Facebook Q2 Earnings Report

2233

מדי רבעון יש לי מסורת לשקף עבורכם את הדוחות הכספיים של Facebook – ככלי שניתן ללמוד ממנו על המקומות והכיוונים בהם צריך לבחור, בעידן המתחדש והמשתנה ובמהירות המאפיינת את הדרך בה אנחנו חיים. הרשומה הזו אם כך תעסוק בממצאים מהדו”ח ובתובנות נילוות אשר אוסיף על מנת שנוכל להרוויח מהרווח של Facebook (תרתי משמע).

חשוב לי דקה לפני שצוללים למספרים ולדטה עצמה, להתעכב בשקף אחד אותו הצמדתי מתחת לפסקה זו, ויזואל אשר מציג עבורכם את כוחה של Facebook כחברת אחזקות של מדיה, טכנולוגיה, פלטפורמה ותקשורת. אין ספק שהמספרים מציגים עוצמה המחדדת לנו את כך שפייסבוק הופכת לאקו סיסטם עצום הפוגש את כולנו ביומיום בדרך זו או אחרת.

7766

המשמעויות שאני לוקחת מהשקף המדובר– הן גדולות, ובמיוחד- ההבנה שפייסבוק אינה מפחדת להרחיב את גבולותיה ולהסתכל אל מעבר למובן מאליו- לטובת יצירת כוח נגיעה בסקייל רחב של אנשים. התפיסה של פייסבוק כפילוסופיה אומרת Put the People First– וזו הגדרה שחשוב להתעמק בה כי היא מכתיבה דרך חדשה לייצר עסקים ולבנות נאמנות.

פייסבוק כחברה מצהירה- אני אעסוק קודם כל בלייצר ערך, הרבה ערך להרבה משתמשים- אדאג שהם יהיו קשורים בפלטפורמה ורק לאחר מכן אחשוב כיצד אני מניחה על ה-Infrastructure של היכולות שלי “שכל” של מוניטיזציה.

ההכנסות של Facebook לרבעון הנוכחי עמדו על 4.04 מיליארד דולר, ועלו מעבר לתחזית המקורית- מדובר בצמיחה מהרבעון הקודם ב-2014 של 39 אחוז.

לחברה כיום יש 968 מיליון יוזרים אקטיבים– זו עליה של 17 אחוז שנה אחר שנה, וחשוב לשים לב שמשמעותי לבחון את היוזרים הפעילים ולא את סך כל היוזרים שנרשמו לפלטפורמה, נתון זה רלוונטי כמובן גם לתשתיות שאתם בונים באינטראקציה עם משתמשים.

ברמה החודשית יש לפייסבוק 1.49 מיליארד יוזרים אקטיבים וזו עליה מ-1.475 בשנה הקודמת באותו רבעון. נתון זה מחדד כי כ65 אחוז מכל היוזרים שאקטיבים בFacebook על בסיס חודשי- אקטיבים על בסיס יומי ! גם פה צריך לחדד את נקודת הRetention- ישנה משמעות אדירה ליצור שירותים אשר פוגשים את המשתמשים על בסיס קבוע- שימוש קבוע בכלי מייצר נאמנות גבוהה וקשר עמוק שמשפיע על כל סט השיקולים- גם לרוחב וגם לעומק.

נתון אשר מוכיח צמיחה וגדילה לאורך הרבעונים בשנתיים האחרונות– הוא מקור ההכנסות המרכזי של Facebook אשר מגיעות ממובייל- יותר מ76 אחוז מההכנסות של הפרסום של פייסבוק מגיעות ממסך זה, זו עליה מ-62 אחוז באותו רבעון בשנה הקודמת- וקפיצה מהרבעון הקודם בו האחוז עמד על 73- חשוב להבין כי מעבר להשפעות הישירות על פייסבוק כחברה נתון זה מכתיב גם לנו כמשווקים את ההעדפה במסך הרלוונטים בו נמצאים וגולשים האנשים,

פייסבוק לאין ערוך הופכת להיות לפיד של החיים שלנו ולברומטר החדשותי והסושיילי שמלווה את היומיום שלנו- למעשה, פייסבוק נהיית “לטלוויזיה החדשה”- שבה אנחנו נפגשים עם תכנים מגוונים ורבודים, וזהו אחד הכלים המשמעותיים במרחב הדיגיטלי אשר בכוחו להכתיב ולהשפיע על הדברים המשמעותיים לנו בחיים.

Mark Zuckerberg ציין בכינוס לכבוד הדוחות הכספיים שהממוצע לשהיה פיר יום לכל יוזר שנכנס לפלטפורמה עומד על 46 דקות, תחשבו כמה השפעות יכולות לקרות בזמן זה- חשוב לחדד שהנתון המדובר ל-46 דקות כולל גם פעילות באינסטגרם, גם בפייסבוק מסנג’ר וגם בפייסבוק עצמה בפיד.

FE

אין ספק שוידיאו הופך להיות לכלי מרכזי בFacebook- זו מדיה עשירה שמאפשרת לעורר רגשות חדשים דרך אימפקט תכני חזק, וכל זאת נעטף בעובדה שוידיאו נצפה במסך המובייל שלאין ערוך הופך למנוע הצמיחה הגדול ביותר של החברה.  משמעותי לחדד בנקודה הזו שיותר ויותר הדיספלי הפרסומי מתחיל להיות מאופיין כדיספלי תכני- ווידיאו במסך המובייל- וזו הזדמנות מדהימה לבחון בדיוק את האפקטיביות של מעבר מגישת פרסום לגישת תוכן עם ערך ותועלת.

מילת סיכום, אני מקווה שהדברים שחילצתי עבורכם מהדוחות עזרו לכם להבין גם את התפתחותה של Facebook על סך הפעילויות שלה ובד בבד את האימפקט שנתונים אלו מייצרים על הדברים שאתם עובדים בהם ומשקיעים את מרצכם.

למי שרוצה לצלול את קובץ הדו”ח המלא של Facebook לרבעון הנוכחי, הצמדתי אותו עבורכם בתחתית הרשומה :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.