Adobe Analytics | Big Data

כחלק מהסדרה שלי על Big Data ומההתמקדות העקבית בנושא – אני רואה לעצמי חובה להביא לכם לכאן גם פתרונות, ולהפנות אתכם לחברות טכנולוגיה שמספקות כלים ושירותים וכן שיטות שדרכן תוכלו באמת לעבוד ולדעת איך להשתמש בכל היכולות החדשות הללו. אחת החברות המובילות בעולם שמצעידה קדימה את הרעיון של שיווק אנליטי- שיווק ממוקד תוצאה הינה Adobe. כתיבת הפוסט הזה נגזרה מסרטון בו היא מציגה את התפישה החדשנית בליווי הסבר על הראציונל שמאחוריה ומה ביכולתכם לעשות איתו. אני ממליצה לכם בחום להיכנס לאתר של אדובּי, שנחשבים לממלכת התוכן ונוהגים לשתף בשפע תובנות ומחקרים על הנושא.בד בבד הם מציעים סידרת כלי שיווק חכמים מטעם תוכנת אדובי על מנת לקרב את קהילת השיווק להזדמנות משובחת זו. למי שרוצה להתעמק בנושא ניתן להִתוַודֵעַ לעולם דיגיטלי שלם בלינק הבא  : Link.

בפוסט זה- בכוונתי לעבור אתכם על האמירות העיקריות של אדובי אותן אני מחלצת מהסרטון אשר אמבדתי לכם ברשומה, וכמו כן, למסרים שקלטתי על במת פסטיבל קאן 2013 ממקור ראשון- מחברת אדובי עצמה. שם הציגו דוברי אדובי את תפישתם לגבי עולם השיווק החדש. אדוב מדגישים את העובדה שצרכנים בימינו קונים בסגנון שונה מהמקובל עלינו, מתעניינים בדברים שונים מאלה שהכרנו עד כה ומשום כך אלו הם הדברים שמשפיעים על רמת ההצלחה של מותגים בעבודתם בדיגיטל. כל אלו צפויים בהכרח להשפיע על הדרך בה אנחנו כאנשי שיווק צריכים לארגן את הקידום שלנו, איך אנחנו מציגים את התוכן ללקוחות ואיזה סוג של טיול דיגיטלי אנחנו יוצרים במיוחד עבורם. היכולות שתוכנת אדובי פיתחה כוללות טכנולוגיות שמסוגלות לנתח כמות עצומה של מידע העולה מריבוי הדטה שהתקבל על הלקוחות מהנכסים הדיגיטלים שלכם. השימוש בנתוני הביג דטה הזה מבטיח שנוכל לצאת ביוזמות ששמבוססות על האפקטיביות של פעולות מוכחות ולא על פי תחושות בטן מקריות !

היכולת לנתח את הדטה מאפשרת לכם לייצר שיווק הקשרי, אם תנתחו את נטיות הגולשים שנכנסים לאתר שלכם ותזהו סוג מסויים של התנהגות- למשל הימשכות אל עולם תוכן מוגדר, תוכלו לעשות הקשרים על ידי ניתוח אנליטי ולהציע להם מוצר או שירות אחר מסוגן שנח על אותה תובנה ועל אותו צורך של הלקוח. בכך למעשה אתם עתידים להגדיל מכירות הלכה למעשה ! אפשר לראות את מפת ההזדמנויות בזמן אמת ולפעול  לאורה, כלומר על פי ניתוח הדטה שמוצגת לנגד עיניכם. האמירה המרכזית של אדובי היא שמוטל עלינו להפוך את האתר העסקי לדטה לכל דבר, שמתחילה בתובנה – באינסייט- ומשם עוברת למעשים. באופן זה אנו מייצרים אקו סיסטם חדש שמבוסס על שיווק הרבה יותר מדויק, שיווק שמניב הרבה יותר תוצאות וכזה שיודע לנתח את כל היבטי “הפסיכולגיה ההתנהגותית” של הלקוחות שלכם ולהפיק מתוכם ביקושים חדשים  !

אדובי טוענים כי הדטה משנה את חוקי המשחק בעולם השיווק – עם אוצר הדטה מחלקות השיווק יכולות שתפקידן לייצר נכסים נוספים עבור החברה ובמקום שהם יהיו העילה העיקרית לביזבוז הכסף הם מסוגלים להיות המקור להגדלת הנכסים הודות להילוכים חדשים ומשמעותיים לכל הצעדים העסקיים שהחברה תינקוט מכאן ואילך. בעתיד לסמנכ”ל השיווק יהיה יותר כוח באמצעות הביג דטה מאשר למנכ”ל החברה. מנהלי החברה הולכים עם המסר שלהם עד הקצה ולמשל הם יזמו קמפיין שעושה טיזינג לתעשיית השיווק והפרסום, מעין סטירת לחי שאמורה לעורר אותנו ולהדגיש את הפער בין הרצון שלנו לקדם את העסק כמותג ובין חוסר האונים שלנו בהבנה הבסיסית לגבי התנאים להצלחה דהיינו להתעדכן בקביעות על הנעשה בשטח – מה עובד ומה לא. צירפתי לכם את הסרטון, ונראה לי שאחרי שתיצפו בו- תחשבו מחדש על תיעול התקציב שלכם ועל הדרך הטובה לנהל אותו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.