם אותו תוכלו לגשת לחנות מפתחות ופשוט להדפיס לכם את המפתח מחדש ! 

מילת סיכום – מבחינתי הסיור הדיגיטלי שערכתי איתכם כאן אמור לשכנע אתכם שהשינוי קרוב יותר מהמשוער. אני כמובן אמשיך לעדכן אתכם ולחשוף אתכם לִשְלָל ההזדמנויות- מקווה שתתעניינו כמוני בנושא ותרצו להיחשף לחידושים המרתקים הללו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.