Cannes Lions 2013 | Contagious & Leo Burnett

אחד הפאנלים המרהיבים ביותר אליהם נחשפתי בפסטיבל הקריאטיב בקאן 2013 היה של שתי סוכניות פרסום- Leo Burnett ו- Contagious. בפאנל הן הציגו מבט מעניין הצופה את העתיד והמתאר איך תראנה חמשת השנים הקרובות- איך הטכנולוגיה תשפיע על חיינו, איך נתנהג כצרכנים ומה זה אומר מבחינת המותגים המסחריים. החלטתי לערוך עבורכם רשומה ייחודית שתוקדש לפאנל זה, ולחשוף אתכם לשלושה קטעים- תרחישים שהוצגו במהלכו אשר מדגימים יום בחייו של האדם מהמבט של העתיד- חמש שנים קדימה.

אין זו הפעם הראשונה שאני רואה פאנל של Leo Burnett – ותמיד אני יוצאת עם תובנות מעמיקות ושונות מאלו שהחזקתי עד כה כנכס של ידע. הפעם, כפי שאמרתי- הפאנל עסק בנושא שמעניין אותי מאוד : שרטוט העתיד בצורה שמבהירה איך ייראו חמש השנים הבאות שלנו בניסיון לדמיין מה תעשה הטכנולוגיה לחיינו, איך היא תשפיע עליהם ומהו התפקיד של המותגים המסחריים בניצול ההזדמנות שנפתחה עם השינוי הזה. את הפאנל העבירו הפעם בצורה מקורית וזאת באמצעות שלושה סרטים, שלושה קטעים- שממחישים לנו סיטואציה שונה שמשקפת יום בחייו של האדם הממוצע בשנת 2018. אני מחברת לכם לרשומה את שלושת הסרטונים ומוציאה לכם מכל אחד מהם תובנות שהן עוגנים משמעותיים לפעילות שלנו ברשת ומן הראוי להתעכב עליהם. כמו כן, אני ממליצה לכם בחום ליצפות בסרטים אחד לאחד- כך ייפתח לכם הלכה למעשה כיוון שחיצו מופנה קדימה על העתיד של העסקים שלנו ואיך הוא הולך להֵירָאות.

סנריו ראשון- תתארו לעצמכם יום בחייו של אדם בעוד חמש שנים : הוא קם משנתו ומרגיש מעט מסוחרר, המצלמה של הסלולר שלו- זיהתה שהוא מרגיש לא טוב. הוא ניגש למראה שלו שנותנת לו חוות דעת נוספת על מצבו הבריאותי, המראה מדווחת לו על מצבו בצירוף המלצות על תרופות רלוונטיות ועל בתי מרקחת קרובים, ומאפשרת לו להזמין ישירות את התרופות ולציין לאן הוא רוצה שהן תגענה. זה סנריו מייצג שלמעשה מספר לכם שהעולם של העתיד כולל עזרים מעשיים- טכנולוגיה שימושית, אפליקציות שמסוגלות לתמוך בבריאות שלנו, רהיטים חכמים שמתפקידם לספק לנו מידע ולבצע עבורנו פעולות המתבצעות בשלט רחוק. המידע מאוכסן בענן ומאפשר לנו לשלם דרכו ולהשלים את המידע הנחוץ

סנריו שני- תתארו לעצמכם עוד אירוע שבו מפורט יום בחייו של אדם בעוד חמש שנים : הוא רוצה לרכוש בגד חדש לקראת אירוע קרוב, וכדי לחסוך טירחה הוא יכול למדוד את החליפה מרחוק, לתאם מרחוק את סוג הבד שהוא מעוניין בו, והכל מתחבר לאתר קומרס שמאפשר לו להגדיר במדוייק את צרכיו ואגב כך גם להזמין ביטחה את החליפה הנבחרת. האפשרות הזו אפילו גדולה יותר כי הוא יכול לבחון את התנועות בחליפה באופן וירטואלי על ידי הדמייה של תנועות הגוף בתוך החליפה. הסנריו הזה מראה לכם איך העולמות של מדפסות 3D ייכנסו באופן טבעי לחיינו השוטפים וישרתו אותנו מעשית בצרכים היומיומיים שלנו. השכלולים הללו קושרים את עצמם לסחר מקוון שעונה על צורך אמיתי- כשהוא מדגים איך נוכל באמצעות המחשב להרגיש את תנועות הגוף שלנו בתוך בגד ולברר בשלט רחוק האם הוא מתאים לנו או לא.

סנריו שלישי- יום בחייה של “אוגמנטד איימי”- איימי נכנסת לבר ועל ידי עדשות המגע שלה שמתנהגות כמו המשקפיים של גוגל- ביכולתה לזהות את האנשים בחדר ולדעת עליהם פרטים מתוך הרשתות החברתיות. כעת היא רוצה להזמין בירה והיא עושה זאת עלי ידי ציור הלוגו של הייניקן באוויר ועם זיהוי התנועות על ידי חיישנים שמזהים אותה מגיע השלב הבא- מחברים אותה למערכת וונדינג מאשינז שנותנת לה מידע על כמות האלכוהול בגופה, ומספקת לה את הבקבוק וכמו כן המנגנון משלים את הרכישה באופן דיגיטלי.   הסנריו הזה מראה לנו איך עדשות מגע יהיו מסוגלות לתפקד כשכבת מידע וירטואלית שמחברת את הסביבה לעולם הרשתות החברתיות, כשהרכישות יכולות להתבצע על ידי טאץ’ וזיהוי תנועות ומחווֹת מרחוק, מכונות יכולות לתת לנו חיווי על כמות האלכוהול שאנחנו צורכים ולאפשר לנו לשלם על המוצר ישירות.

מילת סיכום – אני מקווה שגם אתם, כמוני, נהניתם מהטעימה הדיגיטלית שצופן לנו העתיד- ושתוך כדי כך גם קיבלתם מקורות השראה שפותחים את כל הפתחים בראש ומזמינים שיחה חדשה. מדובר ביצירת סיפור חדש ומעניין יותר, שהרי העולם שינה את פניו בזכות הטכנולוגיה- ואיתו גם אנחנו משתנים כי רכשנו יכולות חדשות וצריך שנבין זאת ונכלול את השינוי בתוכניות הבאות שלנו- לטווח הקצר ולטווח הארוך. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.