M&S | Mobile Apps

מרקס אנד ספנסר יצאו עם אפליקציה חדשה ועם קונספט שמתחבר בהחלט לטון ולטרנד של היום. מדובר על רכישות במובייל – The whole store in your Pocket |

מרקס אנד ספנסר השיקו לאחרונה אפליקציה לאייפון שדרכה יוכלו הלקוחות שלהם לרכוש מתוך כל הקטלוג של החנות דרך הסמארטפון. האפליקציה היא חינמית ומזמינה את הלקוחות לחפש ולבחור מתוך הקולקציה המוצעת של המותג כל פריט שברצונם לרכוש. כמו כן, היא מְסַפקת פונקציות נוספות כמו חיפוש אחר חנויות, או קורא קיו אר קוד שמצביע על קיומה של פעילות חוצה דיגיטל פיזיקל ברצפת המכירה עצמה, וכן יוטיליטי שמאפשר ללקוח לערוך רשימת חלומות – wishlist. קורא הבר קוד מאפשר למעוניינים לסרוק מוצרים באמצעות הסלולר ולחפש דרך הסריקה עוד אלטרנטיבות עיצוביות לאותו המוצר כגון גודל או צבע – בשעת שהותם בחנות עצמה. הוא למעשה עוזר ללקוחות להכיר את המלאי הרחב, כולל חלוּפוֹתיו ובמידה והפריט הנבחר חסר בחנות עצמה ניתן לרכוש אותו ישירות מהמובייל.

זוהי אסטרטגיה שנבנית דרך המותג לאורך זמן אסטרטגייה המושתתת על רב ערוציות ולמעשה מנכיחה את המותג באופן מלא בכל נכסי הדיגיטל-סושייל, בווב ועכשיו גם במובייל. צריך לומר שהמובייל אינו סצנה חדשה עבור מרקס אנד ספנסר – הם היו הראשונים להשיק אתר המוקדש לשימוש במובייל בשנת 2010 באנגליה. מטרת האתר הייתה לאפשר ללקוחות לחפש מוצרים ולקנותם ישירות מהמובייל – on the move.החלטתי להעביר לכם סקירה על האפליקציה ועל המהלך הזה באופן ממוקד הכולל צילומי מסך של הכלי החדש על מנת שתוכלו לעקוב אחר ההיגיון העומד מאחורי שיטת הבניה של הפלטפורמה ולסגל לעצמכם כמה מהתובנות עבור אתרכם. אנסה לשתף אתכם בהערכה שלי לגבי מה שניראה לי מוצלח באפליקציה ומה פחות.

שיווק באמצעים החדשים – קודם כל נתחיל מהעובדה שכבר ציינתי לעיל, כי מרקס אנס ספנסר היא חברה שמשקיעה רבות באמצעים הדיגיטליים ומשתמשת בהם באופן מושכל וחוצה נכסים.  את ההשקה של האפליקציה גיליתי בFacebook , שם הם למעשה החליטו לחשוף לראשונה את המהלך ורק לאחר מכן העבירו אותו לעיתונות ולמדיה המסורתית. צירפתי לכם את צילום המסך של הסטאטוס שאיתו יצאו בהכרזה – אין ספק שהם מניעים את המהלכים בדרך סיפורית מועשרת בגירויים ומספקים סיבה טובה למאות אלפים הנכנסים לנכס החדש ומורידים.

החשיבה על הUI של האפליקציה ניכרת היטב במבנה המוקפד שלה כבר בכניסה למסך הראשי אתם מקבלים סוג של הסבר אינטראקטיבי שנותן לכם תמונה הדרכתית ועם זאת כייפית לאטרקציות שניתן להשיג כאן.

המסך הראשי של האפליקציה מעביר את המסר כי יש כאן מגוון מְמַצֶה של קטלוג המוצרים הכולל של החברה למעשה, סניף וירטואלי במובייל !

כפי שכתבתי בתחילת הפוסט – האפליקציה תוכננה לכך שהיא יכולה להפוך לכלי בידיו של הצרכן גם בנקודת המכירה עצמה – כלי שמאפשר לצרכן על ידי סריקת מוצרים לגלות פריטי מלאי חסרים ולהזמין ישירות מהאפליקציה בשטח המכירה עצמו.

החיבוריות וקרוס לנכסים אחרים – כאן אני חושבת שלא הלכו מספיק רחוק ולא לקחו את הפוטנציאל ברצינות הראוייה – אמנם מרקס אנד ספנסר היא חברה מאוד פעילה בסושייל ובחיבור למובייל, אך הפעם הצפת ההצלבה נעשית בצורה מִדַי צנועה – ובעיני זה חבל.

דף מוצר – כל פריט מהקולקציה של המותג מקבל דף משלו עם האפשרות ליצפות בתמונה מוגדלת של המוצר – זוהי דוגמה מצויינת להשקעה בתוכן ברמה מאוד גבוהה שמאפשרת הלכה למעשה להתייחס אל הנכס כאל חנות לכל דבר.

כאן אתם יכולים לראות איך נראה דף פריט בהגדלה .

העמוד המרכזי מציף הזדמנויות – הצעות ערך ייחודיות – ובכך פותח במה מכירתית מקודמת (“אפ סייל”) שנועדה לשרת גם את המותג ברמה השיוווקית וגם אותנו כצרכנים בכל הנוגע לאיתור הזדמנויות על הדרך.

מילת סיכום, אני חושבת שעצם העובדה שחברות ומותגים בסקאלה של מרקס אנד ספנסר נכנסים כל כך חזק לתחום הקומרס במובייל (ואף כובשים אותו), מוכיחה שיש כאן זן חדש של עסקים העונֶה לזן חדש של צרכנים. הזדמנות ששווה לחקור אותה ולא לפספס – השיחה על הארנק הדיגיטלי מתפתחת בעולם ואחד המקומות החשובים ביותר שמתפתחים ברמה הגבוהה ביותר הינו – הקומרס ” on the go”. זמנו של הצרכן יקר לו, ומול המידע המוצף ברשת –גם נעשה עמוס מיום ליום. לאור המציאות הזאת,הגיעה שעתם של מותגים וחברות שישכילו לסַפֵּק כלים מתאימים לקיצור דרך , קיצור קבלת החלטות , כלים שמשביחים את הדרך בה אני צורך ומזהה הזדמנויות.  – חברות אלה יֵצאו מוּרווחות באופן המשמעותי ביותר מהחיבור המאושר בין המובייל והעסקים !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.