Cannes Lions 2017 | Human Based Innovation

Cannes Lions 2017

בהמשך לסדרת התכנים מפסטיבל הקריאטיב בקאן 2017, הפעם, אדבר על מהלכים שמוגדרים בעיני כחדשנות מבוססת אנשים, ואנתח עבורכם את הקייס והדברים החכמים הגלומים בו, בחרתי חמש הגשות אותן אני מאפיינת ככאלו שיושבות על התובנה של אנשים ומה שסובב אותם. לסדרת הפוסטים הכוללת יש תגית מובילה, וניתן לעקוב ולהיחשף לתכנים בכללותם כאן- Cannes Lions 2017.

הקייסים, הוגשו כולם לתחרות הפרסים בקאן, ולמרות שיש עוד הרבה אחרים- החמישה שאספתי לכם לכאן מהווים מבחינתי את חוד החנית בחשיבה שעוטפת אדם- ומחפשת לענות על הצרכים, או לחילופין ליזום עבורו- בחיבור בין טכנולוגיה, חשיבה יצירתית וקריאטיבית. אשטח עבורכם כל מהלך עם כמה מילים והסברים ואצרף את הוידיאו של הקייס על מנת שתוכלו להכיר ולצלול לתוכו.

The Never – Ending Forest App | Faber-Castell– חברה גרמנית ליצור עפרונות שיצאה במהלך מדהים, המגדיש כמה חשוב להשתמש בעפרונות שהם ממוחזרים וטובים לסביבה. את המהלך עשו באמצעות אפליקציה שמאפשרת לילדים לצייר ולהביא לחיים את שציירו. זו אחת הדוגמאות הטובות ביותר שאני ראיתי לחיבור בין מסר חברתי בצורה אמיצה, למחזור של מוצרים- והבאת הטכנולוגיה לשיא ביכולת שלה לייצר ערך, במקרה זה- אוגמנטד ריאלטי. האפליקציה מהווה כמשחק, המשתמש ב-Augmented Reality, ומאפשרת לציורים “לקום לחיים” וגורמת לכך שהילדים ירצו לצייר איתם- ובמקביל שולחת מסר איכותי עבור ההורים.

No More Excuses | Heineken– היניקן החליטה לצאת במהלך שגורם לאנשים שמפסספים משחקי ספורט לחשוב שוב, במותג גיסו לטובת הקמפיין את אחת הדמויות המוכרות והחשובות מעולם הספורט- Jose Mourinhoהמאמן את מנצסט’ר יונייטד, שהפך לפרזנטור של הרעיון. התפיסה הייתה להתשלב בשיחות בסושייל מדיה עם מסר משתנה ומטורגט, באמצעות המאמן שגורם לאנשים עם כל התירוצים בעולם לחשוב שוב על ההחמצה שלהם. מדובר על קייס שבוצע בזמן אמת בולנטיין די, החברה מינפה דטה אשר אספה משתמשים רבים, ויצרה וידיאו משתנה של המאמן אשר עונה להם ומדבר איתם- ומבטל את התירוצים שלהם.

האסטרטגיה הייתה פשוטה, לחפש מעריצים של המשחקים, ולהזכיר להם זמן קצר לפני שהם חייבים לראות את המשחק עם החברים שלהם (כמובן עם מקרר מלא בהיניקן-כאן מגיע הקשר העסקי). המאמן יצר להם מוטיבציה פרסונאלית והשתלב בשיחות שלהם בסושייל מדיה- כך יצרו אקט של שיחתיות 1:1 בסקייל רחב וכוח השפעה אמיתי על התנהגויות של אנשים.

Chat Yourself | זה אולי אחד המהלכים שהכי התחברתי אליהם בקאן השנה, מדובר בקייס מדהים עבור חולי אלצהיימר- חברה שפיתחה-Chatbot בפייסבוק אשר אוגר בתוכו את כל הזכרונות של החולה- ומאפשרת לו “לדבר עם עצמו” ולשאול שאלות על האנשים שסובבים אותו (שכן אנחנו מודעים לכך שחולי אלצהיימר שוכחים את היקר להם מכל לאורך זמן).

המהלך הוא של משרד הבריאות האטלקי, וזו תעוזה קריאטיבית וחוכמה יצירתית שממש מתיישבת על צרכים אמיתיים של אנשים. חשוב להבין שישנם מיליוני חולי אלצהיימה ששוכחים לאורך זמן את התוכן והמהות של החיים. באמצעות שימוש חכם במסנג’ר של פייסבוק ובינה מלאכותית שניזונה מתכנים אישיים של המשתמש מתאפשר כלי מופלא המאפשר לאנשים לחזור “אל עצמם” ולשאוב משם מידע משמעותי לתפקוד היומיומי.

Know You Again | Baidu– בידו, תאגיד אינטרנט גדול סיני, גם הם יצאו במהלך עבור חולי אלצהיימר הנשען על הכוח של הטכנולוגיה והדטה, באמצעות טכנולוגיות זיהוי פנים- והמידע שיש במנוע החיפוש של בידו (הגוגל הסיני) עיצבו קסדה מבוססת בינה מלאכותית העוזרת לאנשים לזהות את הפנים ואת הקול של האהובים עליהם. זו הזדמנות מדהימה עבור חולים ששוכחים את היקר שלהם ויכולים באמצעות האוגמנטציה שהטכנולוגיה מאפשרת להם להחזיר חלק מהזכרונות. מרגש.

Pocket Patrol | Samsung, סמסונג אוסטרליה במהלך סופר חכם אשר לוקח את הטכנולוגיה והופך אותה לכלי מציל חיים. מדובר על שיתוף פעולה בין מפתחים של סמסונג לעמותה בשם- Surf Life Saving, אשר יצרו יחד אפליקציה שעוזרת לאנשים להבין איפה הם המקומות המסוכנים בים ובכך להמנע מהם. האפליקציה כמובן נשענת על טכנולוגיות שכולנו ממילא מביאים לים- הסלולר שלנו וכוללת אלגוריתם מיוחד של אוגמנטד ריאלטי שיכול לתת אינפוט על דטה בזמן אמת ולדווח לנו- איפה הים “הכי עצבני” ומאילו מקומות כדאי לנו להתרחק ולהזהר.

מילת סיכום– אני חושבת ומאמינה שבאמצעות חמשת המהלכים הוכחתי לכם שאפשר לחשוב על טכנולוגיה- בחיבור לקריאטיביות בצורה שעוזרת באופן משמעותי ויוצרת אימפקט על החיים של האנשים- בכל הקשור להנאה, מצבים עצובים של מחלה וגם מניעה. האמונה שלי היא שחדשנות, ויצירתיות צריכה לענות על בעיות ולפתור אותן, והטכנלוגיה מהווה ככלי עזר שיכול למנף את הרעיונות ולהפוך אותם למציאות הלכה למעשה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.