Instagram & Advertising

INS1

אינסטגרם הודיעה כי היא הולכת לעשות Roll Out- עבור מפרסמים בכל עולם לאפשרות הפרסום בפלטפורמה בסתיו 2015. הפוסט הזה יתמקד בדברים שהולכים לקרות על פי אינסטגרם, איך תראה מפת הדרכים וכיצד זה יכול להשפיע על המפרסמים, אני מצידי אוסיף לדברים תובנות והארות על מנת שתוכלו להכין את הקרקע היטב ובחוכמה.

חשוב להתחיל מכך שכל מותג באשר הוא– חייב לחשב מסלול ולבדוק את עצמו אם הוא עיצב אסטרטגית תוכן באינסטגרם, והאם כיום בערוץ ממותג הוא מדלוור ערך אמיתי תכני באמצעות ויזואליזציה ווידיאו. כמו כן משמעותי לאמר שהאקט אינו מתאים לכל מותג- אבל לבטח התוספת שאינסטגרם פותחת לנו בכל הקשור לקידום בפלטפורמה עם יכולות ייחודיות שתכף אפרט עליהן, ועצם עובדה זו צריכה להדליק אצלכם נורה ונדרשת מכם בדיקה מעמיקה מה אתם מתכננים או עושים בפלטפוטרמה.

ידוע ממפרסמים גדולים שקיבלו גישה למערכת הפרסום של אינסטגרם- שרמת המעורבות ליכולת של מותג לבנות את עצמו בצורה נכונה בפלטפורמה- הועילה רבות ולכן, יש לרשומה זו משמעות עבור כל חברה שעוסקת בבניית ובקידום המותג שלה במרחב הדיגיטלי כחלק מסט הכלים המלהיבים שקיימים לרשותכם.

אינסטגרם מתכננת לפתוח את פלטפורמת הפרסום לכל המפרסמים גלובאלית בסתיו הקרוב, Jim Squires מי שאחראי על האופרציה של השוק באינסטגרם סיפר בראיון לeMarketer. מפרסמים יוכלו להשתמש בדטה לטובת טירגוט המודעות שלהם- תהליך הטירגוט באינסטגרם יהווה כמראה למה שאנחנו רגילים בפייסבוק ויעבוד במודל דומה.

לאחרונה מפתחים בפלטפורמה-Rolling Out של מודעות חדשות בזמן מאוד קצר, למשל : מודעות שכוללות Direct Response- צעד משמעותי מאוד שמאפשר את היכולות לכנות כלי קניית מודעות דרך API- ובתוכו טמונות יכולות ריטרגטינג משמעותיות הכוללות Programming Interface.

בחברה השקיעו את 18 החודשים האחרונים לבניית פלטפורמה אשר יכולה לתמוך במותגים גדולים, והצעד הלוגי הבא הינו לבנות יכולת שמתאימה לכל סוגי וגדלי העסקים בעולם- ישנה חשיבות ביכולת כזו לכלול טירגוט של סגמנטים במעגלים קרובים על מנת להשיג מטרות ויעדים שונים מבוסס על סוג העסק והלוקליזציה שלו.

הרעיון הוא להציע הצעה מלאה, ופתרון שיכול לעזור לעסקים לרכוש את המדיה מ-Self-Serve Interfaces ולדעת להשיג את המטרות בעצמם. אינסטגרם מתכוונת לבדוק את המערכת על גופים ספציפיים שיבחרו במהלך הקייץ- והתכנון הוא שבסתיו המערכת תפתח באופן גלובאלי לכולם.

השינויים והיכולות הינן גדולות– עד כה ניתן לקדם באינסטגרם (מותגים ספציפיים שניתנה להם גישה בעיקר בארה”ב)- תמונות ווידיאו, כמו כן יחידת פרסום מיוחדת אשר הושקה בחודשים האחרונים- קרוסלה. על פי התנסות של מותגים עליהם קראתי במהלך השנה האחרונה הניסיונות הללו היו טובים מאוד ומוצלחים, ואינסטגרם לא מתכוונת לשנות אותם אבל ! ישנו חידוש משמעותי שהפלטפורמה מתכוונת להכניס- והוא יכולת אשר מאפשרת לאנשים שנמצאים בפלטפורמה להיות באקשן מול מודעות ולמעשה ללנקק ישירות מתמונה, וידיאו או קרוסלה ללינק אשר מוביל לרכישה של מוצר או להורדת אפליקציה.

למעשה, מדובר בחיבור- מהשראה למכירה אקט זה נותן את הכוח להשלים את ה-Customer Journey ממקום של Inspired על ידי תמונה או וידיאו- עד לאקשן אל מול תוכן המודעה.

חשוב להגיד שמהלך זה של סגירת המעגל– הינו אחד הפיצ’רים שאינסטגרם שמעה עליהם הכי הרבה מצד המפרסמים, הרעיון שעומד בבסיס התובנה אומרת שצריך לייצר פאנל חכם שקושר בין היכולת של המותג לייצר השראה גדולה, ללמוד על המותג באמצעות תוכן תמונה ווידיאו ומשם לקחת אל אקט של אקשן. עד כה אינסטגרם כמעט “חינכה בכוח” את המפרסמים ללמוד ולדעת לעבוד בחשיבה מאוד קריאטיבית- ולכן הפלטפורמה מתכוונת להנחיל guideline ברורים ומדיניות לגבי הדרך בה צריך להתנהל בפלטפורמה לאור השינויים.

כל המודלים אותם בונים בערוץ- למעשה מושתתים על כך שמפרסמים ייצרו קריאטיב רלוונטי ומעניין ברמת התוכן על מנת שאכן הפלטפורמה תהפוך לכלי חזק שמבסס ובונה את המותג ומאפשר להשקעה להיות רווחית בסוף הפאנל על ידי Call To Action.

משמעותי להדגיש את השיטה בה כדאי לפעול בפלטפורמה– ישנם שלושה דברים עיקריים שהופכים את אינסטגרם לפלטפורמה יחודית ומדגישים את הצורך לעבוד בה באופן שונה :

קודם כל זו קהילה– וישנו איפיון שונה והיגיון אחר לחשיבה של ניהול קהילה והפיכתה למקום חזק לפיתוח קשרים עם בסיס אוהדים לאורך זמן.

דבר שני, זה מדיום ויזואלי– הוא למעשה מאחד בין תפיסה של ויז’ואל ווידיאו- בניגוד לפלטפורמות אחרות בהן תוכן טקסט הוא חלק משמעותי מציר המידע ופורמאטים רבים אחרים נוספים.

והדבר השלישי– הינו הדגש שצריך להיות מושם בפלטפורמה על תוכן קריאטיבי בקונטקסט נכון. הכלים הקריאטיבים, כמו פילטרים ועוד כלים אחרים שמאפשרים לערוך ולמעשה לסגנן את התמונות או הוידיאו מאפשרים לגרום לאנשים להתעניין ולעקוב, מה שמבטיח שהם ירגישו טוב להיות חלק מהאקלים שהמותג יוצר ומהסביבה שהוא בונה בפלטפורמה.

מילת סיכום, אני מקווה שאתם דרוכים בנושא ומתחילים לעבוד בערוץ זה- מצידי אדווח לכם בהמשך הדרך על ההתפתחות, ולבנתיים- למי שרוצה הכנתי בעבר ארגז כלים לעבודה נכונה בפלטפורמה תוכלו לצלול אליו בקובץ הבא אשר אמבדתי לכם לתחתית הרשומה :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.