Gesture Recognition

233436

העולם הטכנולוגי מתפתח להמון כיווניםובסופו של דבר הם מכונסים למקום מוגדר אותו אני חוקרת ומבררת כבר תקופה ארוכה : המגע בין המותג המסחרי לבין המשתמש, הצרכן. הפעם, אני רוצה להתעכב אתכם על שיטת טכנולוגיה שקיימת כאן כבר מאז 2010 ופותחה לראשונה על ידי מיקרוסופט – הקינקט, האפשרות שניתנת לאנשים להזיז באמצעות היד ותנועות שנשלטות מרחוק אובייקטים כגון תוכן במסכים, עצמים, ועוד.

כמו תמיד היכולת הזו לא נעצרה עם הפיתוח של מיקרוסופט- שכן גם חברות טכנולוגיה נוספות נכנסו לתמונה ודואגות כל הזמן לנסות ולשכלל את רעיון הטכנולוגיות שיודעות לזהות את התנועות שלנו : טכנולוגיות שמצוידות בסנסורים ולמעשה מגיבות לג’סטרים שלנו- למחוות הגוף ויוצרות ריאקציה בצד של המחשב. יותר ויותר חברות מובייל מחזיקות ברשותן פיתוחים תחת מגמה זו : הסמסונג 4S החדש הביא איתו בשורה שמאפשרת למשתמשים לשלוט בסלולר שלהם מבלי לגעת בו, והמוטורולה איקס גם הוא מחזיק פקודות שונות של שליטה מרחוק. התכונות הללו משובצות במקומות שונים- חלקם מוטמעים על הלוח  היומי בחיינו השוטפים ממש כמו המכשירים הסלולרים שנכנסו לשגרת השימוש שלנו וחלקם משתלבים במפת אתגרי השיווק שנועדו ליצירת מעורבות גבוהה יותר עם הלקוחות.

הפוסט הזה יתמקד במגוון דוגמאות שיחשפו אתכם לרעיון של שימוש בטכנולוגיות “סטייל קינקט”המאפשרים לנו שליטה מרחוק במסכים או בדיספליי שונים של מחשב- בעולם הקמעונאות, הרכב ועוד. חדשנות כזו הופכת להיות לחלק מהמגמה ומושכת את הרעיון לכיוונים של עיצוב מוכוון אדם, עיצוב מוכוון מעורבות !

הניו יורק טיימס – נכנסו למשחק עם אפליקציה שמאפשרת לגולשים לשלוט בתכנים שלהם מרחוק, ותוכלו לראות הדגמה בסרטון הבא. זוהי דוגמא טובה שמראה לכם איך הטכנולוגיה תיכנס לתמונה כחלק אינהֶרֶנטי מחיינו- במיוחד אם ראינו שמדיה מכובדת כמו הניו יורק טיימס מאמצת אותה ומעודדת אותה.

גאדג’ט חדש בשם – Leap Motion’s – שהוא למעשה התקן USB קטן שיצא אל השוק לאחרונה, עולה רק 80 דולר ויש לו רגישות פי 200 מהקינטקט של מיקרוסופט באקס בוקס. הוא מאפשר ליוזרים לשלוט במחשב שלהם עם ג’סטרים- מחוות  של היד- הדוגמא של הניו יורק טיימס למשל נשענת על טכנולוגיה זו. 

איך העולם החדשני הזה משפיע על תעשיית הרכב ? הרכב של העתיד יכלול מגע מרחוק, זיהוי של ג’סטות ושליטה בפונקציות שונות של הרכב כמו מיזוג האוויר. תוכלו לראות בסרטון הבא הדגמה של היכולות הללו- וכמובן שפונקציות כאלו יכולות לשרת אותנו בשליטה מרחוק על המוזיקה ברכב, בסלולר ועוד. כל החידושים האלו כמובן מגינים עלינו בכיוון של נסיעה בטוחה יותר. הרכב ידע לזהות את תזוזת העיניים שלנו ואת תנועת הראש שלנו ולוודא באם אנחנו במצב של נהיגה או שאנו מתקרבים לסכנה. ההתקנים הללו המסוגלים להגיב על תנועות הגוף שלנו תועלתם כפולה: מצד אחד להגן עלינו בנסיעה ולהפוך אותה לבטוחה, מצד שני לייצר חוויית נהיגה כייפית יותר, מפנקת יותר, כשהטכנולוגיה מתפקדת כמעֵין משרת דיגיטלי שעֵרני לכל מחווה שלנו. 

הנה לכם שלוש דוגמאות ברצף – של מותגים מסחריים מתחומים שונים שממחישים לכם איך חלון הראווה יכול לתפקד כגורם מערב, כשהוא מצוייד בתכונות דיגיטליות המוחזקות באמצעות הטכנולוגיות של “סטייל קינקט” המזמינות את העוברים ושבים להזיז את היד ולגרום לחלון להחליף מסרים. הדוגמא הראשונה מיובאת לכם מפריז ומראה לכם הלכה למעשה איך החלון הופך בפועל לסיפור, לחוויה ולאטרקציה ! 

סטארבקס גם משתלבת בנסינות בעולם זה – זו אגב דוגמא די ישנה, שהרי סטארבקס כמו סטארבקס תמיד צריכה להיות נסיינית מוקדמת של טכנולוגיות שונות. כאן אנו רואים איך למעשה חלון הראווה של המותג משמש ככלי ידע ומאפשר לעוברים ושבים לקבל מידע רלוונטי וכמו כן הופך את החלון לסוג של משחק וכמובן, מייצר מעורבות הדדית בין מותג מסחרי לצרכן ! 

חלון ראווה של נייקי בלונדון – שמשלב מספר אינטראקציות באמצעות הַתְקנה של קינקט- ומאפשר לאנשי שיווק ליצור חוויה פרסונאלית שקמה לחיים בזכות הטכנולוגיה ומעוררת מעורבות גבוהה עם העוברים והשבים ! דוגמא נפלאה שאסור להפסיד !!!

חשוב לשים את האצבע על נקודה משמעותית :  ככל שהטכנולוגיה מתפקדת ככלי שרת בידי המותגים המסחריים, וככל שהיא משתבצת יותר במהלכים נקודתיים ואף במוצרים עצמם, כך היא תשתכלל ברמת המיומנות שלנו ותיטָמַע באופן טבעי בחיינו. מתקבל הרושם שהאימוץ המוגבר של הטכנולוגיה במגוון תעשיות שונות מכוון לשם- ומרמז שהנגיעה מרחוק תהפוך להיות לחלק רגיל מהמגע היומיומי עם סביבתנו- תרתי משמע  !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.