Real Time information | One

 

התפתחות המידע באמצעות מדיות וטכנולוגיות עשירות מאפשרת לארגונים, ולעסקים שונים לייצר מוניטיזציה (מידע שהופך לכסף) בתוך קהילות ובקרב יחידים. גופים יכולים להשתמש במידע מבלי שיצטרכו להיגרר להשקעות גדולות ויקרות מדי ומבלי להוציא על כך סכומי כסף ומשאבים מרובים. עבור ארגונים שהצלחתם תלויה ביכולת להשיג מידע במהירות כיוון שמצב התחרות כרוך בסיכונים גבוהים ונתון לשינויים, זוהי עובדה משמעותית. הפוטנציאל להשגת מידע מהיר ואיתורו יכול להיות גורם קריטי לעסקים. הגידול המשמעותי בנושא הגישה למובייל ולטכנולוגיות חובקות עולם מאפשר מצב מדהים בתחום זיהוי של אנשים בודדים ושל הרגלי צריכה באשר הם. המכשירים הללו – טאבלטים, סמארטפונים ודומיהם, מספקים הזדמנות לאיסוף מידע אישי ולמידה מתוכו. זו הזדמנות שמאפשרת לַפְּרָט להגיע להעמקה ולאינסייטים ברורים באשר להרגלי הצריכה וההתנהגות הצרכנית. מתוך הפלטפורמות השונות יכולים העסקים לאסוף אינפורמציה ולמדוד את השלכותיה על המסלול אותו הם עוברים כצרכנים.

לרוב, עסקים יכולים למנף את רמת שירותיהם דרך מידע הקיים ברשת. הדבר כרוך בעלויות נמוכות למדי, במידה שמדובר בהשגת מידע חיוני בזמן אמת. דרך ההתעדכנות במידע הרלוונטי, ההחלטות יכולות להילקח בזמן קריטי ומשמעותי כיוון שהוא משקף צורך אמיתי ועכשווי. השינוי שאנחנו חשופים אליו נובע למעשה מהמידע העצום שעולה למרחב הדיגיטלי על ידי אנשים רגילים כמוני וכמוכם. האנשים משחררים מידע על עצמם ועל הסביבה שלהם,  אותו הם גם חולקים דרך מכשירי המובייל שלהם והפלטפורמות הדיגיטליות האחרות בהן הם פעילים. אנשים מתנהגים למעשה כמו סנסורים אנושיים. מתברר שרשת. הדטה האישית הזאת עשויה להפוך לקונטקסט משמעותי כשהיא נאספת במרוכז, ויכולה להעניק אינסייטים מתוך קשת רחבה של הזדמנויות ומצבים.

המדיה החברתית היא כלי נוסף שעוזר לנו ליצר מוניטורינג ולבדוק מהו ה- Well Being של הגולשים ושל הלקוחות הפוטנציאליים המצויים בקהילות שונות. הבאאז באון ליין סביב נושאים ספציפיים יכול לשרת אותנו בכך שישמש אותנו כאינדיקטור על הרגשתן של קבוצות שונות ביחס להרגלי הצריכה שלהם, סוג המוצרים אותם הם צורכים ועוד. זהו למעשה כלי המעניק לנו אינסייטים שיהיו רלוונטיים לגבינו במציאות הפיזית. הוא מאפשר לנו לקבל נתונים בפוינטרים לפעולות אשר אנחנו יכולים לנקוט על מנת לבלום בעיות בטרם עת. ומצד שני הוא בסיס ליוזמות שנוכל לקחת סביב צרכים חדשים שאותם אנחנו מזהים בשטח.

פתרונות קלים נמצאים בהתפתחות מתמדת במגמה לאפשר לאנשים להתחבר במהירות על ידי המובייל לרשתות השונות. גופים שתכליתם לעזור לציבור מתחילים להשתמש ביכולת הזו. הם מייצרים קהילות זמניות שעוזרות להם להתמודד עם מצבים נקודתיים שדורשים תקשורת מהירה בזמן אמת סביב מטרה מקומית וסביב קהילות קטנות וממוקדות אשר זקוקות לתקשורת מיידית ונקודתית. גורמים אחרים משתמשים ביכולת הטכנולוגית הזו לניטור מיידי של נתונים ברמה גיאוגרפית ובכך הם מגבשים את ההקשר של נרטיבים ברורים לסיטואציה – בכלים שמעולם לא היו קיימים קודם לכן. הפוטנציאל של סנסורים בעלויות כל כך נמוכות יצר רשת מודיעינית שניתן לנטר אותה ובכך לעזור לנו לשנות מצבים וסטאטוסים בסביבות כפריות או אורבאניות.

דופק החיים הגלובאלי הינו כלי אינטואיטיבי שיכול לתמוך במדינות, בעסקים וכן יכול להבהיר מה קורה מעשית לאנשים החשובים להם ביותר בזמן אמת. על מנת שהרעיון המוצלח יהפוך למציאות, הם צריכים להפעיל טכנולוגיות חדשות אשר מסייעות באיסוף, בסינון, ובניתוח כל מאגר המידע המצוי לרשותם. זאת על מנת שיוכלו לאפיין במדויק את הצרכים של האוכלוסיות איתן הם באים במגע וכן לדעת מראש על קיומם של טרנדים, ולהתעדכן במגמות המסתמנות בשטח. האיתור הראשוני של בעיות אשר עלולות להיגרם הוא בבחינת ידע מקדים המאפשר להיערך מראש. הודות למיפוי השטח יקל לעמוד בפני הלקוח עם תשובות רלוונטיות ועם מדיניות ברורה שעיקרה לספק אינפורמציה מועילה שתעזור בזמן אמת. אנו נמצאים באמצע תקופה של התפתחות ורזולוציה בעולם הטכנולוגיה, ובכל יום ויום אנו לְמֵדים על כלי מאתגר חדש שביכולתו לעזור לנו לאסוף נתונים, לספק רקע אמין למטרת אנליזה ומיפוי, וממנו לשרטט ויזואליזציה של המצב וללמוד אותו לעומק. החדשנות בטכנולוגיה מחוללת טרנספורמציה לחיינו השוטפים ומזרזת את תהליכי הפיתוח ברמה העולמית.

מפתחות עיקריים :

העתיד של טכנולוגית המובייל | מכשירי הסלולר משרתים בתקופה הנוכחית מטרות שונות כגון : תשלום והעברת כספים, הורדת שוברי הנחה לאוכל, מדריכים לאימהות חדשות, שיתוף מידע חשוב בין חקלאים וכן תמיכה בקבוצות שונות באמצעות חומר חינוכי לילדים ולמבוגרים.  על מנת שנוכל לנטר ולהעריך נכונה את הביצועים של הפלטפורמות הללו מוטל על מדינות , מועצות עיירות ועסקים לאסוף את הסטטיסטיקות שהתקבלו מכל האינפורמציות הללו כדי להסיק מסקנות לגבי המשך הדרך במקומות שבהם השירותים הללו מתופעלים. דרך אנליזה מעמיקה של הדאטה עסקים יוכלו לזהות בשלבים מוקדמים את נקודות התורפה של התעשייה בה הם מנהלים את חייהם ובכך למעשה למנוע מראש בעיות עתידיות. במקביל תמונת המצב נותנת בידיהם אמצעי נוח לזהות הזדמנויות משמעותיות.

מידע ודטה שמוביל לפיתוח | אנחנו חיים בעידן חדש של אינפורמציה, בו החדשנות נעה בקצב מואץ שמשאיר אותנו ללא נשימה. כיום מופיעים כלים חדשים שמאפשרים לנו לתפוס מיידית את המתרחש ולהשתמש במידע החדש לתועלתנו. עושר נתונים כזה מעולם לא היה קיים לפני כן ולא עמד לרשותם של המפתחים ואנשי החדשנות. מכשירי המובייל למשל, משפיעים באופן הולך וגובר על מעגל הפיתוח הגלובאלי ומאפשרים לאינפורמציה לנוע במהירות הרבה יותר גבוהה מבעבר. זוהי תכונה שנוגעת במעגלים שונים של משתמשים, מעקרות בית וחקלאים , דרך קהילות שונות של בריאות אשר עובדות על זיהוי ודיאגנוזה של מחלות, ועד לאזרחים פשוטים שמדווחים על בעיות בזמן אמת במעגל הקהילה שלהם.

טירגוט ופיתוח של יכולות ואמצעים בצורה יעילה יותר | האקלים הנוכחי של צמצום ומשאבים מוגבלים מורגש על ידי מקבלי החלטות בכל רמה. אינפורמציה בזמן אמת , מוצפת ממקורות מידע שונים יכולה לאפשר למנהיגים לתכנן יותר נכון ולטרגט במדויק את ההתערבות שלהם בזמנים של משברים ובכך להבטיח שתחומים אשר נמצאים בסיכונים מטופלים היטב ולא חשופים לבעיות אקוטיות שלא ניתנות לפתרון בשלב מאוחר יותר.

טכנולוגיות שעוזרות לסגור את הפער שנוצר עקב חוסר המידע | בעוד שרוב הקהילות הפגיעות ביותר במדינות מתפתחות עדיין נמצאות מחוץ למעגל משתמשי המובייל, ישנו ספק קטן באשר לתועלת שבשימוש במובייל ולפוטנציאל העצום שלו. הרבה שחקנים מהתחום הפרטי והעסקי מוּנָעים על ידי אינפורמציה אשר מגיעה מהמדיום הזה ומשקפת למעשה את המוד של המערב. ההזדמנות הענקית נמצאת למעשה בשווקים המתפתחים אשר תוביל לעלויות זולות יותר ותאפשר גישה לטכנולוגיות ולשירותי מידע זמינים להפליא. גם באותן הקהילות שבהן כיום נראה כי זה דמיוני. הטכנולוגיות המתפתחות הללו מייצגות הזדמנות יוצאת דופן לצמצום הפער התרבותי, כגורם אשר יאפשר למידע שאנחנו צוברים לתמוך בגאוגרפיות שלמות ולמנוע בעיות אקוטיות שעלולות להשפיע על מדינות שלמות.

לסיכום ומילת המשך, הפוסט הזה התעמק בעיקר בתיאור כללי של ההזדמנות ובאפשרות שמצויה בהישג ידינו . הפוסט הבא יתמקד במבחר דוגמאות וקייס סטאדיז שיעזרו לכם לאפיין את הצורך הפרטי שלכם. לדעתי זו הזדמנות שמדגדגת לכולנו כגורם משמעותי, אבל לא לכולנו ברור מלוא הפוטנציאל שטמון ברעיון. מקובל עלינו שמתוך למידה של מעשי ארגונים אחרים נוכל לקבל “הדמיה” של צורת השימוש הנאותה, ובכך להאיר על המהלכים שלנו בשעת הצורך.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.