My blog is two years old…

 

על זה נֶאֱמַר WOW | עברתי כברת דרך ארוכה ואוטוטו אנחנו חוגגים שנתיים, הבלוג שלי ואני. ללא גינוני צניעות אוכל לומר שאלו היו שנתיים מלאות בעושר תכני, בלימוד מקוון ובאבולוציה בהבנת תחום הדיגיטל המרתק. בדיוק לפני שנה כתבתי פוסט שהוקדש לסיכום שנה לבלוג : לינק  ובפרספקטיבה לאחור אני משפשפת את העיניים וקצת לא מאמינה להישג שהגעתי אליו בתקופה זו -הישג שאומר עבורי המון : זמן לימוד, העשרה, רכישת ידע, וגדילה.

קודם כל ולפני הכל – אני רוצה לנצל את הבמה הזו ולהגיד תודה לכל מי ששיתף איתי השנה גם כאן וגם במקומות אחרים בהם אני פעילה ולמי שנתן פיסת מידע מקטנה ועד גדולה בבלוג זה. אני מתכבדת להכיר לכם תודה  ולהציג אתכם בתמונת האנסמבל הבאה :  לעינינו כל שורת האווטרים שתרמו את חלקם ל”תיזמור התוכן” הזה וחיזקו את עיצובו הארכיטקטוני של הבלוג כמרכז ידע וכמקור להשראה ולמידה.

מה  היה לי בשנה הזו ? ובמה השתנתה לעומת השנה הקודמת  ? נראה לי שעברו כל כך הרבה מים בירדן שכמעט קשה לשים את האצבע על ההבדלים. אבל – הודות לעובדה שהחלפתי פלטפורמה בשנת הפעילות הנוכחית יצא לי לעבור על מרבית הפוסטים שלי, הן של השנה והן של הקודמת ודרך כך להיחשף לתמונה הרחבה באשר לשוני. אוכל להצהיר במלוא הענווה שהדבר המובהק ביותר שעבר עלי השנה הוא שהתבגרתי ! הבנתי לאשורו את הקו המוביל בשרטוט דרכי המקצועית בעולם המקוּוָן, הבשלתי ביכולת לפתח שיחה מֵעֶמְדה אסטרטגית המשקיפה על מכלול ההשפעות ויחסי הגומלין בין הצמתים הנפגשים במרחב הדיגיטלי . יצא לי לנסוע ולראות עולם – בכנסים בינלאומיים, בהם פגשתי אנשים מרכזיים בתעשיית הרשת וזכיתי להיחשף לשפע תכנים משמעותיים ולהשלכותיהם על האקו סיסטם הגדֵל ומתפתח ללא לֵיאוּת. כל אלו חברו  במוחי לעיצוב הסיפור בהמשכים אשר יכולתי בקלילות שמפתיעה גם אותי עצמי, להביא אליכם מדי שבוע. השוני הממשי  בפוקוס על השנה התבטא מבחינתי – בהתעמקות נוספת בתחומי המובייל, במחקרים המובילים שהתקבלו ברחבי העולם ובחשיבה דיגיטלית מוּנַעַת אסטרטגיה. הישגים אלה הם פרי עמל רב, ואני מאמינה שבשנה הבאה כל אלו עוד יתרחבו מתוקף האבולוציה הטבעית שתקדם את מה שכבר החל.

מה עתיד לקרות בהמשך דרכי לקראת השנה הבאה ? העמקה בסעיף האסטרטגיה, המשך העיון במחקרים, איסוף מידע ובד בבד רכישת ידע מעודכן המוזרם לרשת מכל רחבי העולם | זו תהיה מבחינתי שנת הדיגיטל במושגים המקובלים של Marketing & Communication – המאפיינים את הפעילות שלי. ההתעמקות במשבצת של האסטרטגיה משמעה – להבין איך בונים מהלכים, מה נכון לעשות בכל שלב, איך ראוי לנהל מהלך מנקודת מבט הוליסטית ואינטגרטיבית. אני מתכוונת בה במידה לגייס את זמן הלימוד הנידרש ואת כמות האנרגיה המושקעת כדי להתעמק בנושא, ולחפש את התכנים הרלוונטיים ברמה המקומית ובמיוחד העולמית. אני מקווה שתראו בכך טיול משותף ואיכותי ככל האפשר – תגיבו, תקחו צד בקריאה ובאינפוטים ושיחד נגיע לתובנות ולשיכלול הכלים שתכליתם יצירת מהלכים מנצחים.

תודה מיוחדת –  לשני שותפים לדרך שהיו מבחינתי תומכים יחודיים אני רוצה בהזדמנות זו להודות לשניהם – יונתן קליין, אחי ועוזרי הנאמן שליווה אותי לכל אורך הדרך בעיצוב המתחם הזה, הן במסגרת הצורנית של מרכז הידע שלי – כמרכז התוכן והמומחיות המצטברת – והן ברמה הרעיונית. הוא האיש הטכנולוגי שלי, הדמות התומכת והמוח מאחורי הקלעים בכל הנוגע לחשיבה על התפתחותה ופיתוחה של הפלטפורמה. והתודה השנייה מוקדשת לאריאלה דניאלי שותפת התוכן המובילה בענייני הבלוג שלי, שהולכת איתי דרך יצירתית ארוכה במעשי הקסמים הדיגיטליים הצצים כל פעם מחדש במרחב התוכן שיצרתי.

מילת סיום קטנה... בבחינת מזון למחשבה. אשמח אם תמשיכו לקחת חלק פעיל בחווית הכתיבה שלי – ואם במקביל תאמצו את הכיוון הזה ותיזמו אחד משל עצמכם. קחו בחשבון שהכתיבה והחיפוש אחר מקורות תוכן מאפשרים לנו לגדול. כמו כן, קחו בחשבון את הסיסמא המובילה כיום, “ידע = כוח”. וככל שיהיה לכם יותר מהחומר הזה כך תוכלו למעשה להתעצם ולבסס את מקומכם במרחבי המדיה. זה הגמול הטוב ביותר שאוכל לקבל מהטיול הזה, בתובנה שאני מעבירה לכם בחפץ לב כצידנית לדרך.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.