Fascinating People in Google Plus

הבטחתי לקחת אתכם לטיול במחוזות התוכן של הרשת החברתית של גוגל – גוגל פלוס. בעינַי הדרך היחידה לעמוד מאחורי ההבטחה הזו היא להראות לכם מה מעניין בפועל ולהצביע על הכיוונים שהותוו בידי אנשים שכדאי לכם לעקוב אחר פעילותם על מנת שתוכלו להתעשר גם מפלטפורמה זו. בחרתי עבורכם עשרה פרופילים שאני מגדירה אותם במעגלים שלי בגוגל פלוס כ”מעניינים מאוד מחו”ל”. אנשים שיהיה לכם קשה למצוא את משנתם באופן קבוע כמעט יומיומי בדרך אחרת או במקום אחר.

Chris Anderson | כריס אנדרסון הוא העורך הידוע של Wired Magazine – ממציא מושג “הזנב הארוך”. הוא משתף באופן קבוע מהגיגיו וממקורות המידע שלו בפלוס. טוב לקחת בחשבון שחלק גדול מהעניין בתכנים שלו לא נובע רק מהתוכן כשלעצמו אלא נשען על השיחה שמתפתחת עם האנשים שעוקבים אחריו. זו למעשה הזדמנות נדירה בעיני להשתלב בשיח ולקחת בו חלק בזמן אמת.

Jason Pollock | ממציאן, איש מחקר, כותב ומשתף את הגיגיו בעולם הדיגיטלי. אומנם אפשר לעקוב אחריו גם בTwitter – אבל כאן סגנון השיחה שלו קצת שונה – עם נופך יותר חברתי ופחות אינפורמטיבי. הוא דמות שממנה למדתי הרבה בכל הקשור לאינטראקציה בלתי מתפשרת ובקיום דיאלוג ראוי לשמו. שווה הצצה !

Larry Page | אחד הדברים היפים ביותר בגוגל פלוס , הינו ההזדמנות לעקוב אחרי שדרת הבכירים של גוגל עצמה. באיזו הזדמנות תוכלו להיחשף לתכנים של לארי פייג’ – מנכ”ל ואחד השותפים המובילים בחברה. זו הזדמנות לראות איך האיש חושב, מי האנשים הקרובים אליו וכמו כן להתחקות אחר הדיאלוג שנוצר סביב התכנים שהוא מעלה. 

Sergey Brin | בהמשך ישיר להמלצה הקודמת – סרגיי ברין, אחד משלושת השותפים בגוגל. חושף אותנו לתחביבים שלו, להעדפות שלו ועוד …שימו לב לפרט חשוב – בדומה לTwitter שמחתימים בסטמפד verifies account פרופילים של אישים ידועים, גם לגוגל פלוס ישנה חותמת אמינות ליד השם שמראה שהחשבון נבדק כדת וכדין, ואכן מדובר באיש עצמו ולא ב”תעתיק“.

Joichi Ito | כמה פעמים במשך החיים מזדמן לכם לעקוב אחרי ראש MIT Media Lab. האיש חולק באופן קונסיסטנטי תוכן שוטף על המעבדות, כתבות, סרטונים, דיונים שונים – זה ממש פרופיל חובה ותסכימו שגם אתם חייבים להכירו לטובתכם !

Marissa Mayer | עוד דמות מובילה בגוגל – מאריסה מאייר – הדמות הבכירה בגוגל, שאחראית על כל נושא המבוסס מיקום ועל המפות. אישה מעניינת שלמעשה חושפת בעמוד שלה חידושים מבית גוגל, תובנות ומהלכי אבולוציה בתחומים עליהם היא מופקדת. 

Eric Schmidt | מבחינתי לעקוב אחרי אריק שמידט זו הזדמנות נדירה, ואכן אני עוקבת אחר הדמות הזו מזה זמן רב. אין הרבה מקומות בהם ניתן לראות באופן קבוע מה הוא חושב ומה מעניין אותו. 

Loic Le Meur | לואיק הוא הממציא והבעלים של כנס Le Web בצרפת. הוא איש דיגיטל מעניין שמשתף ברשתות החברתיות באופן קבוע וגם פעיל ברשת זו. גם פה ההזדמנות הגדולה הינה – חשיפה לתכנים ולשיח שמתקיים בעקבות התכנים שהוא מעלה. מומלץ בחום.

Eliot Van Buskirk | איש מיוחד שעוסק בטכנולוגיה ובזיקה שלה למוסיקה. הגעתי אליו דרך כריס אנדרסון וסיקרן אותי לדעת למה הוא עוקב אחריו. אפשר לגלות דרכו הרבה מאוד פיתוחים של אפליקציות מיוחדות במובייל שקשורות אל עולם המוסיקה ועוד …

Scott Beale | עורך ראשי של Laughing Squid , מקור מידע און לייני לאמנות. משתף באופן קבוע יצירות, דעות על אמנות ועל המפגש בינה לבין הטכנולוגיה. פרופיל זרוע בצבע ובתמונה. מומלץ בחום !

לסיכום.  אישית אני חושבת שהרשת החברתית מסַפקת הזדמנות נדירה למפגש יומיומי עם דמויות בכירות בתעשייה, חשיפה להגיגים שלהם ולתובנות שלהם. קחו גם את תוספת ההזדמנות שנוצרה לכם כאן בגוגל פלוס ותאמצו אותה . תתפלאו כמה הרבה ניתן ללמוד גם מרשת זו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.