Gadget Your Brand

פוסט אורח של פרדריק בלסן – גאדג’טים ומיתוג הם שני מושגים המגיעים מעולמות נפרדים. המותג מגיע ממחלקות השיווק ורגשות הצרכנים והחפיץ (ותודה לאקדמיה ללשון) ממחלקות הפיתוח של חברות טכנולוגיה או מרתפים של גיקים. היום, השילוב ביניהם יוצר מימד חדש למילה מיתוג. עכשיו זה לא רק לספר סיפור, עכשיו זה גם להעניק שימושיות של ממש מעבר לתחומי השימוש של המוצר-מותג-שירות עצמו. חלקם שימושיים יותר וחלקם פחות, אבל כולם יוצרים עניין וחיבור חדש עם הצרכנים. רק להבהרה, אני לא מדבר על אפליקציות,אלא על חפיצים וחפצים של ממש שפותחו, עוצבו ויוצרו לטובת המותגים. אז מה היה לנו עד עכשיו במהלכי מיתוג ? היה לנו מיתוג ויזואלי, מיתוג רגשי, מיתוג חוייתי, מיתוג ערכי ומיתוג חברתי והנה עכשיו הגיע גם המיתוג השימושי,במעטפת גאדג׳טים, devices וחפצים שמישים אחרים.השנה ראינו המון גאדג׳טים,חפיצים וחפצים כאלה, מכל קטגוריה צרכנית כמעט, אז לכבוד האירוע (איזה אירוע ? ), אציג לכם שמונה דוגמאות לחפיצי מותג שעשו לי את זה, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות.

Huggies Pregnancy belt – אבא בהיריון | לכבוד יום האב האחרון ( שזה תזמון שיווקי מעולה ) , חברת החיתולים Huggies רצתה לשתף גם את האבות בחווית ההיריון הכוללת בעיטות ותזוזות של התינוק בבטן. כחלק מהמיתוג של Huggies שדוגל בליווי האימא בכל תהליך ההורות, מההיריון ועד לגמילה מחיתולים, הם החליטו שזה לא הוגן שהאבא לא חוטף קצת. אז הם יצרו חגורת בטן לאימא וחגורת בטן לאבא. בחגורת הבטן של האימא יש חיישנים ובחגורת הבטן של האבא יש זמזמים ובאזזרים למיניהם. אם התינוק זז בבטן האימא, גם האבא מרגיש, בשידור חי. מרגש ? אולי, מוזר ? בהחלט. ממתג ? יאפ. בקרוב, יוצרי בחילה, הקאות וצרבות לאב הצעיר.

Durex Fundawear-  מיזמוזים בשלט רחוק  | אם כבר עסקנו בהריון, בואו נדבר על אמצעי מניעה, כמו סקס מרחוק למשל.  אומנם אין מישהו שלא מכיר את המהלך המתוקשר הזה (יש ? אז הנה כבר אין) אבל זה פשוט חייב להיכנס לרשימה הזו. תגידו אתם, בעידן של זוגיות דיגיטלית, למה צריך להיפגש, לנסוע, לחפש חניה, לעלות, לרדת ולחזור הביתה בשביל מיזמוזון? בשביל מה יש אינטרנט ? בשביל מה יש סמארטפון ? גם בשביל זה. דורקס, כחלק מהמיתוג המצוין שלהם : “אנחנו לא רק חברה לייצור קונדומים אלא חלק מחיי המין שלכם” יצרה סט הלבשה תחתונה לו ולה עם חיישנים וזמזמים בנקודות אסטרטגיות. כל מה שנותר הוא להפעיל אפליקציה בסמארטפון ולהפעיל במגע ( על המסך כן? )  את הזמזמים מרחוק, שמרטיטים את חלצי בן הזוג לקול הצחקוקים והקולות האחרים מהצד השני. למי שאין בן בת זוג יכול לנסות את זה על עצמו, אבל לדעתי, ורק לדעתי, לא לכך התכוון המשורר.

Nivea Solar Ad Charger – ים ? שמש ? מטעין לי ! הנה חפיץ שימושי מאד, וכולל רעיון הפצה חכם מאד. Nivea רוצים לחזק את נוכחות המותג בתחום תכשירי ההגנה מהשמש, לשם כך, הם מצאו רעיון חכם שגם יהיה מאד שימושי לצרכנים שלה, חובבי הים, השמש והקרינה. יש כאלה שיכולים להעביר שעות ארוכות בים ומה שמטריד אותם זה לא הסרטן הקרב ובא אלא שני דברים: צבע השיזוף והעובדה שהסוללה באייפון נגמרת. שזה תמיד מבעס. לגבי צבע השיזוף, יש לNivea תכשירים נפלאים ולגבי הסוללה- גם לזה יש לNivea פתרון מבריק. מטען סולרי לטלפון הסלולרי. כן, ע”י שימוש באנרגיית השמש + משטח קליטה  + מטען קטן, אתם יכולים להיות גם על אי בודד ויהיה לכם תמיד סוללה בסמארטפון להעלאת תמונות שיזוף עמוק ושפתיים משורבבות באינסטוש. ההברקה הנוספת היא שהמתקן הזה הופץ כמודעה במגזינים, שזה גם פריט שהולך איתנו לים. יופי של פרינט-דיגיטל-גאדג’ט.  תנו לשמש לעלות.

Redbull Portable Charger – משקה אנרגיה לאייפון .כנראה שעניין הסוללה הוא אישיו לא קטן, והנה גם רדבול, המותג המוביל בגאווה את המושג “לתת אנרגיה” יצרו מטען סוללה נייד שגם מוסיף אייקון סוללה מגניב במסך האייפון. נגמרה לכם הסוללה ? תנו לה רד בול.  אחלה Give away ממותג שכל אחד ירצה. אני רוצה, יש לכם ?

23343

Domino’s Pizza – Pizza DVD – סרט בניחוח פפרוני. אין כמו פיצה וסרט, או סרט ופיצה, תשאלו את דומינוס, שרוצה לחזק את החיבור בין המותג לצפייה בסרט בבית, לשם כך יצרה דומינוס יחד עם חברה להשכרת DVD ( מי עוד שוכר DVD ? )  שיתוף פעולה למוצר חדשני: DVD שהופך לפיצה במכשיר הDVD שלכם, ואם זה לא מספיק….יש גם ריח של פיצה. כן, בעזרת דיו ייחודי שמתחמם במכשיר, מופיעה פתאום פיצה על הדיסק ומשתחרר לו ריח מעורר תיאבון מהמכשיר, להגביר את המודעות שבפעם הבאה, תזמין דומינוס. בקרוב גם בשיפודי התקווה.

Huggies TweetPee – ציוץ רטוב | הנה עוד גא’דג’ט שזכה לחשיפה רחבה וחייב להיכנס לרשימה הזו. חברת Huggies שזו הפעם השנייה שלה בפוסט זה, יצרה להורים ג’אדג’ט שיחזק את החיבור של המותג להורות, חיתולים ופיפי. זהו חיישן חמוד בצורת אפרוח טוויטר שמודבק לחיתול התינוק. אם התינוק עושה פיפוש ( ע.ע. אינסטוש ופייסוש ) ההורה מקבל ציוץ לטלפון ונאלץ לקום להחליף. זה באמת גאדג’ט שימושי המסייע להורים לדעת מתי להחליף מבלי לחטט בחיתול הילד או להחליף לו סתם חס וחלילה. כמובן שהאגיס לא כאן לשם שמיים אלא בכדי למכור מלא חיתולים, כך שהאפליקציה בהתאם לתגליות שלה, מודיעה מתי הולכים להיגמר החיתולים ומתי צריך ללכת לקנות עוד. שיווק פר אקסלנס.

Budweiser Buddy Cup – יש אלכוהול יש חברים |  יש לכם חברים בFacebook שאין לכם מושג למה הם שם? יש לכם חברים בפייסבוק שצרפתם במהלך מסיבה-חופשה-חתונה-שכרות ? בטוח שיש לכם כאלה. אז אם אתם רוצים עוד, באדוויזר רוצים לעזור לכם. המותג, שרוצה לחזק את ערך ה”בירה זה חברים, בירה זה סושייל” אמרה לעצמה שגם ככה כולם משיקים כוסות לחיים בכדי להכיר או להוקיר חברות, אז למה לא לקחת את זה קדימה. עשיתם עם מישהו ” לחיים” עם הכוס ? שיט, נהייתם חברים בFacebook. כן, החברה בנתה כוסות עם חיישנים שהשקה בינם לכוסות אחרים יוצרים את פעולת החברות בפייסבוק. אתם נרשמים בתחילת הערב בכניסה, מתחברים לפייסבוק, מקבלים כוס מחוברת לחשבון שלכם וזהו, צאו לחגוג ולהוסיף חברים מיותרים וחדשים לFacebook שלכם. מהלך חכם מבחינת המותג עצמו, לא יודע לגבי הבוקר שאחרי שאדי האלכוהול נעלמו ועוד בקשות ל ” קאנדי קראש” נוספות לרשימה. האנג אובר.

Burger king – Hands-Free Whopper | לרכב על אופניים עם צ’יזבורגר בפה. ולסיום יש גם חברות שיצרו באזז גדול סביב חפיץ שהם לעולם לא באמת יצרו,אבל כולם חיפשו כזה, וזה כוחו של האינטרנט. קבלו את- “מחזיק ההמבורגרים ללא ידיים” של בורגר קינג, משהו שאין ספק שכל אחד חייב : מתקן להחזקה ואכילת המבורגר ללא ידיים, כן כן. אל תשאלו למה, תשאלו למה אין לכם כזה.

לסיכום : גאדג’ט מהווה מימד נוסף ומעניין למיתוג, תקראו לזה “מיתוג שימושי” אם תרצו. זה בהחלט מהווה סיבה טובה ואולי אפילו תחליף לקמפיין,מנוף ליחסי ציבור ולחיוך של הצרכנים שלכם, שאני בטוח שהיו שמחים לקבל את הגאדג’ט שלכם ולהשוויץ איתו ברחבי העיר והFacebook. מותג יש לכם ? אז בטח יש לכם כבר לוגו ורשימת ערכי מותג, חזון מותג,  בטח גם סרט מרגש,אתר תדמיתי, פרזנטור מותג, ביתן מושקע לאירוע בכנס, קמפיין בחוצות, דאבל בידיעות, אפליקציה באפסטור, אבל תגידו את האמת, גאדג’ט מותג כבר יש לכם ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.