Cool Augmented Reality Campaigns

כחלק מסדרה בבלוג שלי, העוסקת בטרנדים ומגמות בעולם המוביילכתבתי פוסט על האפשרויות הגלומות באוגמנטד ריאליטי – Link – הפוסט הזה מגיע כהמשך ישיר לקודמו, והפעם חושף בפניכם מהלכים שנעשו ברחבי העולם כשהם משלבים אוגמנטד בקמפיינים נקודתִיִים. באמצעות השילוב הם מייצרים באז ושיחה עקב שימוש בטכנולוגיה. הרעיון של הפוסט הוא להראות לכם איך לפעמים, שימוש חכם בטכנולוגיה יכול להכניס עוקץ חדש ושונה לסיפור ולעזור לכם ליצור נוכחות מבודלת ואטרקטיבית לקהלי היעד איתם אתם באים במגע ואותם אתם רוצים לעניין. אציג בפניכם עשרה קייסים כאלו שאספתי לכם מכל רחבי הרשת – מקווה שתהנו מהדוגמאות כשם שאני נהניתי ללַקט אותן עבורכם ולהביאן לכאן.

להרגיש את הפורד החדשה בכף ידך | מהלך קד”מ של פורד שמפגיש אנשים עם הרכב החדש שלהם בקניון – אנשים יכולים להכיר את הרכב החדש דרך נגיעה . להיחשף לצבעים, לצורה החיצונית, לעיצוב ולמבנה הפנימי.

שלטים קמים לחיים | שילוט חוצות זן למעשה מדיה ישנה – אבל אפשר דרך לייר של טכנולוגיה בשילוב מובייל להחיותה ולהכניס לתוכה רובד סיפורי נוסף שמתקבל הודות לחיבור ביניהם. עולם עתיר באפשרויות חדשות שלוקח את המדיום הישן ומכניס בו דרך האוגמנטד בוסט של חדשנות ושינוי מרענן בהעברת המסר.

אלימות בעיני אוגמנטד ריאליטי | קמפיין נגד אלימות משתמש בכוח של האוגמנטד בכדי להכניס לסיפור תלת מימדיות שמראה לנו עין בעין עד כמה אלימות עלולה להיות קשה ומכוערת. תורידו אפליקציה – תעברו על מודעה בעיתון ותקבלו הדמיה של אישה יפה ההופכת קורבן להתעללות ומכות ! דרך מקורית להעביר מסר חינוכי חזק דרך השימוש בטכנולוגיה !

אוגמנטד יופי וטיפוח | Nivea משתמשים באוגמנטד כדי להמחיש חזותית על גבי המוצר מה אפשר להשיג מהשימוש במוצרים – ומשתפים את ריאנה כדמות שמחייה את המסר ומוסיפה עליו את הנופך התלת מימדי .

חלון ראווה מדבר |  זוהי דרך מדליקה להפוך את חלון הראווה שלכם לחלון חי – על ידי הוספת ליירים המוצפנים על גבי התמונות המוצגות ו”מתעוררים לחיים” כשסורקים אותם במובייל.  בתוך החלון מוסתרים עוד סיפורים קטנים על פרטי הלבוש וגם הטבות ייחודיות לסורקים.

אבסלוט עם אפליקציה יעודית | דרך מופלאה לשווק אלכוהול לגילאים מתאימים בלבד. התוכן שעל הבקבוק נחשף רק למי שנמצא בגיל הנכון לשתיית אלכוהול על ידי קריאת האינפורמציה במובייל – והחייאת התוכן באוגמנט ריאליטי ! גם הומור, גם מסר חינוכי וגם יצירת מעורבות וסיפור מעניין המגביר את האינטראקציה בין המותג לצרכן.

חיפושית 2012 באוגמנטד | שילוט חוצות לרֶגֶל השקת החיפושית החדשה יחד עם אפליקציה יעודית ואוגמנטד מאפשר לכם להקפיץ את הרכב כלפי למעלה ולשחק איתו משחק “דיגיטל-פיזיקל” – מדליק ביותר !

דיסני ואוגמנטד | דיסני כובשת את רחובות ניו יורק ומאפשרת לעוברים ושבים לשחק עם הדמויות המובילות שלה – על ידי אינטראקציה עם שלט ענק, מלא בתחפושות כייפיות.

לתפוס את הבזק | נייקי במהלך קד”מ לאפליקציה שלה מאפשרת לרצים לתפוס בזמן הריצה את הברק המופיע באוגמנטד ריאליטי – משחק רחוב שמחובר לערכי הספורט של נייקי – ריצה, חיבור לפעילות שזמנה נמדד על ידי הטכנולוגיה והכנסת מימד משחקי וכייפי לסיפור – תחרות שלנו עם אחרים, עם הטכנולוגיה , עם הדימיון.

לגו – פעם משחק הבדידים נערך במישור חד-ממדי | קופסת לגו שהופכת למשחק תלת מימדי על ידי חיבור ללייר של אוגמנטד ריאליטי.

איך עיר הופכת לאמנות | אפליקציה ייחודית שמכניסה רובד אמנותי לרחובות העיר . קופסאות וירטואליות שמגלות פריטי אינפורמציה על גבי הבניינים והופכות את כל הנוף האורבאני למיצג אמנותי עצום ועתיר מידע .

יונדאי בשלט חוצות שחוצה כל גבול | דרך מדהימה להשקת רכב חדש – בניין שהופך רקע לסיפור מתח, ומאפשר לאחרים להשתתף בסצנה שבעצם מוקדשת למטרה אחת – השקת הרכב החדש !

מילת סיכום | אלו היו תריסר דוגמאות מדליקות שמצאתי עבורכם כמודל לחברות שמשלבות את טכנולוגיית האוגמנטד כחלק אינטגראלי של קמפיינים עבור השקות חדשות ופרסום מוצרים חדשים. קחו בחשבון שבטכניקה זו ניכנס לסיפור רובד חדש תרתי משמע. ולמעשה, הרובד החזותי מסוגל להפוך כל מוצר דו מימדי או מדיה מסורתית מעט מיושנת למופע חדשני שמאתגר שיחה , מגביר את המעורבות ומושך אנשים להתחבר למותג !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.