Print Your Own

 

תדפיסו לעצמכם ! כן, כןזו הולכת להיות המציאות שלנו בעתיד הלא כל כך רחוק. נוכל להדפיס לעצמנו פריטים “תפורים על פי מידה” לקבוע את העיצוב, ולהתאים את הצבעים לטעמנו, הכל יעבור לתפישה של קסטומיזציה ולראשונה הפרסונאלי יהיה באמת פרסונאלי ! מי שעוקב אחרי יודע שאני מאוד מאוד מחוברת לתופעה של המדפסות התלת מימדיות ובכלל זה גם לעולם ה-DIY (עשה זאת בעצמך). זה יהיה השלב האבולוציוני הבא : להשתמש באמצעים טכנולוגיים חדישים הכוללים רובוטיקה, מכונות דפוס תלת ממדיות ועוד. אִי לכך שמתי לעצמי כיעד להציף אתכם באפשרויות השונות שמתפתחות בתחום זה. היום אני רוצה להציג בפניכם שלוש דוגמאות שמשקפות את היכולות של הטכנולוגיה ומראות איך למעשה היא מתקרבת אלינו באופן מעשי.

תוכלו להדפיס את המזון שלכם- דמיינו לעצמכם שיטת צריכה חדישה, שלפיה הסופרמרקטים והמסעדות משתמשים בטכנולוגיות המשוכללות ויוצרים על ידן אימפקט שונה ומבדל. שיטה זו תאפשר לחנויות המזון להפיק רווחים מקבילים ממכירת מזון מודפס. ניתן בדרך זו לעצב את אפקט ההצעה שמוצגת מטעם המסעדות או הסופרמרקטים בצורה אחרת לגמרי, והנה לפניכם דוגמא  : food printer concept– מכונה שמסוגלת להדפיס אוכל.

introducingc

תוכלו להדפיס את הבגדים שלכם בעיצוב פרסונאלי ישי מהאינטרנט- yrsto הוא דוגמא מצויינת לכך, זהו אתר קומרס של ביגוד שמנסה לשנות את גישת האיקומרס ולהביא רוח רעננה לתנועת הסחר המקוון. קמעונאים זריזים יכולים להגיע לטופ של הטרנד אם ינהגו כפי שהאתר הזה עשה- כאשר אפשר לגולשים לעצב לעצמם את הבגדים און ליין. במקום להפעיל חנות פיזית שמצוידת בבגדים ממשיים החנות הזו מאפשרת ללקוח לבחור עיצובים און ליין ולהדפיס אותם על פי דרישה והתאמה אישית, האבולוציה של הרעיון כפי הנראה תתגלם בשטח כשאנשים יוכלו להחזיק מדפסת תלת מימדית בביתם, לרכוש קובץ של עיצוב עליו הם יוכלו לעשות מניפולציות ולשרטט את עיצוב הבגד עם קביעות פרסונאליותמ שלהם ובפועל להדפיס אותו בביתם- סרטון קצר ומומלץ של האתר :

תוכלו להדפיס את משקפי השמש שלכם –אחרון חביב והכי מלהיב, טכנולוגיה שמאפשרת ללקוחות להדפיס בתלת מימד את משקפי השמש שלהם וכל סוג אחר של משקפיים. הרעיון שעליו מתבסס הפיתוח הזה הוא שבדרך כלל המשקפיים מודפסים במאסות כפס ייצור ולא בהכרח מתאימים למבנה הפנים שלנו, ואילו הודות לאופציה זו הצרכן חופשי להתאים את המשקפים למבנה פניו האישי ולהדפיס את המודל באופן עצמאי- Protos . צירפתי לכם שני סרטונים שמראים לכם את החידוש הזה בפעולה.

ועוד אחד –

מילת סיכום  – אני מקווה שגם אתם מתלהבים כמוני מהמסלול החדשני והסופר מעניין שמתפתח בעולם הסחר שלנו. אין ספק שהדברים יֵירָאו טבעיים לגמרי בתוך חמש שנים- שרשרת הערך תשתנה ואנחנו נפעל אחרת. זו הייתה דגימה על קצה המזלג להמחשת השינוי הבא עם האותות הריאליים שהוא שולח לנו מכל מיני מקומות בעולם שכבר מיישמים אותו בפועל..

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.