Kickstarter Great Innovation

אם אתם רוצים להֵיחשף למנה גדושה של חדשנות, המקום הנכון לחפש אותה הוא באתר – kickstarter האתר מאפשר ליזמים לתווך בין הרעיונות שלהם לבין הקהל הרחב ולמעשה למנף את היוזמה על ידי מה שקרוי – Crowdfunding . העיקרון הוא פשוט : היזם מעלה את תוכנית המיזם שלו- מגדיר את היעד אליו הוא רוצה להגיע (יעד מימוני) ומזמין את הקהל הרחב להשקיע במימוש הרעיון. האתר משמש כפלטפורמה לקידום והרעיון ויצירת קמפיין סביבו כמו כן- להפצת הרעיון הגרעיני בקהילה של אנשים שמתעניינים בחדשנות, בקידמה וביוזמה צעירה ורעננה שאינה תלויה בגופים מסחריים. אין זה האתר היחיד מסוגו, יש יוזמות נוספות כאלו בעולם- ואחת המפורסמות הינה Indiegogo, אך בפוסט זה החלטתי להתרכז בחמש חדשנויות שליקטתי מאתר זה על מנת שתתבשמו מהריח ומהטעם של הרעיון. אם אתם “בעניין” של חדשנות, יזמות ורצון להבין לאן עוד העתיד יכול להגיע- המקומות הללו הינם היעדים שכדאי להתייחס אליהם. אין ספק שזו פתיחת ראש רצינית ובעיקר (חשוב להדגיש) – כייפית  !

דקה לפני שאנחנו צוללים לקטע הכייפי של הפוסט- שמוצג בדוגמאות – חשוב לי להדגיש שהרעיון של קראוד פאונדינג מתבסס על מגמה הולכת וגדלה שנקראת- The Sharing Economy תופעה שכבר צברה לא מעט חיזוקים עסקיים. כיום היא מוערכת  בשוק בשוֹוִי של 26 מיליארד דולר, והיא מכילה פלטפורמות און ליין שמאפשרות לכולם לשתף בערך הכל: משיתוף שטחי נדל”ן ועד לשכירות של Airbnb ואף לפלטפורמות שתכליתן גיוס כספים. הפוסט הזה כאמור יתמקד בנושא גיוס הכספים בשיטה החדשה ולמי שרוצה לקרוא קצת יותר על ה”שיירינג אקונומי- כלכלת השיתוף” רצ”ב בלינק הבא- Link.

מדפסת תלת מימדית זמינה וקומפקטית – היה לי העונג לראות את המיזם הזה בלייב בפסטיבל הקריאטיב בקאן 2013, מדפסת תלת מימדית לשימוש ביתי שהושקה בקמפיין אשר הופץ ב-Kickstarter והגיעה למימון פנומֶנאלי הרבה מעל הממוצע ואף מֵעֵבֶר ליעד שהיזמים קבעו- Link. היעד הראשוני עמד על 100 אלף דולר ובפועל הם הצליחו לגייס לטובת הרעיון והמיזם, לא פחות מאשר 2,945,885 דולר  !!!

פלטפורמה שמסוגלת לחבר בין כל המכשירים והחיבורים שיש לנו בבית – כך שכל אביזר יכול להיות מתוכנת, כל מכשיר יכול להעביר לנו הודעות ולהזכיר לנו דברים שאנו עלולים לשכוח. זה ממש האינטרנט של הדברים בהתגלמותו. הצד המוצלח של היוזמה הזו מתבטא בכך שהכלי המתוחכם מקל על התנהלותנו בחיים השוטפים. אבל הם גם מאפשרים לאחרים לקחת את הפלטפורמה בתפישת קוד פתוח ולפתח עליה- כך שזה מבטיח שהכוח של ההמון ימשיך את החזון ואת היוזמה- Link. היזמים העלו את הקמפיין לKickstarter ציפו להגיע ליעד של 250 אלף דולר ובפועל גייסו מעל למיליון (וליתר דיוק- 1,209,305) דולר  ! 

פרויקט מדליק של גינה חכמה – שאינה נשענת על אדמה- מכשיר ששולט במידת המים והחמצן שהצמח זקוק להם כדי לגדול כמו שצריך- Link. שאיפת יַזָמֵי הקמפיין הייתה להגיע ל75 אלף דולר ובפועל הם גייסו : 625 אלף דולר, כנראה שהקהל החכם הבין משהו שהם עצמם לא העלו על דעתם…

מזלג ששולט בקצב האכילה שלנו – וגורם לנו לאכול לאט יותר על מנת להיות בריאים יותר- Link. נראה לי שכמה אנשים צריכים לכלול את כלי העזר הזה במגרת הסכום שלהם…

דוגמא אחרונה, והטובה ביותר מכל מה שמצאתי – עט שמצייר בתלת מימד את המחשבות שלנו. בעיני זה רעיון שלוקח את המצאת ההדפסה התלת מימדית צעד אחד קדימה ופותח בפָנֶיהָ מרחב פעולה חדש לגמרי ! Link. היעד של היזמים היה להגיע ל30 אלף דולר – ובפועל הם גיסו 2,344,124 ( כמעט שני מליון וחצי!).  מהמם !!!

מילת סיכום, כפי שהמלצתי לכם בתחילת הפוסט אני מחזקת גם כאן את עֲצָתיצאו לשוטט באתרים חדשניים מסוג זה, ולדעתי תקבלו מנה הגונה של רעיונות מאתגרים שצמחו מתוך ההבנה שניתן גם ניתן לעשות דברים לגמרי אחרת. אישית נהניתי מאוד מהסיור הוירטואלי כפי שהודגם בפוסט ומבטיחה להביא לכם גם בהמשך הדרך פוסטים שעוסקים בעולם המופלא של היזמות המודרנית.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.